153 Shares 4809 views

Jakie urządzenie komputerowe przetwarzanie danych produkowany? procesor komputera

W urządzeniu komputerowym jest przetwarzanie informacji, które otrzymuje? Jak ten proces przebiega? Jaki rodzaj urządzenia jest stosowany? Jakie są perspektywy?


Jaki procesor komputera?

Ten mikroprocesor (układ scalony) lub jednostka elektroniczna, wykonujący instrukcje maszynowe (mówiąc po prostu, kod programu). On jest główną częścią sprzętu komputera. Czasami nazywa dodany do przedrostek „mikro”. Jest to specjalne urządzenie komputerowe do przetwarzania informacji. Załóżmy zaydom historię. Początkowo termin „jednostka przetwarzająca” opisuje specjalną klasę urządzeń logicznych, które były niezbędne w celu wykonania skomplikowanych programów komputerowych. Stopniowo, było przeniesienie nazwy urządzenia z jego strony. Wdrożenie, architektura i wydajność procesorów, ponieważ występują one częściej niż raz zmieniło. Ale funkcjonalność pozostaje taka sama jak poprzednio. Oceniając każdy instrument powinien wziąć pod uwagę następujące parametry: wydajność, szybkość zegara, moc, architekturę, normy procesie litograficznym. W ten sposób urządzenie komputer jest wykonana z przetwarzaniem informacji.

perspektywy

Komputer jako uniwersalne urządzenie przetwarzające informacje są stale ulepszane. Coraz częściej mówi, że nowoczesne procesory wkrótce osiągnie swoje granice fizyczne, są więc część materiału zmieni się radykalnie. Rozróżnić następujące opcje:

 1. komputery molekularne. Ten system komputerowy, który skorzysta z możliwości cząsteczek (w teorii – Organic). Wykorzystują one ideę realizacji możliwości atomów i ich rozmieszczenia w przestrzeni.
 2. Komputery optyczne. W elektrony razem do przesyłania sygnałów do być stosowane fotony.
 3. komputery kwantowe. W teorii, ich praca będzie opierać się na efektach kwantowych. Teraz aktywnie rozwijany wersje robocze tych procesorów. Technologia przetwarzania informacji komputer Danae jest uważany za najbardziej obiecujące.

Mit megaherców

Trochę o zasadach przetwarzania informacji przez komputer. rozpowszechniona wśród zwykłych użytkowników otrzymała zgodę, że im wyższa częstotliwość zegara procesora, duża pojemność Chwali. W rzeczywistości nie jest to do końca prawda. Takie twierdzenie może być stosowana tylko do tych procesorów, którzy są posiadaczami tej samej architekturze i mikroarchitektury.

Że w Federacji Rosyjskiej?

Może obecnie pochwalić się czegoś? Teraz, większość ośrodków badawczych i przedsiębiorstw z branży elektronicznej „Russian Elektronika” są skonsolidowane w spółce holdingowej. Został założony w 1997 roku. W czasie jej składał z 33, a teraz 123 przedsiębiorstw. Specjalizuje się w projektowaniu i produkcji przemysłowej elektronicznych urządzeń, sprzętu i materiałów. Ponadto można tworzyć urządzeń półprzewodnikowych i technicznych środków komunikacji. W przeważającej części są konkretne produkty, ale są próby dotarcia do masowego rynku (choć nie bardzo udane).

pobór mocy procesorów

Jest często określany jako ich piętą achillesową. Tak więc, najwcześniej procesory x86 zużywa mało energii (w porównaniu z nowoczesnymi próbek), której objętość jest zazwyczaj wata. Wraz ze wzrostem liczby tranzystorów i częstotliwość zegara, parametr ten znacznie wzrosła. Teraz można spotkać przedstawicieli, co jest niezbędne, aby zapewnić 130 watów, i nie ma wątpliwości, że „potwory” są już opracowywane w biurach projektowych, którzy potrzebują jeszcze więcej. Wcześniej współczynnik mocy był nieznaczny. Ale od tego czasu, zasady przetwarzania informacji przez zmianę komputera, zwiększenie urządzeń zasilających. Teraz procesor ma znaczący wpływ na proces ewolucyjny:

 1. Musimy poprawić techniki produkcji w celu zmniejszenia zużycia energii przez procesor.
 2. Konieczne jest poszukiwanie nowych materiałów, które ograniczą prądów upływu.
 3. Musimy pracować na obniżenie napięcia do zasilania rdzenia procesora.
 4. Pojawiły się gniazda, które mają znaczną liczbę kontaktów, liczba ta jest większa niż 1000. Są one wymagane do zasilania procesora.
 5. Zmienić układ urządzeń. Zatem, kryształ jest przenoszone do strony zewnętrznej od wewnątrz w celu ułatwienia procesu usuwania ciepła.
 6. Były inteligentny system, który dynamicznie zmieniać napięcie. Mogą one wpływać na częstość występowania poszczególnych rdzeni procesorów i jednostek, aby tymczasowo wyłączyć, że nie jest używany.
 7. Krystalicznie zintegrowane czujniki temperatury, systemy ochrony przed przegrzaniem. Redukują one częstotliwość procesora, a może nawet zatrzymać go, jeśli istnieje pewna przekroczył linię.
 8. Tam tryby oszczędzania energii, które są „uśpić” procesorów w obecności niskim obciążeniu.

Urządzenie procesor komputera jest skomplikowany, a władza rzuca kolejne wyzwanie ze skutkami ubocznymi. To o nich i będą rozmawiać teraz.

Temperatura pracy procesora

Inną ważną cechą. Reprezentuje maksymalną wartość temperatury, która może znajdować się na tej powierzchni układu półprzewodnikowego lub procesora podczas normalnego funkcjonowania jest możliwe. To zależy bezpośrednio od jakości radiatora i obciążenia. Gdy temperatura przekracza zalecanego maksimum, nie ma gwarancji, normalna praca. Większość procesorów funkcjonują prawidłowo, jeżeli jest ona mniejsza niż 85? C Jeśli temperatura więcej, są przyczyny błędów w oprogramowaniu lub komputer może się zawiesić. W niektórych przypadkach może wystąpić nieodwracalne zmiany w procesorze. Aktualne modele zazwyczaj monitorują przegrzania i ograniczyć ich wydajność. W ten sposób urządzenie komputer jest wykonana z przetwarzaniem informacji.

Wytwarzanie ciepła i odprowadzania ciepła procesor

Jak zmniejszyć negatywny wpływ wyższych stopni? Dla odprowadzania ciepła oraz chłodnice aktywnych grzejnikami pasywnych. Każda z metod ma swoje zalety i wady.

Temperatura pomiaru i procesor mapowania

A oto w jaki sposób urządzenie będzie wiedział, że trzeba zmienić tę charakterystykę jego? W środku pokrywy znajduje się specjalny czujnik temperatury, w której może działać jako dioda cieplnej, termistora lub z kolektorem tranzystora i podstawy zamknięte.

wniosek

Więc, co urządzenie jest używane do przetwarzania informacji w komputerze? To prawda, że procesor komputera. Teraz znasz odpowiedź nie tylko na pytanie, ale również cechy urządzenia oraz istniejące problemy i perspektywy. Tak więc, nie ma informacji o tym, jak wpływa tak ważną częścią złożonych systemów technicznych i przetwarzanie informacji jest przeprowadzane w którym urządzenia komputerowego.