811 Shares 4415 views

Panorama Sewastopola: zapoznaj się z zabytkami miasta o sławie Rosji

Wśród wielu atrakcji Sewastopola wyróżnia się jedna z atrakcji. Panorama Sewastopola obejmuje obronę rosyjskiej bazy marynarki wojennej w czasie wojny krymskiej z XIX wieku.


Fakty historyczne

Przystąpienie Krymu do Rosji w 1783 r. Było wielkim osiągnięciem polityki zagranicznej Imperium Rosyjskiego. W tym czasie tak zwane wschodnie pytanie powstało na arenie międzynarodowej . Problem ten wiązał się z osłabieniem Imperium Osmańskiego, narodową walką o wyzwolenie narodów bałkańskich i interesem wszystkich krajów europejskich na terenie osłabiającej się Turcji. To właśnie ten ostatni zdeterminował niezadowolenie krajów rozwiniętych Europy z umacnianiem pozycji Rosji w Północnym Regionie Morza Czarnego. Od tamtej pory wpływ Rosji wzrósł tylko i do roku 1854 osiągnął szczyt. Była kolejna wojna rosyjsko-turecka. Zwycięstwo Admirała Nakhimowa w zatoce Sinop Bay rozbił wszystkie nadzieje tureckiej komendy na sukces w działaniach wojennych, zbliżające się rosyjskie zwycięstwo. Ale tu w wojnie pojawiły się Anglia, Francja i Piemont. We wrześniu 1854 r. Wylądowali na półwyspie krymskim. W przyszłości największe wydarzenia rozwijają się wokół Sewastopola. Prawie rok wyższe siły dobrze uzbrojonej armii sprzymierzonej nie mogły wziąć wspaniałego miasta. To właśnie te wydarzenia poświęcone są panoramie Sewastopola.

W obronie Sewastopola

8-9 września 1855 roku Sewastopol został porzucony przez wojska rosyjskie i zajęty przez wroga. Ale mimo to heroizm i odwaga obrońców miasta odegrały istotną rolę w dalszym zawarciu pokoju. W Paryżu, kiedy to się podpisano, rosyjski przedstawiciel Gorchakow powiedział: "Za moimi plecami był cień admirała Nakhimova, który uniemożliwiał sojusznikom domaganie się od Rosji wielkich terytorialnych aneksji". O tej tak zwanej pierwszej obronie (biorąc pod uwagę wydarzenia Wielkiej Wojny Ojczyźnianej) na Krymie świadczą o wielu pamiętnych miejscach. Jest to pomnik poświęcony zatopionym statkom, liczne pomniki żołnierzy, którzy zginęli na pierwszym i drugim bastionie, na wzgórzu Malakhov i, oczywiście, panorama obronności Sewastopola w latach 1854-1855.

Historia stworzenia

Panorama to rodzaj sztuki wizualnej, która reprezentuje widza w szerokim formacie z trójwymiarowymi obiektami na pierwszym planie, tworząc złudzenie przestrzeni rzeczywistej. W pięćdziesiątą rocznicę obrony portu rosyjskiego walka malarska Franza Rubo w 1901 roku otrzymała rozkaz o wielkiej pracy, która miała ocalić wyczyn wojskowej i cywilnej ludności miasta w straszliwych dniach oblężenia. Była to panorama "Obrony Sewastopola", którą trzeba było ukończyć przed 1904 r., Ponieważ trzeba było czasu na ustalenie obrazu i zamontowanie obiektu. Przybywając do miasta, malarz spędził wiele czasu i wysiłku na badaniu terenu i historii lokalnej. Dzięki szkicom na Krymie udało mu się przygotować i przedstawić szkic obrazu w Petersburgu. Po otrzymaniu dobra, aby zrealizować plan, Roubaud udaje się do Niemiec, gdzie od kilku lat przygotowuje płótno we współpracy z innymi artystami.

Budynek muzeum

Panorama Sewastopola wymagała dużo miejsca, a to zostało specjalnie przygotowane. Architekci F. Enberg i V. Feldman wygrali konkurs projektów budowlanych na przyszłą wystawę. To samo w sobie jest pomnikiem sztuki, jako jedynym budynkiem panoramicznym w całej przestrzeni poradzieckiej. Okrągły, o wysokości 38 metrów, konstrukcja jest umieszczona na parterze, więc wygląda na rozciągniętego, nie pozostawia poczucie nieomylności. Zajęło to 2 lata. To jest dość szybki czas dla Rosji. W pionowych występach ściany trzynaście popiersia bohaterów pierwszej obrony Sewastopola.

Treść zdjęcia

Panorama oblężenia Sewastopola przedstawia się pewnego dnia po oblężeniu miasta, gdy atak na stronę Stanu odbył się przez wojska francuskie i brytyjskie. Jeśli obecny był dzisiejszy dzień na szczycie kopca pogrzebu Malachowa, mógłby obserwować obraz zbliżony do obrazu przedstawionego na płótnie. Około czterech tysięcy znaków malowane jest przez artystów, a każdy ma napięte zmagania. Bitwa ożywa i przekazuje pasje. Proste żeglarze i żołnierze na pierwszym planie, a ich legendarny Nakhimov. Nie wszyscy w obrazie podobały się najwyższej komisji do przyjęcia, która przyjechała z Petersburga. W ciągu kilku lat zmieni się panorama Sewastopola. Będą one robione przez Roubauda własnymi rękami, ponieważ zostały zaproponowane przez samego cesarza. Tak więc portrety marynarzy na pierwszym planie zostaną pomalowane, a Nakhimov zniknie. Ale dopiero w otwarciu w maju 1905 r. Artysta był pochlebony uwagami weteranów wojennych, uczestników obrony miasta, którzy znaleźli obraz bardzo żywy i bliski rzeczywistości.

Los panoramy

Po rewolucji październikowej panorama Sewastopola i muzeum zostały przywrócone i przywrócone do pierwotnego widoku. Podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej dwadzieścia procent obrazu zostało zniszczonych w pożarze bombardowania, reszta została przewieziona do Nowosybirska w 1942 roku. Po wojnie, w Moskwie, płótno było, możemy powiedzieć, odtworzyć. Do oryginału dodano kilka epizodów z chirurgiem Pirogov, marynarzem Cat. Po upływie 49 lat Sewastopol, panorama (fotoreportaż, prezentowany w artykule), którego obrona znowu odbierała swoje historyczne miejsce, dumnie iz przyjemnością demonstruje swoich gości.