383 Shares 6948 views

Jakie są odleżyny? Leczenie odleżyn oraz zapobiegania im

Długotrwałe leczenie, które wymaga zgodności z leżenia w łóżku, na skórze pacjenta mogą być utworzone odleżyn. leczenie odleżyn – jest to bardzo ważne wydarzenie, które powinno być prowadzone zgodnie z zasadami. Nieprzyjemny wada występuje w wyniku pogorszenia ukrwienia w narządach i tkankach, zmuszony utrzymać stałą drogę życia. Lekarze zalecają szereg działań, w ramach którego w organizmie pacjenta nie ma żadnych odleżyny. Leczenie odleżyn i ich leczenia – bardzo czasochłonny i skomplikowany proces. Jest o wiele łatwiej im zapobiegać, niż z nimi walczyć.


Jakie są odleżyny?

U ludzi, długi czas leżała w tej samej pozycji, układ krążenia nie działa na pełnych obrotach. Pod wpływem siły ciężkości małe naczynka są ściśnięte. Uniemożliwia to przepływ krwi w pewnych obszarach. W wyniku zakończonego dotlenienie i odżywienie tkanek. Ostatnio, nie uzyskać niezbędne składniki odżywcze, zaczynają umierać. To właśnie w tych obszarach utworzonych odleżyn. Leczenie odleżyn, które rozpoczęły się jeszcze przed ich wystąpieniem, jako środek zapobiegawczy, w stanie zmienić tej sytuacji. W większości przypadków takie działania, aby chronić pacjenta przed nieprzyjemnych i bolesnych formacji.

Jak są odleżyny?

martwica skóry pojawia się w kilku etapach. Rodzaj odleżyny zależy od stopnia ciężkości:

 1. Pierwszy (początkowa) Stopień obszarach skóry, które są wciskane w długi państwa, puchną i stają się czerwone. Wizualnie wygląda prosty irytacji, czasem z niebieskim. Ból może być odczuwalne w tych częściach ciała. Gdy takie objawy należy natychmiast rozpocząć profilaktykę odleżyny. duch kamfora tłumione strona leczenie zapewni doskonałe rezultaty.
 2. Drugi etap jest znamienny formowaniem na płytkich obszarach podrażnionej ran różowo i opuchniętych krawędzi. To wygląda jak wrzód. Czasami odleżyny w drugim etapie jest podobny do pęknięcia bańki.
 3. W trzecim etapie głębsze rany. Wewnątrz można zobaczyć żółtą martwiczej tkanki.
 4. Czwarty etap charakteryzuje się jeszcze bardziej pogłębienia wrzodów. To zaczyna wpływać na wewnętrzne i tkanki. Szczelina ran widocznych ścięgien, mięśni, kości czasami.

Miejsce występowania odleżyn zależy od pozycji pacjenta. Jeśli pacjent leży na plecach, wrzody utworzona w łopatkach, sacrum i obcasy. Na biodrach, ramionach i odleżyn kolana wystąpić w tych ludzi, którzy są po twojej stronie. Pacjenci są przemieszczane na wózku inwalidzkim, owrzodzenia mogą pojawić się na pośladkach, sacrum i grzbietach rąk.

Obszary te powinny być świadomi i dokładnie je sprawdzić. Nie zapominaj, że osoby te zalecane dzienne leczenie odleżyn oraz zapobiegania im.

przyczyny

Odleżyny występują w tych obszarach, które nie mają tkanki mięśniowej pomiędzy kośćmi i skórą. Owrzodzenia występuje u osób, które utraciły zdolność do poruszania się. Na przykład, warunek może być ścisłe przestrzeganie leżenia w łóżku po zabiegu operacyjnym lub utrwalenia organizmie człowieka w wyniku urazów. Czasami przyczyną odleżyny mogą być:

 • złe szynowanie bandaż i tynk;
 • nieprawidłowo dopasowane protezy i szelki;
 • zbyt mocno bandaże, fałdy w łóżku, ciasne ubranie.

W tym samym czasie, niektórzy pacjenci obłożnie takie choroby mogą rozwijać się wystarczająco szybko. Te osoby, nawet przy starannej opieki, może być utworzona na rany ciała. Tacy pacjenci wymagają Bole troskliwej obsługi i częste leczenie odleżyn. U pacjentów z cukrzycą, na przykład, utrudniała ukrwienie. A jeśli pacjent odwiedziliśmy przez długi czas w stanie stacjonarnym, w którym sprężone tkanek, ryzyko odleżyn czasami wzrasta. Dodatkowo, przyczynia się do powstawania patologii następujących czynników:

 • Palenia.
 • Otyłość.
 • Niewłaściwy dieta.
 • Odwodnienie.
 • Cukrzyca.
 • choroby serca i naczyń krwionośnych.
 • Zwiększona potliwość.
 • Urazowe terapeutyczny lub zaburzeń w mózgu lub rdzeniu kręgowym.
 • Reakcje alergiczne na kosmetyki do pielęgnacji skóry.

środki zapobiegawcze

obłożnie chorzy wymagają szczególnej opieki. Bardzo ważne jest, że leczenie odleżyn i ich zapobieganie zostały przeprowadzone prawidłowo. Od tej chwili, jak tylko pacjent został ograniczony do łóżka. Działania te obejmują:

 1. Codziennie oględziny skóry pacjenta. W tym przypadku konieczne jest, aby dokładnie sprawdzić stan skóry w miejscach, gdzie wystają kości.
 2. Odleżyny przetwarzania w krytycznym alkoholu kamfory (10% roztwór) i amoniaku (0,5%). Takie procedury zalecane w „niebezpiecznych” obszarów i jeśli zaczerwienienie jest nadal. Podczas imprezy powinny być łatwe ruchy masujące wacika zanurzonego w roztworze alkoholu. Masaż ten pomaga krążenie i stymuluje tkankę.
 3. Okresowa zmienność postawy pacjenta. Pacjent może być zmieniana za pomocą specjalnych środków (na przykład, wałki lub nadmuchiwane okręgu). Szczególną ostrożność należy przekształcić pozycję pośladki i pięty do ochrony pokryw z połówek. Dobrym sposobem, aby zapobiec to specjalny materac ortopedyczny.
 4. Należy używać tylko naturalnych tkanin na pościel i ubrania pacjenta. Uniknąć obrażeń elementów skóry (suwaki, guziki, haczyki).
 5. Utrzymanie komfortowej temperatury i wilgotności w pomieszczeniu, w którym znajduje się pacjent.
 6. Zawartość czystego pacjenta. skóra pacjenta powinna być wilgotna. Nie można używać środków, które może wywołać podrażnienie okładkach.
 7. Stymulacja funkcji motorycznych pacjenta. Włącza i ruchomych części masażu ciała, aby zapobiec odleżynom.
 8. Prawidłowa, zbilansowana dieta. Składa się z artykułów spożywczych o niskiej zawartości kalorii, ale bogaty w minerały i witaminy. Konieczne jest monitorowanie wymiany wody. Pacjent powinien spożywania cieczy, nie więcej niż jeden i pół litra dziennie.

Jest to główne wydarzenie, które jest zapobieganie odleżynom.

leczenie skóry na pojawienie się odleżyn

Środki zaradcze, nawet najbardziej skuteczne, nie będzie mógł skorzystać, jeśli grunt, na którym wada pozostaje w wciskane państwa. Wyeliminować patologia jest niemożliwe, jeśli strefa nie zaczyna robić krwi, odżywienie tkanek niezbędne substancje.

Zatem troska obejmuje 3 główne warunki:

 • przywrócenia krążenia w części dotkniętej;
 • zapewnić odrzucenie tkanki martwiczej;
 • środki zaradcze mające na gojenie się ran.

Rozpatrzmy bardziej szczegółowo w jaki sposób odbywa się przetwarzanie odleżyny. Technika, poniżej, wystąpi zdarzenie poprawnie i wydajnie.

Procedury przywracając przepływ krwi do obszaru dotkniętego

W przypadku wystąpienia odleżyn należy najpierw wyeliminować kontaktu skóry z podrażnienia miejsc w łóżku. W tym celu, w ramach korpusu wkłada pierścień gumowy lub z poduszką powietrzną, tak, że rana była stale w powietrzu. Dobrym środkiem zapobiegawczym przeciwko odleżyn jest masaż. Czy to rano i wieczorem. skóra pacjenta powinna być czysta i sucha. specjalne kremy i olejki mogą być stosowane podczas wykonywania masażu. Obszary, w których powstały rany, nie masować! Takie leczenie odleżyn u pacjentów jest to możliwe tylko w pierwszym etapie.

Procedura przeprowadzania procedury:

 1. Umieścić pacjenta na brzuchu. Prowadzenia nóg głaskania od pięty do pośladków.
 2. Teraz przejdź do rąk. Głaskanie rąk na szyję.
 3. Masaż schabu i zad odbywa się w kierunku do dołu, a następnie – w bok.
 4. Głaszcząc całe plecy.

Procedurę tę prowadzi się w ciągu 5 minut. Ruch powinien być lekki na początku, potem bardziej intensywne. Potem robi pocieranie, ugniatanie i wibracje tych samych częściach ciała. Każdy odbiór trwa 5 minut. Odbyła pod koniec masażu głowy, zwłaszcza na szyi, która jest bardziej narażona na ryzyko odleżyn. Następnie pacjent kładzie się na plecach i mają te same masować przód ciała. Dokładnie masować obszary, które są bardziej widoczne (kolana, żebra, miednica).

Procedury odrzucenia martwej tkanki

Niektórzy pacjenci bardzo szybko rozwijającym się odleżyn. Przetwarzanie odleżyn, jeśli nie są nawinięte powierzchnia zaczyna zwalniać skażoną powierzchnię martwych komórek i ropą. Aby to zrobić, należy użyć specjalnych leków. W ciężkich przypadkach, zaleca się zabieg chirurgiczny.

Produkowane leczenie odleżyn:

 1. duch kamfora. To narzędzie jest używane tylko w początkowych etapach. Absolutnie niedopuszczalne jej stosowanie na otwarte rany.
 2. nadtlenku wodoru (3% roztwór).
 3. „Chlorheksydyny”. Oznacza bardziej neutralne dla skóry.

W razie potrzeby, aby usunąć martwe komórki i ropa, specjalne środki służą do czyszczenia ran „Izuksol” i „TM-Proteoks”.

Działania, które gojenie powierzchni rany

Po wrzód wyczyszczone, należy rozpocząć leczenie. Doskonałe gojenie odleżyn przyczyniają alginiany i hydrokoloidu opatrunkami :

 • "Wygodne Plus".
 • "Multifrem".
 • "Gidrokoll".
 • "Gidrosorb".
 • "DuoDerm".

Wspomniane powyżej środki są dość drogie. Dlatego nie wszyscy ludzie mogą je kupić, do leczenia odleżyn. odleżyny leczenie może być przeprowadzone za pomocą specjalnych maści i kremów, które promują gojenie ran, nie mając tak wysoką cenę. Wśród takich leków jest odosobniony:

 • "Sintomitsina".
 • "Dexpanthenol".
 • "Aktovegin".
 • "Levomikol".
 • "Vulnostimulin".
 • "Solkoseril".
 • "Levosin".
 • Dziurawiec zwyczajny olej.
 • Olej z rokitnika.

Dla zapobiegania infekcji leczeniu owrzodzeń należy ściśle przestrzegać zasad antyseptyki. Po zastosowaniu środków do gojenia ran należy zastosować sterylny opatrunek. Jeśli nie można opatrzyć rany leczone, można zablokować pokrywę w miejsce odkażanie porażka specjalnym tynkiem. Ale to powinno pozwolić skórze oddychać. Należy zauważyć, że bandaże i band-aids nie trzeba ciągnąć zasłony, aby zapobiec dalszym szkodom. Podwiązanie odbywa się w miarę potrzeb. Przed każdym zabiegiem koniecznie traktowane antyseptyczne odleżyny. Czasami, gdy wskazany pacjenci przepisywane antybiotyki.

Gdy zabieg chirurgiczny?

Niestety, nawet jakościowa i skuteczne leczenie odleżyn u krytycznie chorych nie zawsze prowadzą do uzdrowienia ran powierzchniach. W takim przypadku, jeśli leczenie zachowawcze nie jest wymagana operacja. Zwykle stosuje się odleżyn etapie 3-4.

Poniższa procedura jest wykonywana przed operacją:

 • odleżyny czyszczące (aby usunąć martwe obszary skóry);
 • antybiotyki;
 • czyszczenia ciała toksyn;
 • rozpuszczeniem wody, białka i równowagi elektrolitowej.

Istnieje kilka technik chirurgicznych do leczenia odleżyn, które zależą od stopnia rozwoju choroby wrzodowej, rozmiar uszkodzenia i obecność zakażenia:

 1. Bezpłatne dermepenthesis. Dokonaj odleżyny 2 i krok 3. Rana goi się w ciągu 2-3 tygodni.
 2. Wycięcie i plastikowe otaczających tkanek. Przeprowadza się w 4 etapach odleżyn. Owrzodzenie goi ciągu 2 tygodni u większości pacjentów.
 3. Wycięcie i przeszczep skóry, tworzyw sztucznych lub bez mięśni. Operacja jest to wskazano w etapie 4 odleżyn i dużej powierzchni martwiczej tkanki. Goić rany przez 2-4 tygodnie w 2/3 pacjentów.

Czasami tylko interwencja chirurgiczna może pomóc pacjentowi pozbyć się odleżyn i zapobiec powikłań, takich jak niewydolność nerek, choroby wątroby, posocznicy i śmierci. Po zabiegu, dotkniętych obszarach skóry leczyć wystarczająco szybko. interwencja chirurgiczna może znacznie złagodzić stan krytycznie chorych.

Maść na odleżyny

Zasięg do leczenia tych patologii jest dość duży. Do leczenia odleżyn w domu skutecznie prowadzone na własną rękę, należy wybrać odpowiednie leki. Maść do leczenia choroby, należy:

 • przywrócenie przepływu krwi;
 • stymulowania regeneracji tkanki;
 • wykazują aktywność przeciwbakteryjną;
 • wyeliminować ból.

Ale nie zapominaj o tym wydarzeniu technologii. Przed zastosowaniem maści powinny dezynfekcji i leczenia obszaru dotkniętego z środek antyseptyczny. Aby to zrobić, należy użyć leków „diglukonian chlorheksydyny”, „srebro koloidalne”, „Furatsilinom”.

Maści do leczenia odleżyn dobiera się w zależności od stopnia rozwoju wrzodów i obecności zakażenia. Na pierwszym etapie niezbędnym do poprawy krążenia krwi i efekty przeciwbakteryjne. Na tym etapie stosuje się:

 • Maść cynkowa.
 • "Dermazin".
 • "Argosulfan".
 • "Tsindol".

Po podaniu na ranę bakterie wymaga stosowania antybiotyków. W takich przypadkach, w pierwszych preparatów użytku krok:

 • "Argosulfan".
 • "Iruksol".
 • "Levomekol".
 • "Levosin".

W drugim etapie, maści do usuwania martwych komórek. W tym przypadku powinny one działanie przeciwzapalne i suszenie:

 • "Betadine".
 • "Metiluratsil".
 • "Iruksol".
 • "Thiotriazoline".

W trzecim etapie pokazano maści, które stymulują gojenie:

 • "Algofin".
 • "Solkoseril".
 • "Bepanten".
 • "Levosin".
 • "Thiotriazoline".
 • "Iruksol".

Odleżyny czwarty stopień muszą być traktowane w szpitalu jak dużym ryzykiem powikłań. Naturalnie, wszystkie maści i środki należy stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Ekspert, na podstawie analiz, wyznaczają wygodną i skuteczną terapię. Własna w tym przypadku bezwzględnie przeciwwskazane. Jest to bardzo duże ryzyko śmierci z niewłaściwego leczenia.