340 Shares 5530 views

Jak świętować Wielkanoc zgodnie z tradycją?

Każdego roku miliony chrześcijan na całym świecie obchodzą święto jasny – Wielkanoc. Dla nich jest to najważniejsza niedzielę roku, kiedy Iisus Hristos zmartwychwstał, odkupił swoją udrękę wszystkie grzechy ludzkości. Wielkanoc – święto radości i światła, który śpiewa miłości i życia. Stwierdza, że nie ma śmierci – jest to tylko krok w kierunku mężczyzny.

Teraz wielu z nich zbliża się do wiary, i są zainteresowani w historii, tradycji i obyczajów chrześcijan. W szczególności chcą wiedzieć, w jaki sposób świętować Wielkanoc.

W dawnych czasach, dzień ten nazywany jest w różny sposób: wielki dzień, Zielona Christmastide, jasny dzień zmartwychwstania Chrystusa. Czekał i dorośli i dzieci, do jego starannie przygotowane. Wszystkie tajemnice, tradycje i obrzędy związane z tym jasnym dniu, zostały przeniesione w każdej rodzinie z pokolenia na pokolenie. Okazja dokładnie oczyszczone w domach, stawiając idealnym porządku, piec świąteczne ciasta i torty, zdobione i malowane jajka.

W ostatnich latach, duchowni często zwracają się do swoich parafian z opowieści o jaśniejszej dnia i o tym, jak świętować Wielkanoc. Oprócz obowiązkowego wizyta w katedrze i konsekracji produktów, nie istnieją inne niezmienne elementy celebracji.

W przyszłości, to wszystko zależy od ciebie. Myśleć z wyprzedzeniem , jak obchodzić Wielkanoc z rodziną. Chcesz ten dzień, aby zaprosić gości, i to lepiej znaleźć jasną wakacje z najbliższymi? Bądź ostrożny ze świątecznego menu kolacji, dekoracji domu i wakacje tabeli, ale do pracy na Wielkanoc zabronione. Święto jest konieczne, aby odpocząć i robić to, co daje ci przyjemność. Najważniejszą rzeczą, którą musimy obchodzić Paschę nie tylko ciało, lecz duszy.

W dniu Wielkanocy wykonane potrójny pocałunek. Zamiast zwykłych słowach powitania „Chrystus zmartwychwstał!”, Aw odpowiedzi na nie – „! Rzeczywiście On zmartwychwstał” Wtedy, pochodzący wzajemnie wymieniać potrójny pocałunek. Ta tradycja związana jest z wielką radością zmartwychwstania Zbawiciela. Ta radość powinna być dzielona z rodziną i przyjaciółmi, aby wybaczyć dawne żale.

Jak obchodzić Paschę, każda rodzina zdecyduje się, ale co ważniejsze, czego nie należy zapominać, że jest to jasny święto wszystkich swoich bliskich. W tym dniu, tradycyjnie wszyscy dają sobie drobne upominki. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do dzieci – Jaja dekoracyjne, pięknie zdobione pasochki i ciasta, różne wielkanocnych upominków. Tabela urządzić piękną miskę z porośniętych trawą, na którym położono wielobarwne jaj. Przyjaciele i krewni docenią tę dekorację.

Wielkanoc mogą i powinny być jasne i niezapomniane wakacje dla dzieci. Oni zawsze bardzo aktywny udział w przygotowaniu – malować jajka, ozdobić je jasne naklejki pomóc dekorować ciasta wielkanocne. Podczas współtworzenia koniecznie powiedzieć dziecku o historii i tradycji tego święta.

Dość często w ciągu jednego dnia jest obchodzony na Wielkanoc katolickiego i prawosławnego. Więc to było dwa tysiące jedenastego roku. W tym przypadku, święto jest jeszcze bardziej ambitny i sensowne.