616 Shares 7094 views

Jak wybrać laminat mieszkania na własną rękę

Przy wyborze wykładziny podłogowej należy rozwiązać szereg kwestii związanych nie tylko do kosztów i złożoności instalacji materiału, ale także jego wykonalność. Na przykład, wielu nie z ciekawości, chcą wiedzieć, jak wybrać odpowiedni laminat do mieszkania. Mimo wszystko, jeśli idziesz do sklepu i spojrzeć na wniosek, mogą łatwo zostać utracone. I to jest jeszcze bardziej skomplikowane, każdy producent mocno poprzeć swoje produkty, przedstawia wyniki badań dotyczących trwałości. Jeśli nie wiesz, jak wybrać laminat na mieszkanie, ale po prostu przeczytać specyfikacje na opakowaniu, sytuacja może powstać, gdy tani model nieznanego chińskiego producenta jest kilka razy lepsze niż drogie ubezpieczenia od renomowanych firm. Tak więc, przed zakupem, należy uporać się z pytaniem: „ Jak wybrać laminat ? Na mieszkanie”

właściwy wybór

Ogólnie można powiedzieć, że obecnie laminat jest jedną z najlepszych opcji podłogowych. Chociaż, jeśli tylko dlatego, jeśli porównać tanie linoleum i tani laminat, uszkodzenie może być dosłownie pierwszy gwóźdź, ale drugi taki stojak Test bez szkody dla siebie. Oczywiście, aby uzyskać niedrogie pokrycia powinna być tylko w szczególnych przypadkach, jednak fakt ten świadczy o niezawodności.

Jak wybrać laminat na mieszkania

Jak już wspomniano, specyfikacja powinny być odczytywane jako ostatni. Nawet wybitni producenci czasami przebiegli, stosując niestandardowe testy trwałości. Jedną z opcji, aby wybrać dobrą markę – zapoznanie się z ludźmi na forach i popytaj poglądami tych, którzy wybrali laminat jako wykładziny podłogowej w swoim własnym domu lub mieszkaniu. Więc, tanie laminaty marki mają kilka cech:

– często skomplikowane w montażu, ponieważ czasami dodatkowe pół milimetra grubości krawędzie normalnie nie pozwala połączyć zamki;

– wymagają idealne przygotowanie powierzchni podstawy, poza tym różnią się szybko w stawach, tworząc niewielkie, ale zauważalne szczeliny pomiędzy panelami;

– 3-5 lat, przy średnim obciążeniu górnym płaszczu zaczyna nosić.

Konkluzja jest następująca: uczenie się, jak wybrać laminat na mieszkanie, trzeba pamiętać, że najtańsze modele nadają się tylko do naprawy tymczasowe (na przykład w wynajętym mieszkaniu). Nawiasem mówiąc, to dlatego asortyment znanych producentów są zbyt tanie modele dostępne.

charakterystyka

Jednym z ważnych punktach wyboru – grubości panelu (taśmy). Zazwyczaj zależy to od 6 do 12 mm. Oczywiste jest, że im grubsza taśma, tym większa jego właściwości izolacyjnych. Ponadto, cienka powłoka „głośne”. Wnioski: powłoka jest grubszy, tym lepiej. Warto zastanowić się, że pod podszewką panelu jest konieczne i ważne jest, że grubość uzyskanej „sandwich” nie koliduje z zamknięciem drzwi wewnętrzne.

Kolejna cecha – klasa wytrzymałości. Im wyższa jest wolniejsze usuwanie warstwy górnej. Dla notacji klasy za pomocą liczb: 21, 22, 23 i 31, 32, 33. Czasami określony cel – „komercyjne”, itd. To jest taka sama jak w kodzie, ale lepiej zaznajomiony z warunkami osoby .. Im wyższa klasa, tym lepiej.

Istnieje również wodoodporne laminatem. Jest przeznaczony do umieszczenia w kuchni. W pozostałych pokojach, byłoby niewłaściwe, gdyż koszt takich modeli powyżej.