116 Shares 1407 views

Strona główna Magic: Chetvergova sól i jego zastosowanie

Sól, jak zwykle biały mineralny dla nas o strukturze krystalicznej, są spożywane codziennie, to nie jest takie proste. Z nią na różnych ludzi związanych z wielu przesądów i rytuałów magicznych.

ojcowizna

Gdy sól jest bardzo kosztowne i rzadko produkt. Do Rosji został przywieziony z krajów „obcych”, zapłacił za to wysoką cenę, i dlatego został uznany za coś mineralny przysmak, choć to słowo nie istnieje jeszcze w ogóle. W folklorze, w tym opowieści, przysłów i powiedzeń, istnieje wiele z nich, które podkreślają wartość tych białych kryształów. Znak rozlanego sól i obowiązkowego kłótni? Jeśli bierze się jej korzeni? Oczywiście, jeśli płacisz za bandą denezhek kropce, a następnie budzi ją – wdały się tutaj! A tradycja powitać gości nie jakoś drogie, a niektóre chleb z solko również mówi wiele!

Sól magia jest z powodzeniem stosowany przez starożytnych czarowników i czarownic kapłanów wielu krajach do czynienia ze złymi duchami, odstraszać wilkołaki, wampiry i ghule. Wierzono, że jeśli kryształy konsekrowane rozpraszają się po domu, nic złego nie powinien zbliżać się do niego. I zniszczyć wampira, raniąc go i posypać solą do tej rany, było tak samo skuteczne, jak o strzał z srebrnym pociskiem lub trzymać w sercu palu.

Konkretne same zdolności magiczne, a nawet lecznicze ma, według popularnego przekonania, tzw soli Chetvergova.

Siła Wielki Czwartek

Warto wspomnieć, że w Wielki Czwartek – dzień szczególny dla wszystkich wierzących. Jest to czas, kiedy ludzie myślą o Ostatniej Wieczerzy Chrystusa z uczniami na temat zdradzieckiego pocałunku Judasza, te przykazania, które zostały skierowane do nas z góry. A także mieć pewność, aby oczyścić swoje domy, nałożyć absolutnej czystości w przeddzień Wielkanocy, należy kąpać, oczyszczanie organizmu, i przyznaję, Komunii Świętej, oczyszczając duszę. Stąd nazwa tego rytuału czwartek. I to właśnie w tym dniu liczy się pieniądze, które zostały przeprowadzone w rodzinie myte „srebro” woda dla zachowania urody, młodości i zdrowia, w domu z wieczornego nabożeństwa kościoła przyniósł oświetlony tam świece i radzić sobie z nimi cały dom, jak to było, uświęcania, odpędzania zła wszystkie negatywności, które mogły nagromadzić się tam od ostatniej Wielkanocy, czyli w ciągu ostatniego roku. Ponadto przygotowuje Chetvergova soli.

„Special” sól

Taka sól i do dziś uważany jest za specjalny, gojenie i chroniące przed złem zarówno ludzie i zwierzęta. W różnych regionach zrobić to inaczej. Najważniejsze jest to, że proces ten spadł w nocy ze środy na czwartek w Wielkim Tygodniu , czy rankiem „czystego dni”. Chetvergova sól dosłownie czczony od niepamiętnych czasów, z penetracją chrześcijaństwa w Rosji. Jej starannie pielęgnowane i stosowane w leczeniu wielu dolegliwości.

W niektórych regionach, takich soli jest utworzony, poświęcił go podczas nabożeństwa. Kiedyś uważano, że wystarczająco wiele wspólnych kryształy leżeć wielka noc w czerwonym narożniku, pod ikonami i są życiodajne, magiczna moc. Ale najczęściej obrzęd, w którym okazuje sól Chetvergova – pali się przez nią w ogień, oczyszczenie płomienie. Główną cechą rytuału był, oczywiście, piekarnik rosyjski. Sól, jak to było w domu, moczone w stan zawiesiny, a następnie na mokro Myakushko czarnego chleba. Zamiast tego, może być używany i grube pozostały po ottsezhivaniya kwas chlebowy. Otrzymaną mieszaninę związana w czystym węzeł szmaty, zwykle lnu. Może on zastąpić stare lipy Bast. Wszystko to znajduje się w piecu do ogrzewania lub starannie zamaskowane popiołu i liści do końca szabatu lub nawet Niedzielę Wielkanocną. Gdy wiązka następnie wyciąga, nie było już czarna sól prokalonnaya oczyszczający ogień. Mistrzyni nią rozpadł się w moździerzu, subkulturze, solone jaja na Wielkanoc razgovlenii a następnie przechowywane przez ikony. Jest dodawany do żywności chorymi członkami rodziny lub bydła wody zachorował. Wierzono , że taka sól zapisać w złym okiem i szyte w amulet i noszony na szyi, aby chronić przed pocisku lub wojna ozdobny osoby drogi. Pasterze Pamiętaj, aby umieścić szczyptę w szmatę w jej łonie, po raz pierwszy będzie ze stada na pastwisku. A jeśli mąż i żona kłótni, sac „chetvergushi” pod poduszką miał wnieść w drodze rodzinnego. Podobnie, aby odciążyć rodzinę od zła mogłyby obrzędowe sól wlewa się powoli do każdego zakątka.