132 Shares 4087 views

Silnik Troit VAZ-2114 wtryskiwacz (8 zaworów). Naprawa silnika

Między przemysłem samochodowym staje się jednym z najbardziej popularne były silniki 4-cylindrowe. A dziś są one najczęściej. Zdarza się, że z powodu wielu powodów jednym z „wyłączonym” cylinder, a urządzenie pracuje na pozostałej trójki. Często zdarza się, że silnik troit VAZ-2114 wtryskiwacz (8 zaworów). Jakie są przyczyny tego zjawiska, a co z tym zrobić? Spróbuj zrozumieć.

Specyfikacje silnika

Dla samochodów tego modelu, silnik 8-zaworowy z indeksem został opracowany przez 2111. Jeśli porównamy tę jednostkę z innymi, istnieją poważne różnice. Ten elektroniczny zarządzanie i dystrybucja wtrysku paliwa. ECU w pełni uwzględnia wszystkich podstawowych danych potrzebnych do sprawnego funkcjonowania. Silnik dość odporne, wydajne, efektywne kosztowo.

Moc 78 koni. Objętość – 1,5 litra.

Na każdej z czterech cylindrów jest konieczne dla dwóch zaworów. Mają średnicę 81 mm. Funkcje tej konstrukcji urządzenie umożliwia zwiększenie pojemności mocy aż do 120 litrów. a. Nie jest również zmodyfikowana jednostka o pojemności 1,6 litrów i 80 litrów. a.

Właściciele są bardzo zadowoleni z tych silników. Są one w pełni uzasadnione. Jednak zdarza się, że silnik troit w locie, a istnieją inne usterki. W większości przypadków, to można łatwo naprawić.

Skąd wiesz, że zatroil silnika?

Zmieszać go z czymś bardzo trudnym. Nawet niedoświadczeni kierowcy można wyraźnie usłyszeć dźwięk. Płynna praca silnika jest przekształcany przerywanego brzmi strasznie. Trudno opisać, ale zamiast zwykłego tłumika zaświśnie „Bomkai”.

Efekty

Jeżeli silnik troit VAZ-2114 wtryskiwacz (8 zaworów), przy czym silnik spalinowy bezpośrednio traci zasilanie. Po tym wszystkim, trzy cylindry wszystkie w innym. Innym typowym objawem dla linii VAZ – drgania i wstrząsy od komory silnika. Przejawem „choroba” – zwiększone zużycie paliwa i wyraźny zapach nasycony benzyny rury wydechowej i gazów. A to jeszcze nie wszystko. Ważne jest, aby reagować na pojawiające się sygnały, w przeciwnym razie samochód wymaga poważnych napraw.

Kiedy jeden cylinder nie jest obsługiwany, mieszanina paliwo nie spala go i po prostu kumuluje.

Następnie rozcieńcza się olejem i jest wysyłany do skrzyni korbowej. Im większa ilość paliwa, tym bardziej płynny jest olej. Będzie szybko tracą swoje właściwości smarne. W rezultacie wzrasta zużycie cylinder-tłok, pierścienie i inne składniki. Po pewnym czasie, silnik będzie musiał poważnych napraw (VAZ-2114 – ten model).

przyczyny

Wiele z nich. Istnieją nawet pewne niuanse, gdzie prawdziwi profesjonaliści nie mogą natychmiast zidentyfikować problem. Jednak statystyki z najczęstszych przyczyn.

Trojaczki mogą wystąpić z powodu złamanych świec. Ponadto, zjawisko to obserwuje się penetracji przewodu wysokiego napięcia, awarii cewki zapłonowej wadliwej jednostki komputerowej. Inną przyczyną przecieków powietrza w kolektorze dolotowym, wypalenia zaworu wydechowego. Kiedy pojawia się również problem złamany uszczelka głowicy cylindra. Mimo to, efekt ten powoduje złamaną pierścienie kompresyjne, wypalenia tłoka. Oczywiście, to nie wszystkie powody, dla których silnik troit VAZ-2114 wtryskiwacz (8 zaworów).

Postawcie się zdiagnozowany

Teraz, gdy wiesz przyczyn, przyjrzyjmy się, jak przeprowadzić diagnostykę. Aby rozpocząć z najbardziej proste. Niech to będzie złamane cylinder.

Tak więc, pierwszym krokiem jest, aby uruchomić silnik i otworzyć pokrywę. Następnie słuchać jak pracuje silnik, a należy pamiętać, że dźwięk. Teraz na przemian dotrzeć do przewodów wysokiego napięcia. Świece nie otrzyma władzę i przestanie cylindry pracy. Słuchać. Czy dźwięk? Jeśli nie, to problem jest w spoczynku cylindra.

Sprawdzimy świec

Ważne jest, aby wiedzieć, czy iskra do cylindrów. Aby to zrobić, trzeba będzie klucz świecy. Usuń iskrę z bezczynności cylindra sprawdzić elektrodę. Jeśli widzisz wpłaty lub obskurność, taki element należy wymienić. Wyczyścić świecę, jak to możliwe, ale nie zawsze, ale tylko do czasu rozwiązania problemu.

Teraz możemy sprawdzić pod kątem obecności świecy zapłonowej. Dołączyć przewód wysokiego napięcia i umieścić go na części metalowej obudowy silnika. W tym miejscu tak, że elektroda nie dotyka ciała. Następnie zaprosić asystenta. Jego zadanie – aby obrócić rozrusznika, a twój – obserwować świecę. Jeżeli rozrusznik są iskry, to może mieć problemy z przewodami. Jest to również ze względu na złamaną cewki, ECU lub czujnik położenia wału korbowego. Prawdopodobnie są przesunięte pasek rozrządu, co może być przyczyną trojaczków w podróży.

Troit w deszczu

Tak, i to nie jest żart. Wielu właścicieli samochodów z Vaz pamiętać, że niedawno myte lub po prostu mokra dni w „konie żelaza” rozpocząć troit.

Wśród najczęstszych przyczyn – ciecz, która spadła do studzienek świecy zapłonowej.

W rezultacie, świeca przestaje iskra, a zatem, cylinder może nie działać prawidłowo. Ale to nie wszystko.

Może to spowodować uszkodzenie różnych czujników z powodu skutków agresywnego środowiska. Również w urządzeniach do mycia wysokociśnieniowego mogą ulec uszkodzeniu poszczególnych części chronionych.

W odniesieniu do środowiska zewnętrznego, w mokrych pogoda troit silnika po dłuższym przestoju. Uruchamianie silnika nie występują natychmiast, ale od czasu piątym lub szóstym. praca silnika jest nierówna i niestabilna, aby zakończyć rozgrzewa. Oględziny wyników często nie. praca silnika staje się normalne po jakimś czasie do całkowitego ostygnięcia, albo do następnego deszczu. Powodem jest częściowo pokrywają się po myciu samochodów.

Wilgoć, bardziej precyzyjnie, kondensat zbiera się pod tramblera ciała. Jest to prosty sposób na zdiagnozowanie tego problemu. Uruchomić silnik w ciemności. Jeśli widzisz pod maską na światłach, trzeba wymienić przewód.

Nie zapomnij o świece. Jeżeli silnik jest w wilgoci nie chce się skończyć, to najprawdopodobniej, świece zadawane zastąpić. Może przestał dawać silne iskry. Surowy deszczowy dzień świec może gromadzić się wilgoć, co prowadzi do prądu upływowego. Innym często winę cewkę zapłonową. ich obudowa pęka, a kondensat gromadzi się w nich.

Zimny silnik jest niestabilny

Czasami VAZ samochody Troyat aż do ochłodzenia. Ale po ich rozgrzanie, zaczynają działać bardziej stabilnie. Można również wybrać kilka prostych powodów. W większości przypadków problemy komputerowe nakazuje tworzyć mieszaninę paliwa jest zbyt bogata. Jeśli wilgotnych przewodów wysokiego napięcia, ale także prowadzi do podobnego efektu. Zużycie części tworzących przyczyna tłok.

Troit po ogrzaniu

Zdarza się w drugą stronę. Chociaż zimno, można zaobserwować stałą pracę, ale jest to konieczne do ogrzania, a silnik natychmiast troit VAZ-2114 wtryskiwacz (8 zaworów). Często jest to związane z okładziną spalonego głowicy cylindrowej wadliwego urządzenia sterowania lub problemów w cewce zapłonowej.

Problemy na biegu jałowym

Jest to szczególnie powszechne sytuacja. I nie ma znaczenia, gdy silnik jest zimny lub podgrzać. W tym przypadku, powody są bardzo odizolowany, bardzo dużo. Może to być coś elementarnego – od awarii jednej ze świecami do poważnych problemów w tłok. Jeśli pozycja jest łatwo zmienić, zużyte cylindry wymaga poważnych napraw. VAZ-2114 nie jest inaczej.

Zatem niestabilnej pracy bloków energetycznych na biegu jałowym może być zaciśnięta, ponieważ zawory niedopasowanie etykiety pasek rozrządu, przy zaworach przepalenia silnika. Mogą również zostać uszkodzone w wyniku uderzenia hydraulicznego. Jest też inna usterka w elektronice.

Jeżeli troit a następnie straganów

Wielu kierowców nie raz do czynienia z tym problemem. Rozpoczyna poszukiwania możliwych przyczyn i rozwiązywania problemów. ECU jest testowane, sprawdzane wszystko jest możliwe, a wynik jest zerowy. Nadal troit silnik i stragany.

W tym przypadku, można sprawdzić stan wtryskiwaczy. Wiele osób po poważnej diagnozy tego problemu bardzo łatwo, prosto i niedrogo rozwiązać poprzez czyszczenia wtryskiwaczy i szyny paliwowej.

Jeśli przyczyna trudno znaleźć

Zdarza się. I to dość powszechna sytuacja. Może pomóc w diagnostyce pojazdów za pomocą systemów komputerowych. Operacja ta będzie testować wszystkie czujniki, sterownik silnika, aw rezultacie będzie dostarczenie informacji o tym, gdzie dokładnie w VAZ-2114 wadliwego urządzenia.

Jeśli masz do czynienia z tym podziałem, nie ma potrzeby do paniki. Wszystko można naprawić, ale efekt ten nie jest śmiertelna. Jeśli nie mogą same ustalić przyczyny, skontaktować się z doświadczonych specjalistów. Często jednak wszystko jest możliwe, aby wykryć i skorygować swoje ręce.

odkrycia

Ważne jest, aby dokładnie monitorować stan samochodu i jego poszczególnych składników. Z dobrej opieki, terminowe wymiany materiałów eksploatacyjnych oraz płynów, urządzenie będzie działać lepiej niż szwajcarskiego zegarka. Ale jeśli nagle urządzenie całkowicie nie powiedzie, zawsze można zakupić i zainstalować nowe – cena Silnik 1,6-litrowy jest około 20 tysięcy rubli.

Tak więc okazało się, że główne powody, które nie mogą obsługiwać jeden z cylindrów w samochodzie VAZ-2114.