193 Shares 9952 views

czarny wąż

Faunie naszej planety jest bogata i zróżnicowana. Jest domem dla wielu stworzeń. Niektóre z nich są bardzo miłe dla oka, drugi – po prostu straszne. Jednym z najbardziej nieustraszonych, niebezpiecznych i najszybszych stworzeń na Ziemi – wąż mamba czarna. To należy do rodzaju Mamba, którego nazwę tłumaczy się z łaciny jako „drzewa węża”. Kolor nie jest całkowicie czarne. Imię zawdzięcza swoją czarną usta, bardzo podobny w kształcie do trumny.


Czarny wąż rzeczywiście ma ciemna oliwka, oliwkowy, szaro-brązowy kolor. W Spodnia białawej lub jasnobrązowy. Dzieci węże kolor oliwy i szaro. Barwa zmienia się z wiekiem.

Czarny wąż może osiągnąć długość nawet do trzech metrów. Niektóre okazy osiągają 4,5 m. Jednak wąż tej wielkości – to rzadkość, a prawie nigdy nie występuje.

Ten niebezpieczny wąż żyje na kontynencie afrykańskim. Można go znaleźć z Etiopii do Południowej Afryki Zachodniej, od Senegalu do Somalii. W tropikalnych lasach dorzecza Konga nie wnikać. Czarny wąż, w przeciwieństwie do swojego gatunku, nie przystosowany do życia na drzewach. Najlepszy ze wszystkich, czuje rzadkie wśród krzewów, opuszczony kopce termitów, w dziuplach drzew. Żyje w ciągłym den przez długi czas i chronić je w razie potrzeby.

Mamba czarna – wąż, zdobywca pierwszego miejsca na świecie wśród podobny od prędkości ruchu. Przyspiesza do 20 kilometrów na godzinę i na krótkich dystansach. Ponadto, ma jedną z najsilniejszych trucizn neurotoksyczne i jest jednym z dwudziestu najbardziej jadowitych węży na świecie. Zatruwają mamba czarna jest szybko działający na układ nerwowy żywej istoty, powodując paraliż. On jest w stanie zabić człowieka w ciągu zaledwie czterech godzin w przypadku ukąszenia do palca lub pięty. Jeśli wąż gryzie mężczyznę w twarz, potem paraliż i śmierć przyjdzie w ciągu dwudziestu minut.

Na jeden kęs czarny wąż produkuje ogromne ilości jadu. Dawka 20 mg może być śmiertelne, jeśli nie spieszyć się z antidotum. Jednak w pewnym momencie ten wąż produkuje między 100 a 400 mg jadu, w tym przypadku, pomoc powinna być udzielana natychmiast.

Jeśli wąż przeszkadzać lub złość, jest szeroko otwiera usta. W ten sposób zapobiega i powstrzymuje intruzami. W rzeczywistości, to naprawdę robi wrażenie – bardzo przerażające, gdy czarna mamba z otwartymi ustami łapie na ciebie i syczy głośno.

W Afryce bardzo popularne historie i mity związane z czarnymi wężami. Mieszkańcy kochają swoje opowiadanie i opowieść. Jednak nie wszystkie z nich są wiarygodne.

Niektóre z nich powiedział o węże, osoba wykonująca kilka mil, tylko ugryźć. Niektórzy mówią, że każdy, kto wszedł do budynku, gdzie mieszka czarna mamba pewnością ugryziony. Wszystkie te historie są przesadzone.

Mamba czarna nie jest tak okrutny i agresywny.

Można zauważyć w terrariach ogrodach zoologicznych.

Ze względu na przerażającej natury i umiejętność wykorzystania ich zdolności fizycznych w pełni, węże te nie zawierają prywatnych kolekcjach.

Naukowcy z ciekawością przyglądając się im i ich oglądanie zarówno w niewoli i na wolności.