880 Shares 9841 views

Yuri Biełow. Filmografia, zdjęcia

Yuri Biełow – wielki radziecki aktor. Dzięki niesamowitym uroku i niepowtarzalnego talentu, był przez wiele lat pamiętać publiczność. Jego film wygląda za jednym zamachem. W tym artykule będziemy mówić o twórczej biografii artysty i drogi życiowej.


Dzieciństwo i studenci

Yuri Biełow urodził się w 1930 roku, w dniu 31 lipca w mieście Rżew Twerze Region. Tata chłopiec był w wojsku, więc Yuri dzieciństwo spędził w Kuriles. Usługa ostatnim miejscu ojca Belova był Daleki Wschód.

Przyszły aktor w 1955 roku, ukończył VGIK, pracowni A. i B. Pyzhev Bibikov i dołączył w Actors Studio teatralnej. Studiował Nadieżda Rumiancewa. Według wspomnień aktorki, Yuri Biełow – człowiekiem o wyjątkowej uczciwości i dobroci. Był bardzo zabawny i bardzo uroczy człowiek.

udany początek

W rok po ukończeniu studiów, aktor został zaproszony, aby strzelać słynny film Eldara Ryazanova „Carnival Night” do roli nice guy Grisha. Ta praca jest wykonywana natychmiast popularnego aktora. Podczas następnego siedem lat filmografii Yuri Biełow nabiera tempa. Zagrał w filmie "The Girl bez adresu" (Sołowjow Mitia), "Aleshkina Lubow" (Arkady), "Przyjdź jutro" (Vladimir), "trudny" (Grachkin Toll), "Królową stacji benzynowej" (Sława). Wszystkie te obrazy stały się klasyką kina radzieckiego. Yuri – jeden z najbardziej znanych twórców kina rosyjskiego. Bohater, który gra aktora na ekranie nie zawsze były pozytywne, ale wewnętrzne światło Jurija, jego niepowtarzalny urok przekształca je. Filmy z udziałem Belova nadal rozweselić, wypełnić duszy z ciepłych i szczerych uczuć.

artystyczna

W teatrze aktorzy Yuri Biełow powierzone Miloslavsky rolę w produkcji „Ivan” na produkcie Michaiła Bułhakowa. Aktor był bardzo zadowolony. Było to najwyższe osiągnięcie aktora na scenie. On doskonale poradził sobie z rolą. Według relacji naocznych świadków, wdowa pisarza, Bulgakova Elena Sergeevna odwiedził luz. Powiedziała, że Biełow Miloslavsky przedstawione dokładnie tak, jak autor ma go.

Gra na scenie, aktor lubi improwizować. Lubił, aby świeże kolory z palety stare, wielokrotnie grał sztukę. Yuri Biełow mógł nagle zmienić wszystkie standardowe produkcje inscenizacji. Nie wszyscy nasi współpracownicy byli gotowi, aby go wesprzeć. Wkrótce Biełow plotek o tym, jak niewygodne i nieprzewidywalnego partnera. Pod względem kreatywności aktora stopniowo znikają w cieniu. Z ostrym umyśle, paradoksalnie, niewątpliwy talent i rzadko urok, zawsze bronił swojego punktu widzenia na każdą okazję. Do tego nie lubił. Wkrótce Yuri Biełow musiał opuścić Aktora.

Punktem zwrotnym w jego karierze

Od połowy lat 60. Jurij przestał zapraszając do wiodącej roli. Dziennikarz Władimir Martynow opowiedział historię, że powiedziano mu Biełow. Ona nie ma żadnego oficjalnego potwierdzenia. Z artystą, kiedy wystąpił w filmie „Daj żałosny książkę”, został zaproszony na bankiet. W przyjaznej rozmowy Jurij Biełow zasugerował, że Nikita Chruszczow być szybko usunięty ze stanowiska sekretarza generalnego. Niektórzy z rozmówców informowany o artyście. Wkrótce aktor przyszedł mężczyzn w białych szatach i zabrał go w zakładzie dla obłąkanych. Tam spędził kilka miesięcy. Czas spędzony w szpitalu, poważnie narażony Yuri. Od tamtej pory, świat kina, zaczął cieszyć się reputacją nierzetelne osoby z niestabilną mentalności. Incydent całkowicie zmienił jego życie.

części bit

Po przymusowym leczeniu w szpitalu Yury Biełow zaczęły pojawiać się w filmie tylko w małych rolach. Na przykład, mój dziadek grał w filmie „Little Red Riding Hood”. Leonid Filatov mówi o aktora jako człowieka, który został z wykorzystaniem jego bezgraniczna urok mógłby nijaki spełniające role i prace niezapomniany. W obrazie „Przyjdź jutro” Biełow – aktor grający w tym odcinku. Jednak w tym taśmy Jurij pamiętał do widzów wraz z głównych bohaterów. Mały uczeń role-joker, który wraz z innymi żartobliwie trwa egzamin u młodej dziewczyny, był jednym z najzdolniejszych i najzabawniejszych w filmie.

Filmografia

Yuri Biełow dla życia działającego zdołał zagrać w 39 filmach. Wśród nich: „Matka i Syn”, „Człowiek rodzi”, „Pragnienie”, „Niech gwiazdy”, „Leon Garros szuka swego przyjaciela”, „Aleshkina Lubow”, „trudny”, „Nowhere Man”, „Rycerz”, " Hussar ballada „” Luba „” Nasz wspólny przyjaciel „” Do mnie, Mukhtar „” Śpiący lew ". W 1972 roku w „The parkingu kolejowego – aktor dwóch minut ostatnio grał główną rolę. Według wspomnień reżysera tego obrazu, Belov idealne dopasowanie wizerunku bohatera. Stan wewnętrzny niesłusznie zapomnianego aktora całkowicie zbiegła się z wewnętrznego świata jego charakteru – ekscentryczny chłop Basil, ma dar maga.

Po tym, Yuri Biełow kariera prawie zakończony. Zagrał tylko w dziewięciu filmach: "The Big Break", "Nylon 100%", "100 gramów dla odwagi", "Shoo i Dvaportfelya", "Czerwony Kapturek", "Everyday Criminal Investigation", "The Woman Who Sings" „Dyplomaci chcąc nie chcąc”. W latach 80. aktor już praktycznie nie działa. Był poważnie chory przez dziesięć lat zostało zaangażowanych we wszystkich czterech filmach. Ostatnią rolę zagrał w filmie „Two and One” (1988). Nie grał grabarza.

życie osobiste

Artysta był krótki romans z Nadieżda Rumiancewa, dawny kolega. Aktor Yuri Biełow, którego życie osobiste jest interesujące wielu fanów, żonaty (po 40 latach) na aktorce Shvayko Svetlane. W czasie trwania małżeństwa jego narzeczonej w wieku 35 lat. Artysta był szczęśliwy w życiu rodzinnym. W 1976 roku para miała Światosław syna. Jego los nie było łatwe. Człowiek stał się narkomanem, a później poszedł do więzienia. Po uwolnieniu, młody człowiek spędził kilka lat w klasztorze. Aleksander Orłow, reżyser w rozmowie z publikacji zauważyć, że Światosław realizowany swoje błędy i są obecnie na właściwym torze. Yuri Biełow, którego biografia jest pokryta w artykule, zmarł w 1991 roku, w dniu 31 grudnia. Nie czekaj do noworocznego obrazu wyświetlacza „Carnival Night”, który przypominał mu o gejowskiej młodzieży. Reszta artystą w Moskwie na Cmentarz Kuncewski. Jego żona, Swietłana, pozostały przy życiu współmałżonek przez kilka lat.

Aktor w pamiętnikach współczesnych

Zdaniem innych, Yuri Biełow był dziwny człowiek. Był to wyjątkowy gawędziarz, w ustach której rzeczywistość i fikcja brzmią jednakowo prawdopodobne. Leonid Filatov przypomnieć, że Jura nie ma i nikt nie chciał zła, plotkować, nie wulgarnego języka, był bardzo miły i szczery. Żona artysty, Svetlana Shvaiko, powiedziano mi, że jej mąż był bardzo lubi podróże, serdecznie przypomnieć jego dojrzewania spędził na Wyspach Kurylskich i marzenie, aby odwiedzić Japonię. Aktor kochał morze, ocean był jego elementem. A jednak … bardzo lubi swoją pracę Yuri Belov. Aktor, którego biografia jest smutny i pouczające, nie trzymając się chwały, był bardzo wrażliwy i nieśmiały. Według wspomnień reżysera Aleksandra Orłowa, który mimo zakazu milczącej, Belova zaproszony do zastrzelenia dwóch jego filmach, Yuri był bardzo wszechstronny człowiek. Studiował historię broni, interesuje się literaturą. Ale przede wszystkim kocha technikę. Początkowo miał motocykl z wózkiem bocznym. To aktor udał się do podróży na długich dystansach, nawet wyjazd z żoną do morza. I dopiero w ostatnich latach swego życia aktor dostał swój własny samochód.