429 Shares 9062 views

Góra Arnica – użyteczne właściwości, zastosowanie i przeciwwskazania

Góra Arnica to roślina wieloletnia lecznicza z pięknymi żółtymi kwiatami. Zakład wygląda jak roślina ozdobna, ale oprócz piękna zewnętrznego, jej kwiaty mają doskonałe właściwości lecznicze, wytwarzają napary i wywarki, aby utrzymać zdrowie i leczyć choroby.

Jak można się domyślać z nazwy, arnica rośnie na łąkach górskich w Karpatach, suchych łąkach na Bałtyku, nadal można spotkać go w Polissya na Ukrainie. Arnika jest prawdziwym pięknem, wymagającym. Zakład ten wymaga czystego, dobrze nawilżonego powietrza, otwartych przestrzeni oświetlonych promieniami słonecznymi.

Zakład wiernie służy ludziom od 11 wieku. Starożytny grecki lekarz Dioscorides docenił go, nazwał roślina kichanym kwiatem. I rzeczywiście, liści i kwiatów górskiej arnica powodować kichanie, uwalniając tym samym nosorożca ze zgromadzonego śluzu. A starożytni uzdrowiciele z arnicą ratowali żołnierzy i zwykłych ludzi przed ranami i siniakami i usunęli stan zapalny skóry.

Nasi rówieśnicy używają również Arnicy, aby pozbyć się różnorodnych dolegliwości.

Biochemiczny skład arniki

W roślinie znajdują się żywice, garbniki, cynnarin, kwasy organiczne – fumarowy, mlekowy, jabłkowy, formalny, anielski, olejki eteryczne, flawonoidy. Arnica jest bogata w witaminy, zwłaszcza w niej jest dużo kwasu askorbinowego i karotenu. Istnieją również białka, fruktoza, inulina, sacharoza, cholina, alkaloidy i inne substancje użyteczne dla organizmu i pierwiastków śladowych.

Arnica górska – zastosowanie

W nowoczesnej medycynie roślina jest stosowana do leczenia różnych chorób. Zastosuj go do grypy, zapalenia oskrzeli, drgawek. Z jego pomocą leczyć choroby stawów, wstrząsy, padaczkę, stosowaną jako lek moczopędny w chorobach serca, zwłaszcza z przerostem, często dotykając osób, które mają silną aktywność fizyczną.

Zdaniem specjalistów medycyny tradycyjnej, górska arnica może wzmocnić aktywność mózgu, aby wyjaśnić mózg.

Wbudowany w faradiol roślinny pomaga wyeliminować krwotoki. A arcysizyna rozszerza naczynia wieńcowe, poprawia funkcjonowanie mięśnia sercowego.

Nadal stosowała arnica jako środek przeciwdrgawkowy, w ginekologii – w celu zwiększenia skurczów macicy. Zakład pomaga również obniżać ciśnienie krwi, ma właściwości antyterrorystyczne.

Preparaty na bazie arnicy służą do przyspieszenia rytmu serca, potrafią wyciszyć rdzeń kręgowy i doskonale wzmocnić układ nerwowy. Działają też jako środki uspokajające, znieczulające, hamujące krążenie krwi, które wspomagają leczyć rany. Ponadto leki z Arnicy mają cholerne, moczopędne właściwości przeciwzapalne.

Bardzo interesujące jest działanie roślin na mózg. Arnica, której użycie ma wyraźne działanie tonizujące na rdzeń kręgowy, jednocześnie nerwowo działa na kora naszego mózgu. Dlatego musimy pamiętać, że w małych dawkach leków z arniki pobudzają centralny układ nerwowy, a duże dawki tłumią drgawki.

W kosmatach i wilgotnych ściankach, kwiaty rośliny są stosowane zewnętrznie. Mogą być stosowane do leczenia otarć, siniaków, siniaków, siniaków, wrzodów, oparzeń, krostkowych chorób skóry, wrzodów troficznych i odmrożeń jako środków zapalnych i gojenia ran.

Wpływ środków z arnicy na obieg peryferyjny powoduje ich zastosowanie w leczeniu chorób oczu, naczyń i płuc, z krwotokami i urazami.

Użyj górnej arnicy również do leczenia owrzodzeń żołądka, nocnych enuresis i dysentery.

Decyzje arnica pomagają w leczeniu dny moczowej, krwawej biegunki, zapalenia oskrzeli, jak również chorób żołądkowych i grypy.

Cenne leki z tej rośliny i zdolność do obniżania poziomu cholesterolu we krwi.

Nalewka alkoholowa z kwiatów jest pochłaniana w środku z różnymi krwawieniami, na przykład nosami. Z zewnątrz używa nalewki z bólem w mięśniach, zwichnięciach i złamaniach. Skutecznie, to narzędzie i zapalenie żył, z dolegliwością żołądkowo-jelitową. Zewnętrzne wlewanie wody arnica kwiatami jest bardzo skuteczne w przypadku wysypki na wargach lub skórę, grypę, małe cięcia, małe ścieranie, siniaki, reumatyzm, lumbago, siniaki, różne krostkowe choroby skóry , lekkie oparzenia i odmroŜenie.

Preparat Arnica stosuje się w nadciśnieniu tętniczym, zapaleniu mięśnia sercowego, zakrzepicy żylnej, dławicy piersiowej, stwardnieniu rozsianym, niewydolności serca i skutecznie regeneruje po udarach i atakach serca.

Dentyści zalecają stosowanie rośliny do zapalenia dziąseł i jamy ustnej. W tym celu wypłukać i wypłukać jamy ustnej arnicą. I całość jest taka, że górna arnica doskonale poprawia krążenie krwi, stymulując w ten sposób oporność błon śluzowych jamy ustnej. Do tych celów można po prostu pić herbatę z arnicą.

Środki ostrożności w leczeniu arniki

Góra Arnica znalazła szerokie zastosowanie w medycynie, co pozwala na wykorzystanie rośliny do leczenia różnych chorób. Należy jednak zauważyć, że Arnica to roślina toksyczna. Użyj go ostrożnie. Najmniejsze błędy w produkcji narkotyków lub przedawkowanie mogą prowadzić do powikłań choroby zamiast go go goleczyć.

Zanim zaczniesz stosować właściwości lecznicze arnicy, skonsultuj się z lekarzem.

Zdrowie dla ciebie!