561 Shares 5216 views

Łączenie dwóch komputerów w sieci lokalnej

Mężczyzna, dopiero niedawno zaczęły pojmować wspaniały świat komputerów, mogłoby się wydawać, że połączenie między dwoma komputerami jest używany tylko w biurze, jak iw domu to nie jest konieczne. Ale to jest mylące. Trudno jest określić wszystkie cechy i zalety połączenia między dwoma komputerami.


Wiele osób wie, że zaledwie kilka lat temu komputer był wielkości dużego pokoju, ważył kilka ton, a jego cena była ogromna. Nikt nie mógł sobie wyobrazić, aby zakupić taką maszynę do użytku domowego. zmniejszenie koszt komputerów dokonał fantazji rzeczywistość! Teraz sytuacja jest dość powszechne, gdy rodzina ma kilka komputerów: mąż pełen osobistego jednostki systemowej, żona kompaktowy notebook, a dziecko uczeń – asystent elektroniczny dla Internetu, gier i streszczeń. W tym przypadku, jest często niezbędne do nawiązania połączenia pomiędzy dwoma komputerami w sieci. Po tym wszystkim, pozwala na wymianę informacji bez dysków i pamięci flash. Ponadto, połączenie między dwoma komputerami jest czasami używane, aby zaoszczędzić na rachunki za internet – wystarczy podłączyć kabel do dostawcy routera, koncentratora lub przełącznika, aby zapewnić jednoczesny dostęp do wszystkich sieci.

Łączenie dwóch komputerów można wykonać na kilka sposobów. Najprostszym – za pośrednictwem karty sieciowej Ethernet. Na płycie głównej każdego nowoczesnego komputera posiada złącze RJ-45 (karta lutowane na płycie głównej). W formie przypomina regularne wtyczkę do przewodu telefonicznego, tylko jeden i pół razy więcej. Dyrygentem kabel „skrętka” połączony (zaciśniętego) dwoma wtyczkami. jeden z znajduje się on w jednym komputerze RJ-45, a drugi – w drugim złączem. Następnie pozostaje w ustawieniach systemu operacyjnego, aby umożliwić dostęp do zasobów i skanować otoczenie sieciowe w „Mój komputer”. Grupa robocza powinna być taka sama. Jeśli więcej niż dwóch komputerów, można użyć rozdzielacza. W tym przypadku, przewody z nich są włączone w specjalnym urządzeniu przełącznika, który rozdziela strumienie danych.

Ponadto istnieją rozwiązania analogi przewodowego przy użyciu jako nośnika nie przewodów miedzianych i częstotliwości radiowej. Jest dobrze znany Wi-Fi i Bluetooth. Ich zalety są oczywiste – wystarczy podłączyć urządzenie do komputera, dostosuj ustawienia i można pracować.

Wadą jest to dodatkowe źródło promieniowania, który już jest więcej niż wystarczająco, we współczesnym świecie. Każdy użytkownik decyduje za siebie, jak on jest lepszy do łączenia komputerów w sieci.

Ponadto, z wyjątkiem sieci Ethernet (RJ-45), interfejs może być wykorzystywane przez COM i portów LPT

Te fora są często pada pytanie o to, czy możliwe jest, aby nawiązać połączenie między dwoma komputerami za pośrednictwem portu USB. Tak, jest to możliwe. Musisz kupić specjalny kabel USB link, który jest wbudowany w kontroler wiórów. Następnie połączyć porty i za pomocą specjalnego oprogramowania do komunikowania się. Wady: wysokie koszty, w sprawie ograniczenia długości kabla, dostępność bardziej dogodnych alternatyw decyzyjnych (starszego typu), podczerwień, a nawet połączenia dial-up.