678 Shares 2633 views

Dzień czekista guard … co?

Czekista Day – W imię nieoficjalne ale ukochane osoby z organami bezpieczeństwa Dzień pracowników naszego kraju. Została założona w 1995 roku przez Borysa Jelcyna, który był wówczas prezydent Rosji. 20 grudnia świętować swoje święto wszystkich osób zaangażowanych w FSB, FSO, innych służb bezpieczeństwa.


Historia wakacje

Data nie została wybrana przypadkowo. W tym dniu, ale dopiero w 1917 roku, rozpoczął pracę pierwszy w historii państwa All-rosyjskiej Komisji Nadzwyczajnej. To ona dała imieniu wszystkich joint „bezopasnik”. Stworzony przez Komisję specjalnie do czynienia z sabotażem i kontrrewolucji. Pierwszy czekista kraj stał Dzierżyński. Umieścić go nazywano „przewodniczący Czeka”. Oczywiście, działalność Czeka, aż w historii naszego kraju, zostały zmieszane. Z jednej strony, starając się budować komunizm, Czeka stał się zakład karny w służbie partii komunistycznej. Przeznaczone do walki z wrogami rewolucji, Komisja dążyła do zniszczenia starego porządku, znajome struktury społeczne. Czeka czasami ofiarami stawały się całe społeczności społecznych i narodów. Jest to stres komunistyczni przeciwnicy, organizowanie ich spotkań w Dniu czekistów. Jednak jego przeszłość nie może odmówić, tak samo jak nie można zobaczyć tylko negatywne strony do historii. Czekista Day, powinniśmy pamiętać, że Czeka robi swój obowiązek: w każdy sposób obsługiwana moc którego został stworzony. funkcjonariusze bezpieczeństwa nie mogą płacić za błędy popełnione przez władze za skrajny w historii kraju. Że idea ta jest szczególnie podkreślił Putin, mówiąc Dniu czekista do najlepszych przedstawicieli służb bezpieczeństwa.
Putin zauważył również, że opracowanie wspólnie z pracownikami Państwowej Służby zawsze pozostał wierny swojej służbie, a to – swoją główną zasługę i dumę. Z biegiem czasu, zadaniem oficerów bezpieczeństwa uległ zmianie. Dziś, nie tłumić praw obywateli rosyjskich i ich wolności oraz wspieranie konstytucję.

Kto teraz wierzyć KGB?

W ZSRR, wszystkich tych, którzy są dzisiaj obchodzimy Dzień czekista, należał do tej samej organizacji: Komitetu Bezpieczeństwa Państwowego. również zmieniła swoją strukturę Wraz z upadkiem KGB kraju. Czekista Day 2013 obchodzony wszyscy, którzy służą w Intelligence Service Zagranicznego (SVR), pracując w Radzie Bezpieczeństwa (FSB), ma do czynienia z Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSS) lub realizuje specjalny program prezydenckich. Gratulacje Dniu czekista rocznie mówi prezydent, podkreślając znaczenie służb bezpieczeństwa. Na cześć służąc w odpowiednich organach organizowane koncerty wakacyjnych na wszystkich etapach całego kraju. Gratulacje specjalistów i krewnych. Po tym wszystkim, dla wszystkich z nich funkcjonariusze bezpieczeństwa są szczególnie bliskich, bliskich przyjaciół.

bunt

Nawiasem mówiąc, niektórzy historycy, oparte na słowach Putina o zasadniczej odmienności dzisiejszych służb bezpieczeństwa w Czeka, Czeka Day ofertę transferu na 15 lipca. W tym dniu w 1826 roku, Nicholas pierwszy stworzony Third Division, która również zajmuje się bezpieczeństwem. Jego szef Benckendorff powiedział, że będzie on bardziej suche łzy, tym bardziej prawdopodobne, że będzie królem. Te słowa są zawsze w opozycji do sztywnego „represyjnym” zadania, które Lenin ustawiony przed KGB.