892 Shares 3419 views

„Northanger Abbey” – książka w książce

Dzheyn Ostin, autor „Northanger Abbey”, a inny od większości klasycznych jak w Wielkiej Brytanii i na świecie. Wynika to z faktu, że ma wyjątkowy dar – napisz o tym, co dzieje się w życiu codziennym, ale czyni to tak, że czytelnik dosłownie pożerał swoje prace. To rozpoczęło swoją działalność na początku 19 wieku i wzbogacone stare gatunki klasycznej literatury kobiecej karencji, mądrości i głębi wyroku. Plus wszystko inne, była w stanie odejść od monumentalności i starych kanonów prozy.


„Northanger Abbey” to historia wspaniałego, delikatnego, a nawet nieco naiwnej miłości, ale w połączeniu z humorem musującego. Dlatego książka przyciąga nie tylko żeńską połowę czytelników, ale również mężczyźni. Ponadto, jest pełna przygód i różnych tajemniczych sytuacji, które, oczywiście, mają dość absurdalną koncepcję. W zasadzie, gdy czytelnik jest obeznany z Jane, to powinien przyzwyczaić się do humoru w jej najważniejszych dzieł, ponieważ nie może się bez niego obejść.

Charakterystyczną cechą książki „Northanger Abbey” można nazwać, że w produkcie odgrywa ważną rolę miłości bohaterki do czytania. Oznacza to, że istnieją inne dodatkowe powieści w stylu gotyckim, i mają znaczący wpływ na Katherine. Dlatego też, jeśli je usunąć z produktu, to zniknie i to samo. W rzeczywistości, możemy powiedzieć, że autor opisuje wszystkie niebezpieczeństw związanych z samej literatury. Wydaje się, że pisarz jest sprzeczność w żaden sposób żenujący. Ponadto, gdy przyszłe klasyki umiejętnie zarządza szydzić w literaturze, czytanie staje się bardzo ekscytujące. Jedno jest pewne, nie ważne jak wysokie lub paski umieścić autora, udało mu się je osiągnąć.

W rzeczywistości, powieść „Northanger Abbey” został napisany w czasie, gdy tylko rozpoczął modę na wszelkiego rodzaju grozy i tajemnicy, a także gotyckie powieści. Austin próbował stworzyć własne dzieło sztuki, ale w tym samym czasie, nie chciała porzucić swoje pozycje innych autorów, którzy nie odbiegają od popularnych gatunków czasu. I odwróciła się umieścić w pobliżu jej miłość horror modzie, bez których żaden przyzwoity angielski zamek nie powinien robić.

Na przykład w książce „Northanger Abbey” Dzheyn Ostin był w stanie udowodnić światu, że prawdziwe arcydzieła literatury nigdy nie wychodzi z mody, nie stają się przestarzałe. Dziś możemy znaleźć wielu ludzi, którzy byliby w stanie porównać się z bohaterami powieści, aby sprawdzić różne codzienne sytuacje i trudności doświadczeniem z humorem, co do zasady, i starał się nauczyć swoich czytelników do pisarza. A teraz, przez dwa stulecia, i dzieci, i dorosłych cieszyć się będzie przez większość swojego życia, Catherine i ludzi, którzy ją otaczają.

Tak więc „Northanger Abbey” – książka, która chcę czytać nawet przy założeniu, że jest to klasyczny i studiował w brytyjskich szkołach. Nie ma bardziej poważne i dramatyczne powieść, która byłaby tak mistrzowsko przeprowadzona przez zasłonę ironii i humoru w języku angielskim. A jeśli jakiś miłośnik książek jeszcze nie miał czasu, aby cieszyć się w satyrę i zgorszenie pannę Austin, on może tylko pozazdrościć, bo przed nim cała historia starego angielskiego zamku wraz z jego mieszkańców i gości.