113 Shares 8511 views

Wybierając wentylator w łazience

Każdy z nas zapewne więcej niż raz zauważyłem, że po wizycie w łazience lustro staje się wilgotna. Dla wielu osób taka sytuacja jest normalna, ale w rzeczywistości jest to duży problem. Z powodu uszkodzenia kondensacji wentylacyjnego na ścianach i innych powierzchniach, przyczyni się do rozwoju pleśni. Instalując wentylator w łazience, można rozwiązać ten problem.


Dzisiaj istnieje ogromny wybór fanów. Może być tak zwyczajne posiadające zawór zwrotny , który nie dopuszcza powietrza powrotnego i wyrafinowane modele z timerów i czujników wilgotności. Który wentylator w łazience, do wyboru w zależności od osobistych preferencji. Najbardziej optymalna dla standardowego łazience wentylatora ścianki typu osiowego o wydajności nie większej niż 150 m3 / h. Jeżeli powierzchnia pokoju ponad 15 m2, bardziej wydajne urządzenia. Również, wentylator w łazience muszą być wodoodporne, który jest przeznaczony do pracy w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności. Dobrze, jeśli wentylator jest specjalne oznakowanie «IP45», wskazujący na obecność ochrony elektrycznej.

Częściej niż nie wyczerpuje wentylatory domowe są instalowane tam, gdzie jest dostęp do kanału wentylacyjnego. Na miejscu, przeglądanie wentylatory są podzielone w kierunku osiowym (sufitu i ścian) oraz odśrodkowy (sufitu i ścian). Jak już wspomniano, zwykle modelu wentylator osiowy jest usytuowany w łazienkach. W urządzeniu znajduje się koło, które składa się z łopatek przymocowanych do piasty w pewnym kątem. Obracając łopatki syfonem i skierować ją z pokoju. Te modele wentylatorów kompaktowe wymiary, wystarczająco wysoką wydajność, jak również ich łatwa obsługa.

Znacznie trudniej jest dobrać wentylator w łazience, jeśli otwór jest zatkany, albo ma wielkie długości i posiada system wentylacji jednej rury. W tym przypadku wentylator osiowy ściana nie jest używana ze względu na małą pojemność i może być montowany wentylatorów odśrodkowych. Są łatwe w utrzymaniu, działają cicho i mają wysoką sprawność. Odśrodkowe wentylatory do łazienki pomieszczenia mogą tworzyć silne ciśnienie powietrza. Obudowa spiralna jest łopatkami koła. Jak to obraca się, wprowadzanie powietrza między łopatkami jest sprężone i kierowane promieniowo do środka. Następny on dostaje się do obudowy spiralnej, a następnie – w porcie tłocznym. Łopatki mogą być zagięte do wewnątrz (przy oszczędność do 20% energii do przodu) lub (następnie średnicy wirnika, a jej prędkość obrotowa jest mniejsza i poziom hałasu poniżej). Wentylator odśrodkowy w łazience wykonana jest z tworzywa sztucznego, a ponieważ waży niewiele. Jego dość łatwe do zainstalowania.

Poprzez zamontowanie wentylatorów domowych, ważne jest, aby pamiętać, że powinny one być umieszczone jak najdalej i wyżej od lokalnych punktów, w których możliwe powietrza. nie mogą być instalowane na wentylator obiektów w stanie gorącego powietrza jest wyższa niż 45 ° C, tak jak kominek. Wentylator pracuje pod 220V, nie powinny być umieszczone w zasięgu ręki osoby kąpieli. Jeśli pomieszczenie służy otwarty ogień, ważne jest, aby zapewnić dostęp powietrza, aby zapobiec okap kominowy.