580 Shares 1747 views

Wakacje w Europie w maju: co i kiedy?

Wakacje kochał nie tylko w Rosji, ale także w Europie. Zobaczmy co świętować święta Europy w maju?


Są tam liczne europejskie wakacje w maju?

Jeśli spojrzeć na kalendarz, wydaje się, że wielu z nich. Jakie święta w Europie w maju popularne? Pierwszy maja w Niemczech świętować dzień maja, jest to związane z końcem zimy i nadejście wiosny.

Trzeci maja na Litwie uczcić Dzień Matki, ale dla Polski jest to święto narodowe publiczna – Dzień Konstytucji.

Czwarty maja – Dzień Niepodległości Łotwy, ósmy maja – Dzień Pamięci i Pojednania, dziewiątego maja Estonia Europe Day, 12 maja – Dzień fińskiej tożsamości.

Czternastego maja – Dzień Ojca w Niemczech, 25 maja w Wielkiej Brytanii wiosna Bank Holiday, 26 maja – Dzień Matki w Polsce.

Każde z wydarzeń w ich własnym interesie, jeśli zagłębić się w jego historii i tradycji. Wszystkie święta w Europie, należy zwrócić uwagę w maju, ale skupimy się bardziej szczegółowo na trzy: pierwszy majowy, dzień Pamięci i Pojednania dzień i ojca w Niemczech. Jest to najbardziej popularny i powszechnie obchodzony data.

Wakacje maja w Niemczech

Jest to czas pełen zabawy i hałasu. Odrodzenie natury po długiej zimie – to zawsze dużo pozytywnych emocji. Główny bohater – Maypole. Jest to wysoki słup, który udekorować zielenią, kwiatami. Wierzchołek drzewa wieniec ozdobiony kolorowymi wstążkami.

W tradycji obchodów tak wielu pogańskich. Jest to piosenka z tańcem, taniec wokół drzewa, nocne ogniska z skoki przez nich. Pamiętaj, aby ozdobić dom, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, będzie to przyciągnąć dobrych zbiorów, zdrowia i dobrego samopoczucia w domu.

Zabawa zaczyna się jeszcze wcześniej – 30 kwietnia. Rano choinkowe uroczyście przeprowadzone przez środek placu i zestawu. Dla nas to święto jest podobny do dnia Ivana Kupały i Ostatki w tym samym czasie. Symbole święta jest blisko Trójcy i Wielkanocy. To taki ciekawy mix zarówno powitanie odrodzenie przyrody po drzemce, rozpocząć nową kierownicą rok z nowymi nadziejami.

08 maja: święto w Europie – Dzień Pamięci i Pojednania

Ta data jest poświęcony pamięci ludzi, którzy padli ofiarą II wojny światowej. Dlaczego liczba 8th, nie dziewiątym? Różnica w terminach związanych z różnicy w strefach czasowych. Oficjalne zakończenie wojny – jest podpisanie bezwarunkowej kapitulacji Niemiec. To odbyło się 8 maja o godzinie 22.43 czasu europejskiego, a Moskwa w 0,43 dziewiątego maja.

Tak więc Europa obchodzi ósmego maja, a Rosja – dziewiątej. W Europie, do domu wielu rosyjskojęzycznych obywateli, uroczystość odbywa się na dwóch kolejnych dni. W Europie, jak i idziemy za pośrednictwem oficjalnej imprezy, organizowane spotkania z weteranami i ich gratulacje. Ludzie przynoszą kwiaty do pomników pomordowanych w czasie wojny, a także zorganizować uroczyste pochody i parady sprzętu wojskowego. Można zauważyć i małe fajerwerki.

okropności nazizmu dotknął wiele krajów, więc to święto jest tak ważne. Nie wolno nam zapomnieć o strasznych wydarzeniach z przeszłości, jeżeli chcemy, aby zapobiec ich ponownemu wystąpieniu w przyszłości.

14 maja: wakacje w Europie – Dzień Ojca i Wniebowstąpienie

Dzień Ojca obchodzony jest w wielu krajach na całym świecie, w tym w Rosji. Najczęściej pada na trzecią niedzielę w czerwcu. Ale w Niemczech nie jest. Tutaj, aby świętować wybrał inną datę. Jeśli ktoś zadaje ci pytanie: „W dniu 14 maja – wakacje w Europie” – można bezpiecznie odpowiedzieć na nią, to Dzień Ojca w Niemczech, albo można je znaleźć pod nazwą Dnia mężczyzn. Oficjalne uroczystości rozpoczęły się w 1936 roku.

W tym samym dniu i odpowiadają kolejne wakacje – Wniebowstąpienia Pańskiego, która jest uważana za federalny. Dlatego zawsze jest święto. Okazuje się, że w dniu 14 maja – podwójny wypoczynku w Europie. Wniebowstąpienie Pańskie też powstał dla upamiętnienia ludzi, więc to skojarzenie jest uzasadnione.

Mężczyźni uwielbiają świętować Dzień Ojca, zebrane przez firmę w przyrodzie, towarzyszy obfite, pyszne jedzenie i napoje alkoholowe. Rodzaj piknik w czysto męskim towarzystwie. Podobnie jak w tym dniu i gromadzą się w barach, zorganizować wycieczek. Większość mężczyzn wolą spędzić dzień bez swoich żon, ale są tacy, którzy świętują z całą rodziną.

Wakacje w Europie w maju są różne przyczyny i tradycji. Dobry powód, aby wydostać się z wiosną w Europie i dowiedzieć się podczas podróży jest czymś nowym i interesującym.