91 Shares 5059 views

Samochód wojskowy BAZ-5937: opis, opinie i specyfikacje

Briańsk fabryka samochodów w czasach sowieckich był prawie zamknięte teraz. Oficjalnie ciągniki gąsienicowe ciężkie były tam produkowane. Drugi i główny kierunek tego zakładu jest produkcja urządzeń celów wojskowych. Już od połowy lat 60-tych tutaj zostały zaprojektowane i stworzone całkowicie nowe podwozie trójosiowy pływającego z napędem na cztery koła.


Taki system z trzech oddalonych od siebie mostków kontynuowano przenieść nawet w przypadku awarii jednego z bloków. Najbardziej popularne podstawą do umieszczania systemów broni „light” stała się seria tylnym BAZ-5937. Ta modyfikacja pokładowych przesyłowych i ekstremalnych napędzane parami kół stosowanych do produkcji maszyn samobieżnych, kompleksy „OSA”, „punkt”.

funkcje

BAZ-5937 są częściowo zamkniętym obudowa, solidnie zabezpieczone przed wnikaniem wody, jest ona wykonana ze stali. W swojej przedniej części jest jednostka sterująca znajduje się w środku komory do danego urządzenia, w paszy łączy komorę silnika transmisji.

Wbudowany typ ramki, wzmocnień pokrywy, żebra i zębatki – przedmiotów, które nadają dodatkowe właściwości wytrzymałościowe ciała. Stabilność i ruch na wodzie gwarantowana parę jednostek strumień wody. Szczególne środki transportu pierwszej serii różnią się znacznie stępione specyficzną formę łuku. Trzeba dodać, że maszyny te nie są wyposażone w bocznych szyb w kabinie, co ogranicza widoczność i może spowodować wypadek drogowy. Identyczny układ z podstawowych osiach związanych z pragnieniem, aby równomiernie rozprowadzić obciążenia kół, a także w celu zwiększenia drożności raportowania metryk podwozie.

elektrownia

Do sterowania przechylaniem promień koła na osi skrajnych sztuki są prowadzone. Taki schemat został zmniejszony opór krzywoliniowego ruchu. Samochód wojskowy BAZ-5937 ma sześć-cylindrowy agregat wysokoprężny 5D20B-300 (producent – Barnauł transport maszynowego roślin).

Moc silnika 100 KM miał trzy lata, wykorzystuje system chłodzenia rodzaju cieczy. Cechy konstrukcyjne układu chłodnicy znajduje się w poziomym montażu na silniku. Rozpoczęciem instalacji przez dwojaki sposób: za pomocą sieci elektrycznej lub powietrza z cylindra wysokociśnieniowego.

Transmisja i PPC

Transmisja BAZ-5937 jest wyposażony w wbudowaną dyferencjału, moment obrotowy jest przekazywany przez mechaników, nie ma pojemność obwodami rozproszenie. Zespół transmisji jest kierowany do interakcji z kołami po obu stronach.

Koło jednostki zawieszenie – niezależna typu drążek, wyposażony wahacze. Taka konstrukcja sprawia, że jest możliwe, aby znacznie poprawić płynność, jak również opracować wskaźnik szybki na drodze i terenu. Koła są wyposażone w system regulacji ciśnienia powietrza. Urządzenie hamulcowe jest szczęka hamulcowa, w zamkniętej opakowania ze zwiększoną pnevmogidravlikoy.

zwrotnica

Ta zasada konstrukcyjna bloku ma typ robak wzmocnienia hydraulicznego, pływalności oznacza zapewnia bicze wodne i bezpośrednio klapa koła. Wskaźnik nośności podwozia jest w zakresie od 7,5 ton. Kiedy to ograniczenie prędkości na drogach – 70 km / h na wodzie – 8 km na godzinę.

wyposażenie opcjonalne dostępny na podstawie montażowej BAZ-5937:

 • Do filtrowania ogólny typ.
 • Kondycjonowanie i nagrzewania OV-65G.
 • Węzły odpływ wody.
 • ustalenia negocjacyjne Tank "P-124".
 • Automatyczny system sygnalizacji pożarowej „Rosa”.
 • Urządzenia wykrywające promieniowanie i specjalnego przetwarzania.
 • Instrumenty spostrzegawczy „TNPO170A” aby przejść przez wodę, urządzeń noktowizyjnych.

Ponadto, na podstawie montażowej jest autonomiczny zasilacz do turbiny gazowej.

Inne funkcje

W trakcie przeglądu pojazdu wojskowego BAZ-5937, parametry techniczne, które pozwalają na jej wykorzystanie w celach wojskowych, a także w dziedzinie katastrof naturalnych, należy zauważyć szereg wskaźników. Należą do nich:

 1. wały napędowe sprzęt szesnaście które przekazują moment obrotowy do pojedynczej strony i skrzyń biegów koła.
 2. Obecność podwójnego suchego sprzęgła oraz jednostka WOM do generatora, pompy i sprężarki.
 3. Dla wszystkich sześciu koła umieszczone szerokie opony komora „ID-B284” (1200 * 500/508).
 4. Obecna jest wewnętrzna regulacja ciśnienia w oponach systemu (1-4 kg / kw. Cm).
 5. Zbiornik paliwa umieszczony w przedniej części lewego koła tylnego, jego ilość wynosiła 320 litrów.

Aby zrozumieć, co skrzynia na BAZ-5937, należy zauważyć, że jest to rodzaj mechanicznego, ma pięć poziomów, połączone z systemem transferu dwutrybowego, która wyposażona jest symetryczny z blokadą mechanizmu różnicowego mezhbortovym.

fakty historyczne

Pierwsza partia miała ściętego obudowy i płaską płytę czołową, w której elementy świetlne umieszczone są w ogrodzenia ochronnego z komory sterującej w bok. Wraz z rozwojem produkcji seryjnej z niewielu maszyn zmian zewnętrznych BAZ-5937 został wydłużony ostry nos przodu szkielet z zamontowanymi światłami, a także dodatkowych okien kokpitu w rogach, co pozwala na zwiększenie widoczności.

Łączy on wszystkie warianty wykonania o jednej wielkości pomiarowej – 2,27 m, to prześwit – 43 cm, promień obrotu. – 12 m Technika przezwyciężenia rowy dwóch metrów trzydziestu windy. Średnie zużycie paliwa – około 40 litrów na sto kilometrów.

Prototypy badanym techniki opracowanej w latach 1969-1970. seryjnej produkcji został zatwierdzony w 1972 roku gotowych modyfikacji badano szczelność w specjalnej komorze deszczowej lub wodach otwartych. Średnia odnosi wady urządzeń zwiększone zużycie opony i niską sprawność elektrowni.

wniosek

O czym świadczą opinie właścicieli, samochód BAZ-5937, który zostanie opisany powyżej, okazały się być niezawodnym środkiem transportu na lądzie i wodzie. Jej celem nie jest ograniczony do transportu lekkiego i specjalnego sprzętu wojskowego. Ze względu na wysoką przepuszczalność, elastyczność, technika powszechnie stosowany do usuwania skutków wypadków i klęsk żywiołowych.

Popyt na wiele lat, specjalne pojazdy wyprodukowane w fabryce samochodów Briańsk, zapewnienia niezawodności konstrukcji, szerokiej gamie zastosowań, zdolność do wykorzystania go na lądzie i na wodzie.