885 Shares 8429 views

Strach pracy – jak nazywa się fobia?

Jestem pewien, że wiele osób, które nigdy nie słyszał w moim życiu ergofobiyu. Niektóre dowiedział się o znaczeniu tego terminu, nawet znaleźć wiele życia dla siebie w jej rozumieniu. Po ergofobiya – jest strach przed pracą, aby umieścić go w prostych słowach. Ona nie przyszedł znikąd i ma założenie. Jednak ten temat jest z pewnym zainteresowaniem, więc warto zapłacić trochę więcej uwagi do rozpatrzenia.


Pochodzenie nazwy

Są ludzie, którzy naprawdę szczególna obawa pracy. Jak nazywa się fobii, znają bardzo dobrze. To ergofobiya. Który jest często określane więcej ergasiophobia. Ale termin ten opisuje nieco inną formę manifestacji choroby, uosabiał niechęć do pracy. Jednak każde pojęcie pochodzi od dwóch greckich słów. „Ergo” oznacza pracę i „Phobos” – strach.

Na terenie obiektu

Strach pracy może rozwijać u osoby z wielu powodów. Jednym z najpoważniejszych jest długotrwała depresja. Osoba, która straciła zainteresowanie życiem, zapomnieć o zachęt do pracy.

Ponadto, powodem może być nerwica natręctw. Osoby cierpiące na zaburzenia neurologiczne, nie jest w stanie połączyć się w użytecznej aktywności płodnej. Zapobiega absorpcji obsesyjne myśli i próbuje poradzić sobie z przewlekłym lęku.

Zaburzenia napadowe są również istotną przyczyną. Są ludzie, którzy nawet zatrzymać się w sytuacji pracy jest niepokojąca, rozwijające się w panice.

zaburzenie pourazowego może również powodować strach pracy. Doświadczenia z poprzedniego miejsca zatrudnienia mogą być katastrofalne dla jednostki, a nawet go zranić. Wspomnienia – potężną przeszkodą w znalezieniu nowej pracy, a także prowokowanie lęków. Nagle znowu smutne doświadczenie?

inne przyczyny

To nie wszystkie powody, dla których może to być strach przed pracą. Niektórzy ludzie, na przykład, mają fobię fotela. Jeden z niezliczonych przykładów: osoba może być majster, i obawia się, że jego głowa w pewnym momencie coś spadnie z placu budowy.

Może służyć jako warunek wstępny i nudy. Jeżeli dana osoba rozpoczęła karierę w znoju, wysokie prawdopodobieństwo wrażenie, że owocne działania nigdy nie może stać się interesujący.

Tzw przepalenia również często prowokuje ergofobii wygląd. Osoba po prostu nudzi, że robi. Jego praca staje się rutyną, a na co dzień – podobny do poprzedniego. Stracił entuzjazm i chęć do pracy. Mieszkańcy twórczych zawodów burnout sama manifesty w przypadku braku nowych pomysłów i inspiracji.

Ergofobiey również często towarzyszy lęk przed odrzuceniem. cierpią zwykle ludzie, którzy w przeszłości przez długi czas z powodzeniem pracowali na rzecz jakiejkolwiek instytucji, ale później zwolniono. W związku z tym, że mają lęk, aby dostać pracę, a następnie obawy o możliwe redukcje. Tutaj jest taka sama, jak smutnym doświadczeniem. Strzeliłem raz, więc dlaczego nie powinno się powtórzyć?

Według psychiatrów

Eksperci uważają, że obawy o pracę – na złożony charakter fobii. Najczęściej jest to tylko jeden z wielu objawów innych problemów psychicznych. Często ta fobia charakteryzuje osób z rozpoznaniem schizofrenii. Nic dziwnego, ponieważ choroba często prowokuje sytuacje fobie społeczne. A tak naprawdę to proces zatrudnienia i pracy.

Stosowanie niektórych leków, często przepisywany przez lekarza, aby przezwyciężyć stres i bezsenność, może również prowokować ergofobiyu. Po tym wszystkim, skutkiem ubocznym niektórych leków jest zmęczenie, depresja i zmęczenie. Wszystko to jest niezgodne z pracy produkcyjnej.

Ergofobiya również często towarzyszy wysoki poziom lęku jednostki. Człowiek, który wie o jego słabej wydajności, nie boi się radzić sobie z obowiązkami zawodowymi. A niektóre z lęku związanego z obowiązku komunikowania się z innymi ludźmi (współpracowników, szefów, klientów).

symptomatologia

Cóż, wszystkie powyższe pozwala zrozumieć, co tylko o strach przed pracą. Jak nazwać ten stan – łatwo zapamiętać. Oto tylko nadal muszą zrozumieć, że ergofobiya nie jest synonimem lenistwa lub niechęć do pracy. To jest – to choroba. Aby uniknąć nieporozumień, należy zapoznać się z objawami.

Osoba cierpiąca na tę chorobę często doświadczają ostrych napadów paniki. jest to również charakterystyczne palpitacje serca, pocenie się, zawroty głowy i bolesnej niemożności skoncentrować swoją uwagę.

Wielu ludzi, którzy doświadczają lęku nowej pracy i pracy jako całości, a nie wiem jak sobie z tym poradzić. I często, oni znaleźć ukojenie w alkoholu, narkotyków, hazardu, substancji toksycznych. Oczywiście, to tylko pogarsza sytuację. W rezultacie, lista problemów i fobie uzupełniane uzależnienia.

objawy fizyczne

Ergofobiya nie tylko w towarzystwie zmian psychicznych. Jej wygląd jest również w stanie dostarczyć wiele problemów.

Choroba towarzyszy lekkie drżenie, gorączka, bóle brzucha bóle głowy i problemy z oddychaniem,, ogólne osłabienie, otępienie. Wszystko to wskazuje, że dana osoba nie cierpi fobię zamiast normalnego przeżywa lęk, wspólny dla wielu z nas w kluczowym momencie. Jest różnica. Po realizacji działania (np wystąpień publicznych) osoby, która doświadcza lęku i podniecenia, wszystko powyższe jest stracone. A tu w ergofoba „objawów” są przechowywane przez długi czas.

Ataki te są tak silne, że mogą zdezorganizować pracę jednostki, aby go sparaliżować. Nawet nawykowe działania (jak oddychanie) przestają być automatyczne i musiał się skoncentrować na niczym normalizacji.

leczenie

Strach przed utratą pracy, a także inne formy ergofobii jest istotne bariery socjalizacji jednostki. Z tego powodu problemów psychicznych osoba nie może zrobić plany, aby osiągnąć swoje cele i do pełni istnieje w społeczeństwie. Aby pomóc radzić sobie z fobią jest zdolny do doświadczonego specjalisty. Pod jego kierownictwem, człowiek może pozbyć się strachu.

Lekarz prowadzący zwykle uciekają się do różnych metod. Używa medytacji, odpoczynku, psychoanalizy, terapii behawioralnej i leki przypisuje odbiór, zbieranie leki przeciwdepresyjne i uspokajające, z uwzględnieniem indywidualnego pacjenta.

metoda odczulania, która jest połączona z głębokiej relaksacji mięśni jest również powszechnie stosowane. Najpierw pacjent całkowicie rozluźniony, następnie zanurza się w kilku kolejno specjalnie modelowanych sytuacjach prowokowanie ergofobii manifestacji. Aktywowane zasadę przyzwyczajenia. Człowiek jest stopniowe przystosowanie do pracy na poziomie podświadomości, objawy lękowe są stępione. W przyszłości, w prawdziwym życiu, to jest o wiele szybciej niż przyzwyczaić się do nowej rzeczywistości, która odzwierciedla to samo z góry „odpadów” sytuacji.

Niepokój wśród młodych profesjonalistów

Lekka forma ergofobii można scharakteryzować przez studentów wczorajszych. Wiele nowych absolwenci boją się rozpocząć działalność zawodową. Jest niezwykle ważne, aby szybko sobie z tym lękiem. Ponieważ taka podstawa jest uważany przez ekspertów prawie obiecał ziemię dla rozwoju tej ergofobii.

Pomoc jest dokładne badanie przyszłej pracy. Należy zapoznać się ze wszystkimi aspektami, począwszy od ustanowienia kodeksu etyki, a kończąc na personelu. Wiele osób po „zapobiegawczy” okazuje się pogodzić z jego ideały wspólnej wizji grupy pracodawców.

Efekty

Ergofobiya to poważna choroba, a ignorowanie go może prowadzić do różnych powikłań. I będą zajmować się w ostatnim zdrowia psychicznego.

Z biegiem czasu, gdy bezrobotny „nabywa” długi, tak że później może zapłacić za ich oszczędności spłaty, nieruchomości, a nawet mieszkania. Niektórzy zaczynają szukać sposobów na szybkie wzbogacenie się, przyjęły zakłady, kupić kupon, grać w kasynie. W efekcie prowadzi to do jeszcze jednego uzależnienia oraz dodatkowe wspinaczki w długi.

Również człowiek zaczyna zaniedbywać siebie. On jest przerwana przez cokolwiek, to nosi złe ubrania, zapomnieć o higienie. Po tym wszystkim potrzebujemy pieniędzy. I zaimponować pracodawcy trudno będzie w tej formie.

Ergofobiya niszczy małżeństw i rodzin, zaburza relacje z przyjaciółmi i rodziną, ogranicza zakres komunikacji. Konsekwencje mogą być masa. Istotne jest zatem czas, aby rozpocząć w leczeniu tej konkretnej choroby, aby uniknąć wszystkich wyżej wymienionych.