724 Shares 5716 views

Miłość lyrics z Mayakovsky. Love teksty w pracy Mayakovsky'ego

Są poeci, którzy wydają się być otwarci na miłość, a cała ich praca jest dosłownie przeniknięta tym wspaniałym uczuciem. Są Puszkina, Achmatowa, Bloka, Tsvetaeva i wielu innych. I są tacy, którzy trudno sobie wyobrazić w miłości. I przede wszystkim Vladimir Mayakovsky przychodzi mi do głowy. Wiersze o miłości w jego twórczości, na pierwszy rzut oka wydają się zupełnie nie na miejscu, ponieważ zwykle postrzegana jest jako wokalista rewolucji. Czy to jest tak, spróbujmy się dowiedzieć, patrząc uważniej na poeta.

Mayakovsky – początek drogi twórczej

Rodziną poety jest Georgia. Rodzice pochodzili z szlacheckiej rodziny, chociaż jego ojciec służył jako prosty leśnik. Nagła śmierć żywiciela zmusza rodzinę do przeprowadzki do Moskwy. Tam Mayakovsky wstąpił do gimnazjum, ale dwa lata później został wydalony z powodu niewypłacalności szkolenia i zaangażowania w rewolucyjną działalność. Kilkakrotnie został aresztowany i spędzony prawie rok w więzieniu w Butyrce. To się wydarzyło w 1909 roku. Potem po raz pierwszy zaczął próbować pisać poezję, absolutnie straszne, w jego słowach. Jednak w tym roku Mayakovsky, poezja miłosna, wiersze i słynne wiersze, które jeszcze nie nadeszły, uważały początek jego poetyckiej kariery.

Poeta rewolucji

Nie można powiedzieć, że praca Władimira Majakowskiego była całkowicie poświęcona rewolucji. Wszystko nie jest tak jednoznaczne. Poeta bezwarunkowo przyjął to, był aktywnym uczestnikiem tych wydarzeń, a wiele z jego dzieł poświęcił się naprawdę rewolucji październikowej. Prawdziwie deifikował ją, wierzył w ideały, które niosła i bronił. Niewątpliwie był ustnikem rewolucji, a jego wiersze były poruszeniem.

Miłość w życiu Majakowskiego

Głęboka emocjonalność jest nieodłączna we wszystkich kreatywnych naturach. Vladimir Mayakovsky nie był wyjątkiem. Motyw miłości przechodzi przez całą jego pracę. Zewnętrznie niegrzeczny, właściwie poeta był bardzo wrażliwą osobą, bohater o raczej lirycznej naturze. I miłość w życiu i pracy Mayakovsky daleko od ostatniego miejsca. On, szeroka dusza, wiedziała, jak zakochać się natychmiast, a nie przez krótki czas, ale przez długi czas. Ale poeta nie był szczęśliwy w miłości. Wszystkie relacje zakończyły się tragicznie, a ostatnia miłość w jego życiu doprowadziła do samobójstwa.

Adresy tekstów miłosnych Majakowskiego

W życiu poety było czterech kobiet, których kochał bezwarunkowo. Poezja miłosna Majakowskiego związana jest przede wszystkim z nimi. Kim są, kuźnia poety, której poświęcił swoje wiersze?

Maria Denisova jest pierwszą osobą, z którą połączone są słowa miłosne Majakowskiego. Zakochał się w niej w Odessie, w 1914 roku i poświęcił wiersz do dziewczyny "Cloud in Pants". To była niezasłapiana miłość i pierwsze silne poczucie poety. Dlatego wiersz okazywał się tak bolesny szczerze. To prawdziwy krzyk kochanka, który czeka na ukochaną dziewczynę przez kilka bolesnych godzin, a ona przychodzi, aby powiedzieć, że poślubia osobę lepszą.

Tatyana Alekseevna Jakowleva. Z nią poeta spotkał się w październiku 1928 r. W Paryżu. Spotkanie zakończyło się natychmiastową miłością do siebie nawzajem. Młody emigrant i wysoki, dwa metry wysoki Mayakovsky, byli idealną parą. W tym celu poświęcił dwa swoje wiersze: "List do Towarzysza Kostrova" i "List do Tatyany Jakowlewy".

W grudniu poeta wyjechał do Moskwy, ale w lutym 1929 r. Wrócił do Francji. Jego uczucia dla Jakowlewa były tak silne i poważne, że on jej zaproponował, ale nie otrzymał ani odmowy, ani zgody.

Stosunki z Tatyaną zakończyły się tragicznie. Planując przyjść ponownie jesienią, Mayakovsky nie mógł tego zrobić z powodu problemów z wizą. Ponadto, nagle dowiaduje się, że jego miłość poślubia w Paryżu. Poeta był tak zszokowany tym nowiną, że powiedział, że jeśli nie zobaczy Tatyany, będzie strzelał.

I znowu zaczął poszukiwanie tej lojalnej miłości. Poeta zaczął szukać pociechy od innych kobiet.

Ostatnia miłość Majakowskiego

Veronika Vitoldovna Polonskaya jest aktorką teatru. Z jej Mayakovsky spotkał się w 1929 roku przez Osip Bric. Nie przypadkiem, w nadziei, że czarująca dziewczyna zainteresuje się poetą i odwraca uwagę od tragicznych wydarzeń związanych z Jakkowem. Obliczenia okazały się poprawne. Mayakovsky poważnie zainteresował Polonskaya tak bardzo, że zaczął domagać się od niej przerwy. I ona, kochająca poeta, nie mogła rozpocząć rozmowy z mężem, zdając sobie sprawę z tego, jaki byłby cios za niego. A mąż Polonskaya w pełni wierzył w wierność swojej żony.

To była bolesna miłość dla obu. Każdego dnia Mayakovsky stawał się coraz bardziej zdenerwowany i opóźniła wyjaśnienie z mężem. 14 kwietnia 1930 roku zobaczyli się po raz ostatni. Polonskaya twierdzi, że nie było rozmowy o przerwie, poeta ponownie poprosił ją, aby opuściła męża i opuściła teatr. Po chwili odejścia, już na schodach, Polonskaya usłyszał strzał. Wracając do mieszkania poety, stwierdziła, że umiera. Tragiczne zakończenie ostatniej miłości i życia Władimira Majakowskiego.

Skomplikowane relacje: Lilya Brik

Ta kobieta, bez przesady, zajęła główne miejsce w sercu poety. Jest największą i "chorą" miłością. Cała miłość poezji Majakowskiego po 1915 roku poświęcona jest jej.

Spotkanie z nią odbyło się rok po rozpadzie relacji z Denisova. Mayakovsky początkowo był zafascynowany młodszą siostrą Lily, a ona na pierwszym spotkaniu wzięła gołą kochanka. Później Lily i Osip Brica spotkali się oficjalnie z poetką. Byli zdumieni jego wierszami, a on natychmiast zakochał się w tej niezwykłej kobiecie.

Ich związek był dziwny i niezrozumiały dla innych. Mąż Lily miał połączenie z boku i nie czuł fizycznego zainteresowania żoną, ale na swój sposób bardzo ją kochał. Lilya uwielbiała męża, a gdy została kiedyś zapytana, kogo wybrać – Mayakovsky czy Brick, odpowiedziała bez wahania, że jej mąż. Ale poeta był dla niej bardzo drogi. Te dziwne stosunki trwały 15 lat, aż do śmierci Majakowskiego.

Funkcje tekstów miłosnych Majakowa

Dla poety, miłość jest jednym z najważniejszych uczuć na świecie. Uważał, że jest to fundament, serce wszystkiego. Jeśli się zatrzyma, ciało umrze. Bez miłości człowiek nie może czuć się naprawdę żywy. Poezja miłosna Majakowskiego jest wyjątkowa, ponieważ poeta odmówił uwierzyć w niestabilność tego uczucia. On sam kocha pobożność i chce powiedzieć wszystkim o tym, dzielić się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami. Tak, nie jest interesujące dla zwykłych ludzi.

Najwyraźniej cechy poety poety są widoczne w jego wierszu "Kocham", poświęconym Lili Brik.

Miłość do Mayakovsky to głębokie doświadczenie osobiste, a nie ustalona opinia na ten temat. Każda osoba nieodłączna od tego uczucia od urodzenia, ale mieszczanie, którzy cenią pociechę i dobrobyt w życiu szybko tracą miłość. Mają, według poety, "skukozhivaetsya".

Cechą poety poezji miłosnej jest przekonanie, że jeśli ktoś kocha kogoś, musi podążać za wybranym, zawsze i pod każdym względem wspierać, nawet jeśli kochany jest zły. Według Mayakowskiego, miłość jest bezinteresowna, nie przeraża sporów i dystansu.

Poeta jest maksymalizmem we wszystkim, więc jego miłość nie zna półtonów. Ona nie zna spokoju, a autor pisze o tym w swoim ostatnim wierszu "Niedokończone": "Mam nadzieję, że wierzę, że haniebna mądrość nigdy nie przyjdzie do mnie".

Wiersze o miłości

Poezję miłosną Majakowskiego reprezentuje niewielka liczba wierszy. MNO każdy z nich to niewielka część życia poety z jej smutkami i radością, rozpacz i ból. "Miłość", "O czymś", "List do Tatyany Jakowlewy", "List do Towarzysza Kostrova …", "Flet-kręgosłup", "Lilichka!" – jest to krótka lista utworów Władimira Majakowskiego Miłość.