574 Shares 3713 views

Whisky i sody

Whisky to narodowy napój alkoholowy of Scotland, który jest znany na całym świecie. Przygotowuje się go na podstawie różnych rodzajów ziarna, stosując proces destylacji i słodu, po czym otrzymany napój jest w wieku od pewnego czasu w beczkach dębowych porto Sherry lub Madeira.

Według klasyfikacji międzynarodowej, istnieją takie rodzaje whisky:

 • słód – wykonane wyłącznie ze słodu jęczmiennego;
 • Ziarno – na podstawie żyta, pszenicy i kukurydzy;
 • mieszane – otrzymany przez zmieszanie whisky malt zbożowych.

Jak wybrać whisky

Tradycyjnie najlepszy napój jest wykonany w Irlandii i Szkocji. Dlatego kupując whisky w tych stronach, możesz być pewny jego autentyczności i wysokiej jakości. Podczas gdy kraje takie jak Japonia, USA i Kanadzie dzisiaj nadrobić Szkocji i Irlandii konkurować.

Początkowo, chcę podkreślić najpopularniejszą whisky, znany na całym świecie:

 • „Dzhonni Uoker» (Johnnie Walker);
 • „Chivas Rigal» (Chivas Regal);
 • «Dzhek Deniels» (Jack Daniels);
 • „Glenfiddik» (Glenfiddich).

Jak i co pić napój

Istnieją trzy niepisane zasady, że każdy zna na pamięć Szkot nie na przekąskę, nie chłodny i nie mieszać whisky. W ojczyźnie napoju uważa się, że whisky należy pić powoli, małymi łykami, ogrzewając szklankę ciepłej dłoni. Ale w innych krajach bardziej zaznajomieni połączenie whisky i sody, cytryny i lodu. Jeżeli forteca więc napój skrępowany szlachetnego, może on być po prostu rozcieńczono czystej wody źródlanej.

Jeśli masz zamiar spróbować smaku napoju, po raz pierwszy, można uzbroić się z następującymi wytycznymi i naszej receptury.

Highball: przepis

Pobrać 50 ml whisky, 30 ml sody i lód (według uznania). Wymieszać wszystkie składniki i cieszyć się smak. Przed wypić koktajl, trzymać kieliszek do nosa, aby cieszyć się smakiem napoju. Wdychać potrzebuje nos, usta i wydech. Następnie można wziąć pierwszy łyk i należy trzymać go w ustach, smak.

Jest to niepisane zasady, które nie muszą przestrzegać. W rzeczywistości, pije whisky, jak chcesz, co chcesz i jak to konieczne. Najważniejsze jest to, nie pij go jednym haustem!

Szklanki whisky z wodą sodową powinno być wybrana objętość i przestronne. Tradycyjnie, szklanki napoju są używane jako „tublers” mający grube i szeroki dna. Garnitur i nazywa sherry (tulipan) okulary z zaokrąglonymi ścianami i dość wąskimi szyjkami, które nie oferują napój szybko tracą smak. „Sniffer” może być również używany.

podczas picia

Napój ten jest prawdziwie uniwersalnym, dlatego może być pijany jak przed jedzeniem i po. Na przykład, mieszanie whisky z lodem i sody mogą być uzyskane w wyniku doskonałą aperitif. Niektóre whisky nazywa mężczyzna digestif i zrównać ją z brandy, bo to szlachetny napój nie tylko pomaga pozbyć się ciężaru w brzuchu, ale również pomaga w trawieniu pokarmów.

Najlepsze przekąski dla whisky i sody:

 • wędzony łosoś. Ryby mogą być dostarczane zarówno oddzielnie, jak iw połączeniu z sałatką lub owoców morza;
 • pieczone mięso wołowe jagnięcego lub;
 • kurczaka gotowane na ruszcie;
 • Haggis – danie stary szkocki Narodowe składające się z podrobów z boczek, cebula, sól, przyprawy i płatki owsiane gotowane w baraniny żołądka;
 • czekolada. Alternatywnie, upieczone czekolady.

To nie jest zalecany jako przekąska

Większość degustatorów nie polecam podlewania słodkie potrawy lub sosów owocowych, tak aby nie zepsuć magiczny smak napoju.

I wreszcie, w lewo do sformułowania „złotej” reguły picia whisky pięć. Są one następujące: wygląd, zapach, smak, plusk wody i połknąć. To wszystko.