861 Shares 4797 views

Dlaczego nie tablet jest podłączony do WiFi, a co zrobić z

tablet – to bardzo wygodny wynalazek. On nie może być przywiązane do miejsca pracy, jak to ma miejsce w przypadku stacjonarnych systemów komputerowych, a także nie do przeprowadzenia dodatkowego ciężaru w postaci pełnowymiarowego notebooka. Jednak bez dostępu do tabletu internetowego traci wiele ze swojej elastyczności użytkowania. Jednak dotyczy to wszystkich urządzeń mobilnych. W tym kontekście zrozumiałe jest, że jeśli tablet nie widzi WiFi, wtedy taki problem musi być rozwiązany natychmiast.

jak podłączyć

Liczba komputerów, tabletów z systemem Android system operacyjny, dziesięć razy więcej niż ich odpowiedniki kontrolowanych odpowiadający wersji Windows lub iOS. Dlatego w tym artykule zostaną omówione jest masywne urządzenia. Ludzie, którzy pierwszy do czynienia z urządzeń opartych na Androidzie, nie zawsze poprawnie korzystać z połączenia bezprzewodowego. I tak jak w normalnym stanie w moduł WiFi jest wyłączone, wówczas przybysze pojawia się pytanie: „Dlaczego nie jest tablet jest podłączony do WiFi» W rzeczywistości, wszystko jest dość proste?. Proces przystąpienia do istniejącej sieci bezprzewodowej zawiera kilka obowiązkowych czynności:

  • aktywacja komputera moduł nadawczo-odbiorczy Tablet;
  • Zakres skanowania i wyboru z pożądanym identyfikator SSID;
  • ustawić tajny szyfr.

Jeśli sieć łączysz się jest otwarty (Free), ten ostatni punkt nie jest wymagane.

Jak podłączyć tablet za pomocą WiFi

Musisz otworzyć „menu aplikacji”, który jest na każdym urządzeniu z systemem Android. Normalnie do niego dostęp należy kliknąć na zdjęcie koła w dolnej części ekranu. Następnie uważnie przejrzeć wszystkie ikony i znaleźć „Ustawienia”. Po kliknięciu na nią otworzy się okno, w którym znajduje się sekcja „Sieci bezprzewodowe”.

Jeśli określisz punkt WLAN, a następnie pojawi się przełącznik „Off / On”. automatyczne skanowanie częstotliwości i wyświetla listę wykrytych sieci będą wykonywane przy włączeniu zasilania. Można również sprawdzić, czy hasło dostępu jest używany i gdzie. Jeśli otwartej sieci, wystarczy kliknąć na jego nazwie, a tablet będzie się z nią połączyć. W przypadku ochrony (WEP / WPA / WPA2) HASŁO oknie żądanie zostanie wyświetlony podczas próby przyłączenia się. Wskazując go i klikając odpowiedni przycisk, można połączyć urządzenia mobilnego do sieci.

Jest szybszy sposób, aby uzyskać dostęp do Wi-Fi. Nie ma potrzeby, aby spojrzeć na „Ustawienia”. Przesuwając palcem po ekranie w dół, ciągnąc za kurtynę, aby znaleźć obraz WLAN (Wi-Fi) i kliknij na nią. Nie będzie lista aktywacja modułu, skanowanie i sieci dostaw.

Niuanse Alternatywna metoda

Dziś wielu właścicieli urządzeń z systemem Android są często zastępowane przez oficjalny firmware niestandardowe (wykonane przez rzemieślników). W rezultacie, nie wszystkie funkcje działają w zwykły sposób. Na przykład, w przypadku korzystania z połączenia przez zasłonę, że tabletka nie widzi WiFi. Lista wykrytych sieci po prostu nie są wyświetlane.
Dlatego w takich przypadkach konieczne jest włączenie modułu Wi-Fi poprzez „Ustawienia”. Podczas korzystania custom firmware należy pamiętać, że niektóre z nich nie są rozpoznawane błędy w sieci. Jednocześnie, ostatnie „samopisnye” Aktualizacje oprogramowania często integrować najbardziej „świeże” wersję sterowników Wi-Fi. Konkluzja jest prosta: przed wiele informacji o tym, dlaczego tablet nie jest podłączony do WiFi dowiedzieć się, czasem wystarczy zmienić firmware.

Problem z normami

Aby urządzenia do przyłączenia się do sieci bezprzewodowej, trzeba protokołów obsługiwanych przez nich są ze sobą kompatybilne. Tak więc, pierwsze modele z Androidem płyt może po prostu „nie wiem”, jak pracować z zabezpieczeniami WPA2, wsparcie tylko WEP. W tym przypadku może pomóc, aby zmienić typ kodowania w ustawieniach routera. Prawdą jest również, z drugiej „niechlujstwa” skonfigurowany punkt dostępowy może zrujnować życie z najbardziej pacjenta właściciela nowoczesnej tabletki.

decyzja tymczasowa

Więc dlaczego tablet nie jest podłączony do WiFi? Przyczyn jest wiele. Najprostszym mamy wskazano powyżej. Oprócz tego, zdolność do pracy na tablecie z siecią bezprzewodową wpływa na jego moc nadajnika.

Bardzo często podczas skanowania żądany SSID jest określony, a nawet przyjął hasło, ale do pracy z takiego połączenia nie jest możliwe. Wynika to z faktu, że chociaż urządzenie i „widzi” routera, pakiety danych są wysyłane do miejsca przeznaczenia nie osiągnie. Rozwiązanie jest proste – fizycznie bliżej bliżej punktu dostępowego. Ta „choroba” często cierpią z powodu tanich chińskich tabletek, które używają nadajników grosz.

Program-kula

Ale co, jeśli nie ma wyraźnego powodu zatrzymany tabletu podłączyć do WiFi, chociaż do niedawna wszystko działa poprawnie? Można spróbować wykorzystać doskonałe rozwiązanie oprogramowanie, rozprowadzane bezpłatnie w Rynku, – Wi-Fi Fixer. Po zainstalowaniu aplikacji należy ponownie uruchomić tablet i późniejsze połączenie z siecią w celu przeprowadzenia przez interfejs programu, który będzie wyświetlany w kurtynie. Ponadto, czasami to pomaga rozwiązać problemy z szybkością transmisji.

Praca z

Analizując dlaczego tablet nie jest podłączony do WiFi, nie wspominając o ewentualnych niepowodzeń w samego systemu operacyjnego. Instalowanie aplikacji innych firm, zmiany w pracy komponentów w celu uzyskania praw root – z których wszystkie mogą mieć wpływ Wi-Fi. Operatywność może próbować odzyskać po powrocie do ustawień fabrycznych. Aby to zrobić, należy przejść do „Ustawienia – dane osobowe” i włączyć „Kopia i kasowanie”. W tym przypadku wszystkie dane użytkownika (włącznie z książki telefonicznej, nie zostały odrzucone w pliku) zostaną skasowane. Dlatego wcześniej trzeba wykonać kopie.