187 Shares 3344 views

Enteroplexy: typy. Metody związek ściany jelita

Określenie „szew jelitowy” jest wspólnym i obejmuje usunięcie ran i uszkodzeń przełyku, żołądka i jelit. Nawet podczas wojny krymskiej, Pirogov Nikołaj Iwanowicz wykorzystywane do szycie narządów pustych w środku specjalne szwy. Pomogli zachować narządu. Od wielu lat oferujemy wszystkie nowe wersje szwu jelitowego, omówiono zalety i wady różnych odmian tego, co wskazuje na znaczenie i wieloznaczność problemu. Obszar ten jest otwarty do badań i eksperymentów. Być może w niedalekiej przyszłości będzie to osoba, która będzie oferować unikalną metodę tkanki połączenia. I będzie to przełom w technice szycia.

Podstawowe wymagania dotyczące szwu jelitowego

W chirurgii, istnieje kilka warunków do spełnienia przez szwu jelitowego aby mógł on być używany w operacjach brzusznych:

 1. Przede wszystkim uczciwość. Uzyskuje się to poprzez dokładne dopasowanie surowiczych powierzchni. Przylegają do siebie i są przyspawane szczelnie tworząc blizny. Negatywny objaw właściwości są zrosty, który może utrudniać wyjście zawartości jelita rurki.
 2. Zdolność do zatrzymania krwawienia, przy jednoczesnym zachowaniu wystarczającego dopływu krwi naczyń spoiny i jej wczesnego leczenia.
 3. Szew powinien wziąć pod uwagę strukturę ściany przewodu pokarmowego.
 4. Znaczna wytrzymałość całej rany.
 5. Brzegi rany pierwotnej intencji.
 6. Minimalna ciała uraz GI (żołądkowo-jelitowego). Oznacza to rezygnację z owijając się wokół szwów, użycie nieinwazyjnego igieł, a także ograniczone zastosowanie kleszczy i zacisków, które mogą spowodować uszkodzenie ściany pustego w środku korpusu.
 7. Ostrzeżenie skórek martwicy.
 8. Dokładne porównanie z warstw rury jelit.
 9. Korzystanie z biodegradowalnego materiału.

Struktura ściany jelita

Z reguły, ściana jelita rurki ma taką samą strukturę, przez cały czas, z niewielkimi zmianami. Warstwa wewnętrzna – błona śluzowa, który składa się z jednej warstwy sześcienny nabłonka, które w pewnych części mają kosmków lepszej absorpcji. Dla śluzówki jest krucha warstwa podśluzówkowa. Wtedy nie ma napięty warstwa mięśni. Grubość i rozmieszczenie włókien zależy od jelita karty rury. Przełyku mięśni są kołowo w jelicie cienkim – w kierunku wzdłużnym i w grubych włókien mięśniowych, są umieszczone w postaci szerokich taśm. Dla warstwy mięśniowej błony surowiczej. Ten cienki film, który obejmuje puste wewnątrz bryły i zapewnienia ich mobilności w stosunku do siebie. Obecność tej warstwy musi brać pod uwagę, gdy nałożony szew jelit.

właściwości błony surowiczej

Przydatną właściwością chirurgiczny surowiczej (m. E. zewnętrzna) błony przewodu pokarmowego, że po dopasowaniu brzegi rany szczelnie przyklejona do niego przez dwanaście godzin, a włókna są wystarczająco mocno połączone przez dwa dni. To zapewnia szczelność szwów. Aby uzyskać ten efekt, należy stosować szwów na tyle często, co najmniej cztery do jednego centymetra.

cienkie przędze syntetyczne są stosowane w celu zmniejszenia traumatyczne tkanki w ranie podczas sieciowania. Typowo, przyszyty do włókien mięśni kosmówki, które dają większą elastyczność szwu, a tym samym zdolność do rozciągania podczas przechodzenia bolusa. Przechwytywanie podśluzówkowe i warstwy błony śluzowej zapewniają dobrą hemostazy i dodatkową siłę. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że zakażenie z wewnętrzną powierzchnią rury jelitowy szew może rozprzestrzeniać się w jamie brzusznej.

Zewnętrzna i wewnętrzna przypadku przewodu pokarmowego

Ćwiczyć chirurga jest bardzo ważne, aby wiedzieć o futlyarnoy zasada struktury ściany przewodu pokarmowego. Zgodnie z tą teorią identyfikuje przypadki zewnętrznych i wewnętrznych. Obudowa zewnętrzna zawiera błony surowiczej i mięśni i wewnętrzna, – błony śluzowej i podśluzówki. Są one ruchome względem siebie. W różnych części rury jelit, gdy przemieszczenie uszkodzenia innego. Na przykład, spada bardziej niż wewnętrzna przypadku, aw przypadku uszkodzenia żołądka do przełyku poziomie – na zewnątrz. W jelitach, zarówno osłona równomiernie.

Chirurg szwów przełyku ściany igła wstrzykuje się ukośnie w kierunku poprzecznym (w bok). Perforacja jest przyszyty w ścianę żołądka w kierunku przeciwnym, ukośnie-przyśrodkowej kierunku. Jelita cienkiego i grubego jest szyte dokładnie prostopadłe. Odległość między ściegami nie powinna być mniejsza niż cztery milimetry. Schody prowadzą do zmniejszenia niedokrwienia i martwicy brzegów rany, a wzrost – do porażki i krwawienia.

Graniczne szwy blisko-brzegowe i stawy

Jelitowe spoina może być mechaniczne i ręczne. Ten ostatni z kolei dzieli się na brzegu, w pobliżu krawędzi i łączone. Pierwsze przejście przez krawędzi rany, drugi odwrót od krawędzi nie jest cm i połączone połączyć dwa powyższe metody.

Graniczne szwy są odnofutlyarnymi i dvuhfutlyarnymi. To zależy od tego, ile muszli połączone równolegle. Bir z węzłami szew wzdłuż zewnętrznej ściany pokładu i Mateshuka (z węzłami wewnątrz) znajdują się w jednej fazie, ponieważ tylko uchwycenie mięśniowej tunica i błony surowiczej. Trzy warstwy jelit Pirogow szew, który nie tylko jest przyszyty zewnętrznej obudowy, a także warstwy podśluzówkowej poprzez szew i są Gely dvuhfutlyarnymi.

Z kolei poprzez połączenia mogą być realizowane jako węzeł i ciągłym szwem. Ten ostatni ma kilka odmian:

– Twining okrągły;
– materac nośnikami;
– szew Reverdy;
– szew Schmid.

W pobliżu krawędzi, również mają swoje własne klasyfikacji. Tak więc, pojedyncze Lambert szwu, który reprezentuje dvustezhkovy nici kotwicy. Stosuje się go do zewnętrznej (serologicznej mięśni) obudowy. Jednak istnieje ciągła objętość, kapciuchowego, polukisetny w kształcie litery U i Z-kształtny.

Połączone szwy

Jak sama nazwa wskazuje, połączone Szwy łączą elementy krawędzi oraz w pobliżu krawędzi. Przeznaczyć „named” szwów chirurgicznych. Są one nazwane po lekarzy, którzy je najpierw używane do operacji na narządach jamy brzusznej:

 1. Szew jest związek krawędź Czerny, w pobliżu krawędzi serologicznej mięśni stawów.
 2. Kirpatovsky szew – połączenie krawędzi szwem i podśluzówkowej surowiczy domięśniowego.
 3. Albert szew zawiera dwa konkretne wspólne: Lambert i GELY.
 4. Tupe szew rozpoczyna się na krawędzi szwu, przez które elementy są przymocowane do prześwitu ciała. Lambert czym nici jest umieszczona na wierzchu.

Klasyfikacja przez liczbę wierszy

Istnieje również podział szwach nie tylko autorów, ale też przez liczbę wierszy nakładają się jedna nad drugą. Ściany jelit ma pewien margines, więc rany mechanizm zszywający został zaprojektowany tak, aby uniknąć tkanek erupcji.

Pojedyncze szwy row pokrywają trudne, wymaga szczególnego precyzję i technikę chirurgiczną, zdolność do pracy z mikroskopem operacyjnym i cienkiej igły atraumatyczną. Taki sprzęt nie jest dostępny we wszystkich operacyjny, a nie każdy chirurg może sobie z tym poradzić. Najbardziej powszechnie stosuje się szwy dwurzędowe. Są dobrze ustalone i nawinięte krawędzie są złotym standardem w chirurgii jamy brzusznej.

Szwy wielorzędowe stosowane są bardzo rzadko. Głównie ze względu na fakt, że jelitowa ścianki korpusu rury jest cienka i miękka, a duża ilość włókien będzie to penetrującego. Na ogół, dodanie Multirow szwy operacja kończy się na jelicie grubym, np robaczkowego. Chirurg pierwszy podwiązanie nakłada się na podstawie dodatku. Jest to pierwszy, wewnętrzny szew. Następnie jest szwu kapciuchowego przez surowiczej i mięśni warstwy. Zacisnął i zamknięte górna w kształcie litery Z, ustalające raka kikuta i dostarczanie hemostazy.

Porównanie szwów jelitowych

Aby wiedzieć, w jakich sytuacjach wskazane jest zastosowanie jednego lub inny szew, trzeba znać swoje mocne i słabe strony. Zbadajmy je szczegółowo.

1. Szare-surowiczego szew Lambert, na całej jego lekkości i uniwersalność ma kilka wad. Mianowicie, nie dostarcza niezbędnych hemostazy; dość kruchy; Nie ma porównania śluzówkę i podśluzówkową. Dlatego należy go używać przez łączenie go z innymi szwów.

2. brzegowe jedno- i rząd szwów są wystarczająco silne, zapewniają pełną porównania wszystkich warstw tkanki, zapewni optymalne warunki gojenia tkanek bez zwężenia prześwitu ciała, jak również wyeliminowanie wygląd szerokiego blizny. Ale mają wady. Szew przepuszczalne wewnętrzne mikroflory przewodu pokarmowego. Higroskopijność prowadzi do zakażenia tkanek wokół niego.

3. surowicze-mięśniowo-podśluzówkowej nici wykazują znaczącą wytrzymałość mechaniczną, spełniają zasady futlyarnoy konstrukcji ściany jelita, zapewniają pełną hemostazę i zapobiegać zwężeniu światła narządu drążonego. Taki szew zasugerował w jednym czasie Pirogov Nikołaj Iwanowicz. Ale to było odmianą jednorzędowy. Modyfikacja ta ma ujemne cechy:
– sztywne połączenie linii tkaniny;
– wzrost wielkości blizny z powodu obrzęku i stanu zapalnego.

4. Połączone stawy są niezawodne, łatwe do wdrożenia, gemostatichny, szczelne i trwałe. Ale nawet tak pozornie idealne szew, ma swoje wady:
– zapalenie tkanek wzdłuż linii połączenia;
– powolne gojenie;
– tworzenie martwicy
– Wysokie prawdopodobieństwo zrostów;
– przędze zakażenie przy przechodzeniu przez błonę śluzową.

5. Triple rząd złączy są stosowane przede wszystkim do zamykania ubytków w okrężnicy. Są trwałe, zapewniają dobrą adaptację brzegów rany. To zmniejsza ryzyko zapalenia i martwicy. Wśród wad sposobu należą:
– zakażenia bakteriami szwów podaje dwie powłoki jednocześnie;
– spowalniania regeneracji tkanki w miejscu rany;
– wysokie prawdopodobieństwo występowania zrostów, a jako konsekwencja przeszkody;
– niedokrwienie tkanki w miejscu szwu.

Można powiedzieć, że każda technika szycie rany narządów pustych ma swoje zalety i wady. Operacja jest konieczna, aby skupić się na końcowy wynik ich pracy – co dokładnie chce osiągnąć tę operację. Oczywiście, pozytywne efekty powinny zawsze przeważać nad negatywna, ale ten ostatni nie może być całkowicie poziom.

ząbkowanie szwy

Tradycyjnie, wszystkie stawy można podzielić na trzy grupy: te, które wybuchają niemal zawsze wybuchają rzadko i prawie minął. Pierwsza grupa dostaje szew Schmid i Albert szew. Przechodzą przez błonę śluzową, która jest łatwo rannych. Do drugiej grupy należą do szwach, usytuowanych w pobliżu światła ciała. Ten szew i szew Mateshuka Bira. Trzecia grupa obejmuje szwy, które nie znajdują się w kontakcie ze ścianką jelita. Na przykład, Lambert.

Całkowicie wykluczyć możliwość wybuchu spoiny nie jest możliwe, nawet jeśli jest on stosowany tylko do błony surowiczej. W jednakowych warunkach ciągłego szwu Przecina z większym prawdopodobieństwem niż węzeł. Jest to prawdopodobnie wzrośnie, jeśli wątek jest utrzymywany blisko światła ciała.

Odróżnić mechanicznych przędzy wybuch wykluczania szew razem z mas martwiczych i wybuchu reakcji w wyniku miejscowego uszkodzonej tkanki.

Zaawansowane materiały resorpcji

Zdecydowanie najbardziej wygodny materiał, który można przeprowadzić szew jelit – wchłanianego włókien syntetycznych. Pozwalają one połączyć brzegi rany od dłuższego czasu i nie opuścić ciało pacjenta obcego materiału. Szczególną uwagę przywiązuje się do mechanizmu usuwania przędzy z organizmu. Włókna naturalne są narażone tkankę enzymy, włókna syntetyczne są cięte przez hydrolizę. Ponieważ hydroliza jest mniejsza niszczy tkanki ciała, to korzystnie stosuje się materiały syntetyczne.

Ponadto, stosowanie syntetycznych materiałów umożliwia uzyskanie solidnej szew wewnętrzną. Oni nie wnikają w tkaninę, dlatego wszystkie kłopoty, że może to doprowadzić do nadmiernego też są wykluczone. Innym pozytywnym jakości tworzyw sztucznych w tym, że nie wchłania wody. Oznacza to, że spoina nie zostaną odkształcone flory jelitowej, które mogą infekować rany, a nie wypadnie z prześwitu ciała, na swojej zewnętrznej powierzchni.

Wybór szew i materiał przyszyć ranę, chirurg musi być prowadzony w odniesieniu do prawa biologicznych, które zapewniają połączenie tkanki. Dążenie do ujednolicenia procesu, zredukować liczbę wierszy lub zastosować sprawdzony by kosmyki nie powinno być celem. Przede wszystkim ważne bezpieczeństwo pacjenta, jego użyteczność, zmniejszenie pooperacyjnego czas regeneracji i bólu.