655 Shares 1315 views

Leczenie łojotok skóry głowy – nowoczesne rozwiązania i tradycyjnych środków.

Łojotok – choroby wynikające z naruszeniem gruczołów łojowych. Ta infekcja wpływa na skórę głowy, twarzy i ciała, jest nie tylko nieprzyjemny defekt kosmetyczny, ale również przyczyną poważnych problemów zdrowotnych, takich jak łysienie. Łojotok może mieć na gruczoły łojowe przygnębiających lub, wręcz przeciwnie, stymulując efekt. Następstwem infekcji jest łupież, trądzik, zaskórniki. łojotok skóry głowy leczenie powinno być prowadzone nie kosmetyczki i lekarza trichologist.


Tłuste i suche łojotok mieć różne objawy. Do pierwszego typu cechuje aktywnej alokacji sebum, więc włosy kilka dni po praniu wyglądają tłuste i lepkie. Na skórze, tworząc duże płatki łupieżu pojawia się stan zapalny krostkowa. Należy zauważyć, że same w sobie nie muszą być tłuste włosy są objawem łojotoku. Zwyczaj często myjesz włosy zbyt prowokuje wydzielanie sebum, ale to jest całkiem normalne.

Kiedy suchy łojotok oznaczone przerzedzenie i łamliwe włosy, łupież mały. Każda forma tej choroby towarzyszy silne swędzenie.

Łojotok może sprowokować rozwój złej diety, w tym dużą ilością tłustych pokarmów, palenie tytoniu i spożywanie alkoholu. Jednak przyczyna choroby nie zawsze leżą na powierzchni. Po tym wszystkim, łojotok może wystąpić, ze względu na stres, zaburzenia przewodu żołądkowo-jelitowego (w tym zaparciem) różnych zaburzeń genetycznych, a także pod wpływem niekorzystnych warunkach środowiskowych.

Łojotok skóry głowy Leczenie jest bardzo podobny do leczenia łupieżu. Łojotokowe zapalenie skóry jest również podatny na szamponów zawierających kwas salicylowy, pirytion cynku lub ketokinazola. Pierwszy zalecane dla tłustej łojotok, ponieważ skutecznie zmniejszają wydzielanie sebum i wywierają działanie bakteriobójcze. Skład produktów „Head & Shoulders” są popularne w tym Rosji, jak wiadomo, pirytionian cynku. Ale to nie zawsze jest skuteczna przeciwko łojotok, także jeśli chcesz pozbyć się łupieżu, a następnie użyć tego szamponu będzie zawsze. Równie znany produkt – „Nizoral” – zawiera ketokonazol i ma działanie przeciwgrzybicze. W przeciwieństwie do „Head & Shoulders” ma długotrwałe działanie.

Zdaniem ekspertów, leczenie łojotoku skóry głowy powinny być prowadzone w kompleksie. Produkty do pielęgnacji (szampony, odżywki, spraye) powinny być połączone z odpowiednią dietą, świeże zrównoważonego powietrza i sportu. Pomoże to poprawić ciało jako całość, aby dostosować metabolizm, pozbyć się stresu.

Głowica łojotok – terapia ziołowa

Wywary i napary z różnych ziół leczniczych stosowanych w leczeniu wszystkich rodzajów łojotokowe zapalenie skóry jest całkiem udany. One złagodzić swędzenie i podrażnienia, działa przeciwzapalnie, wzmacnia włosy.

Dziurawiec alkoholu Nalewka wykonane z wódki i suchej trawy w stosunku jeden do pięciu. Mieszaninę utrzymuje się w ciemnym miejscu, a po uzyskuje odcień brązowy, używane do otarcia skóry głowy i twarzy.

Napary z szałwii i rumianku, glistnika, pokrzywy, kory dębu, wykorzystywane do balsamów i spłukać włosy.

W leczeniu suchego łojotoku bardzo skuteczne maska z żółtka jajka, olej rycynowy, sok z cebuli i miodu. Mieszanina powinna być pozostawiona na skórze głowy przez co najmniej godzinę.

Radzenia sobie z objawami tłustej łojotok pomoże to nalewki alkoholu nagietka i korzeń łopianu. Teraz obie z tych narzędzi można kupić w aptece.

Pomóc złagodzić swędzenie płukania włosów wywar z rumianku lub cebuli skórki.

W Internecie można znaleźć wiele porad o tym, jak leczyć łojotok głowę i ciało. Ale traktować je z dużą ostrożnością, ponieważ wiele może mieć efekt odwrotny. Na przykład, wyroby takie jak olej rycynowy lub rzepakowy tylko wzmacniają wydzielanie łoju, choć są pokazane jako części maski włosów tłustych łojotoku. Kochanie, kiedy jesteś nadwrażliwy, że jest w stanie zwiększyć swędzenie skóry.

Nie ważne jak kuszące było self-leczenie łojotoku skóry głowy, samo w sobie nie daje znaczących wyników. Aby poradzić sobie z tym problemem może być niepełna tylko.

Produkty na bazie dziegieć stosowany w leczeniu łojotoku kilkunastu lat. Teraz nie była seria „Psorilom” na rynku rosyjskim do leczenia wszystkich typów łojotokowe zapalenie skóry. Linia zawiera szampon, balsam, sprayu, maści i opiekuna tabletki. Szampon „Psorilom” zawiera zbiór ziół leczniczych i ma zdrowy wpływ na skórę głowy.