111 Shares 1851 views

Lek „Topamax”: reakcje pacjentów i lekarzy

Skuteczne, jeżeli taki lek, jako „Topamax”? Opinie lekarzy i pacjentów zostaną przedstawione poniżej. Ponadto, dowiesz się z tego, co jest przypisany do tego leku należy stosować i które terapeutyczne właściwości jest to znamienne.


Skład, kształt

W jakiej formie sprzedaje lek „Topamax”? Referencje donoszą, że narzędzie to można kupić w formie kapsułek żelatynowych, koloru białego.

Składnik aktywny leku jest topiramat. Ponadto w jego skład wchodzą następujące elementy pomocnicze: grys cukru, powidon i octan celulozy.

Sprzedaż leków „Topamax” (Opinie lekarzy o nim są bardzo niejednoznaczny charakter) jest w butelkach i opakowaniach kartonowych plastikowych odpowiednio.

Charakterystyka leku

Jakie są kapsułki „Topamax”? Opinie donoszą, że ten lek przeciwpadaczkowy, który odnosi się do fruktozy. Jego element roboczy może hamować kanały sodowe, a także spowolnienie progresji powtarzających potencjału działania w dłuższym depolaryzację neuronu ściany.

środki odbioru sprawozdania zwiększa aktywność kwas gamma-aminomasłowy, w odniesieniu do niektórych rodzajów receptorów GABA. Ponadto, składnik aktywny leku może blokować aktywację receptorów kwasu kainowego do glutaminianu i regulują aktywność receptorów GABA. Takie efekty terapeutyczne od dawki leku i obserwowano ich znaczenie w krwi 1-205 uM.

Jakie inne właściwości są charakterystyczne dla leków „Topamax”? Opinie twierdzą, że jego głównym składnikiem jest w stanie hamować aktywność anhydrazy węglanowej liczby izomerów. Należy zauważyć, że nasilenie właściwości farmakologicznych leku są dość gorsze inhibitorów anhydrazy węglanowej, czyli acetazolamid. Takie działanie leku nie jest głównym składnikiem jego działania przeciwpadaczkowego.

Kinetyczne właściwości preparatu

Czy lek jest wchłaniany „Topamax”? Opinie mówią, że po zażyciu tej substancji czynnej oznacza to bardzo szybko wchłania się z jelita. Tak więc, biodostępność topiramatu osiągnie 81%. Spożywanie pokarmu nie ma wpływu na ten wskaźnik.

Związanie składnika aktywnego leku z białkami osocza osiąga 13-16%.

Do osiągnięcia równowagi u osób z prawidłową czynnością nerek może wymagać około 4-8 dni. Transformacji ulega około 20% środków dawkowania otrzymane. Stanowi sześć metabolitów (nieaktywny).

Topiramat, jak również wszystkie ich pochodne uzyskane przez nerki. Średni czas ich okres półtrwania wynosi 22 godzin.

Wskazania do przyjmowania kapsułek leczniczych

W niektórych przypadkach pacjenci są przepisywane leki „Topamax”? Recenzje migreny są tylko pozytywne. Oglądane preparat jest stosowany nie tylko do leczenia wspomnianej choroby neurologicznej, ale także dla jej zapobiegania.

Należy również zauważyć, że to narzędzie jest dobrze objawia się w padaczce. Jest on stosowany w monoterapii dzieci od dwóch lat i dorosłych. Ponadto, „Topamax” jest często zaleca się przyjmować osoby z nowo rozpoznaną padaczką.

Jako część terapii złożonej tego leku dla dzieci w wieku od dwóch lat i dorosłych pacjentów z częściowym lub uogólnionych toniczno-klonicznych napadów, a także w leczeniu zespołu Lennoxa-Gastauta.

Przeciwwskazania w celu przyjmowania kapsułek leczniczych

W niektórych przypadkach nie można zażywać kapsułki „Topamax”? Recenzje (dzieci poniżej dwóch lat od tego leku jest przeciwwskazane) stwierdza, że obiekty, leku nie należy stosować u pacjentów z nadwrażliwością na jego składniki.

Z dużą ostrożnością należy stosować leku z niewydolnością wątroby, nefrourolitiaze, niewydolność nerek i hiperkalcemii.

dozowanie

Przyjąć lek „Topamax” powinien być podawany doustnie. Kapsułki można połykać w całości, i to jest możliwe, aby wymieszać zawartość z małą ilością miękkiego pokarmu.

Do sterowania napadów padaczkowych terapia zaleca się rozpocząć od małych dawek leków do odbioru i następnie miareczkowano do ich efektywne.

Gdy toniczno-kloniczne i zespół Lennoxa-Gastauta minimalna skuteczna dawka leku wynosi 200 mg na dzień. W niektórych przypadkach, u pacjentów otrzymujących maksymalną dawkę dzienną można wykazać równe 1600 mg.

U dzieci w dwa lata zalecana dawka dzienna wynosi 5-9 mg na kg masy ciała.

Jak leczyć lek powinien być przyjmowany z padaczką? dorośli monoterapii przepisane 25 mg raz na dobę przez jeden tydzień. Co więcej, liczba ta zwiększa się o 25-50 mg co 1-2 tygodnie.

Zalecana dawka dla monoterapii padaczki u dzieci może się wahać w przedziale 100-400 mg dziennie.

Do zapobiegania migrenie ten lek powinny brać 50 mg dwa razy dziennie. Jeśli jest to konieczne, dawka może być zwiększona (aż do wystąpienia efektu klinicznego).

skutki uboczne o charakterze

Oglądane lek może powodować różne reakcje uboczne. Najczęściej objawia się to w następujący sposób:

  • senność, osłabienie, zawroty głowy, drżenia, apatia, apraksja, zaburzenia myślenia, amnezja, zaburzenia koordynacji, dystonia;
  • zamieszanie, płacz, powolne myślenie, omamy, depresja, spadek libido, euforia, agresywne reakcje;
  • jadłowstręt, zapalenie trzustki, zapalenie błony śluzowej żołądka, wzdęcia, objawy dyspeptyczne;
  • skurcze, skurcze mięśni, opuchnięcie stawów;
  • jednostronne ślepota, prezbiopii, obrzęk spojówek i inne.

Lek „Topamax”: Opinie

Padaczka – podstawową chorobą, w której lek jest brana pod uwagę. Według wypowiedzi lekarzy diagnozy lek ten nie zawsze jest dostatecznie skuteczność terapeutyczną. Ponadto sprzyja wielu reakcji ubocznych, włączając przyjmowanie części systemu nerwowego i psychikę.

Jak dla pacjentów, ale także wskazują na słabą tolerancję leku. Dlatego wielu z nich wolą używać bardziej bezpieczne fundusze oni zaleci lekarz.

Nie możemy powiedzieć, że lek o którym mowa, jest powszechnie stosowany przez wielu pacjentów jako sposób, aby schudnąć. Eksperci zgłosić jednak, że podczas przyjmowania kapsułek „Topamax” do tych celów należy brać pod uwagę jego wysoką toksyczność.