480 Shares 5003 views

Gniazda instalacyjne z płyty gipsowo-kartonowej: manual. Obudowy instalacyjne

Płyty okładzinowe z płyt kartonowo-gipsowych – jeden z najbardziej popularnych sposobów wykończenia. Ukrywa wszystkie nierówności podstawowe partycje i służy jako doskonała podstawa do późniejszego montażu. Na przykład, instalacja gniazd w suchej zabudowy nie sprawi trudności nawet dla początkującego elektryków.

Narzędzia i materiały

Do pracy potrzebne będą:

 • Wiertarka do wykonywania otworów w suchej zabudowy z odpowiedniego noża. Rozeta średnia wielkość wynosi 68 mm, wielkość, a więc powinna być taka sama średnica frezu.
 • Dwa śrubokręty – figurowe do bezpośredniego montażu gniazda i wskaźnik do sprawdzenia poziomu napięcia.
 • Budowanie marker do precyzyjnego oznakowania.
 • Poziom.
 • Nóż i wiertarka, czy wiertarka z kutra nie było pod ręką.

Rozpoczęcie pracy

Przed przystąpieniem do montażu gniazd i przełączników w płyty gipsowo-kartonowej, należy rozważyć schemat elektryczny ostrożnie. Dzięki niej będziesz natychmiast zobaczyć, gdzie trzeba wykonać otwory. W centrum postawić znacznik znak aby później łatwiej wiercić.

Jeśli zamierzasz zainstalować więcej niż jeden, a jednostka gniazdo muszą Stroebe płyt kartonowo-gipsowych w kilku miejscach w rzędzie. Najważniejsze – aby użyć poziomicy do wszystkich gniazd zostały umieszczone na tej samej wysokości od podłogi. Na jakiego rodzaju – z wizytą w ścisłych zasad nie widać, ale istnieją pewne standardy.

Na jakiej wysokości znajdują się gniazda?

Zanim wybierzesz miejsce i zacząć instalować pola pod wylotem z płyt kartonowo-gipsowych, trzeba myśleć o ich celu. Wiele zależy od własnego komfortu.

Zgodnie z powszechnie przyjętymi normami europejskimi, odległość od ścianki do podłogi wynosi 30 cm, przełącznik musi być umieszczona na wysokości 90 cm. W ten przełącznik od środka do krawędzi otworu drzwiowego jest 18 cm, bez obudowy i samego pudełka.

Standardy te są bardzo wygodne, zwłaszcza do montażu w tynku. Jednakże, istnieje wiele codziennych sytuacjach, które wymagają indywidualnego podejścia.

 • W kuchni często umieszcza się na całej powierzchni wylotowej blacie. Ich wysokość, zwykle odpowiadającej 1,2 m.
 • Jeśli jesteś w salonie to PC lub akwarium, ma sens, aby ustawić gniazdo do wysokości znacznie wyższej niż 30 cm od podłogi, aby pozbyć się bałaganu kabli pod nogami.
 • W łazience jest montaż płyt kartonowo-gipsowych w podwójnych gniazd – pralka i innych urządzeń gospodarstwa domowego – odbywa się na wysokości 1 metra.

Po zakończeniu liczenia, frez jest ustawiony w środku znaku towarowego marker może następnie rozpocząć wiercenia płyt kartonowo-gipsowych. Jeśli wykonane starannie, z zadaniem nawet dla początkującego mistrza poradzi sobie z łatwością.

Jak zrobić dziurę bez noża?

W amatorskim elektryka i stosowanych innych narzędzi. Na przykład, możliwe jest opisanie herbu konturu następnie wiertło i pokroić nożem. Jednak wadą tej metody – poszarpane krawędzie, co znacznie komplikuje przyszłe otwory gniazd instalacyjnych w suchej zabudowy.

Oprócz samej płyty gipsowej – kruchego materiału, który może być łatwo złamane przez Careless prasowanego. Dlatego wskazane jest użycie specjalnego frezu o średnicy 68 mm. Ten sam frez (bit) jest stosowany w pracach elektrycznych w instalacji reflektorów.

Jeśli montaż płyt kartonowo-gipsowych została zakończona?

Jeśli prace instalacyjne wykonywane wynajętych budowniczych, wtedy prawdopodobnie estetycznie wykończone instalowania płyt gipsowo-kartonowych, przesuwając przewód przez mały otwór. W tym przypadku, wywiercić miejsce w gnieździe zbyt rzeczywistym.

Drut wystaje z otworu wyginać w górę i delikatnie, jak to możliwe, tak aby nie zranić izolację pod nim wywiercić otwór do montażu rozety. Jeśli mylić przewody wystające, nie martw się: ozdobnej ramki następnie zamknąć otwór nie tylko siebie, ale również około 1 cm od ściany do jego średnicy.

Inny przykład wykonania – aby dopchnąć przewody do ściany, a następnie z koroną wiertła w specjalnej wykonane w miejscu otworu wylotowego. Ważne jest, aby upewnić się, że nóż nie tnie drut, zwinięte do środka.

Obudowy instalacyjne

Bezpieczne podrozetnik do zrobienia w otworze płyty gipsowo-kartonowej, nie jest trudne. Na jego ciele są do montażu zarówno do gniazdka i do skrzynki na ścianie. Przede wszystkim konieczne jest, aby wycofać się przewód od Stroebe i wyciąć otwór w plastikowej rozety. Wtedy zainstalowany w suchej zabudowy i mocowana za pomocą śrub. Dodatkowy stopień utrwalenia zapewnić specjalne stopki.

Rozeta średnia wysokość wynosi 4,5 cm, a więc powinny być takie same wielkości pustych przestrzeni pomiędzy płyty gipsowej oraz ścianki podtrzymującej. Jeżeli różnica jest wynikiem płytami montażowymi coraz mniejsze, jest to niezbędne do korzystania z małą młotek naruszenia wnęki w betonie. W każdym razie, wszystkie powinny być obliczane przed fazą instalacji i zapewniają wszelkie niedogodności.

instalacja elektryczna praca

Po zakończeniu instalacji Obudowy, można przystąpić do podłączenia przewodów elektrycznych. Nie zapomnij, aby znaleźć panel wprowadzający i wyłączyć zasilanie. Jak również za pomocą wskaźnika śrubokręt, sprawdzić przewody pod napięciem.

Jak podłączyć wylot:

 1. Po pierwsze, konieczne jest zdemontować i usunąć wszystkie elementy z tworzywa sztucznego.
 2. Odkręcić śruby zacisku. W nich ty i wstawi odpowiednie przewody.
 3. Jeśli instalacja skrzynek pod wylotem z płyt kartonowo-gipsowych w poprzednim kroku jest udany, to nie będzie trudne, aby wstawić się i gniazdka. Laczy je ze specjalnymi „nogi”.

W celu zainstalowania gniazda z płyt gipsowo-kartonowych powinien być podłączony do odpowiednich zacisków:

 • Przewód niebieski (zero, oznaczona przez N).
 • Przewód brązowy (faza, oznaczoną przez L).
 • Żółto-zielony przewód (ziemia, oznaczone symbolami PE).

W celu uniknięcia dalszego osłabienia kontaktów i zwarciami spróbuj dokręcić przewody prawidłowo.

Ostatnim etapem pracy

Po podłączeniu przewodów zainstalować przypadku gniazda się oraz zapewnienia jego pozostałe śruby. W ten sam sposób instalacja jest wykonywana w jednostce wylotowej płyt gipsowo-kartonowych we wstępnie wykonać otwory. Gdy praca okablowania jest zakończona, będzie można umieścić jedynie na ramie z tworzywa sztucznego i zainstalować ozdobnym uchwytem.

Profesjonalne doradztwo

 • Okablowanie jest najlepiej przeprowadzić na długo przed okładziny ścienne płyt gipsowych.
 • Przed rozpoczęciem prac elektrycznych będzie rama z profilu metalowego, które będą musiały być montowane na powierzchni nośnej.
 • Do ochrony przewodów prowadzących do wyłączników automatycznych, używane z blachy falistej.
 • Dla obecnych złączy do gniazd elektrycznych są stosowane w kablu trzy-wire podwójnych uzwojeń izolacyjnych.
 • Zabezpieczenie kabla na ramie wewnątrz konstrukcji ściany gipsowo-kartonowej daje zwiększoną niezawodność. W tym celu odcinki drutu miedzianego.

Jak widać, instalacja gniazd w suchej zabudowy – proces prosty i całkiem możliwe do wykonania w domu. Jeśli chcesz zdobyć doświadczenie w zakresie prac elektrycznych i zapisać na wywołanie u specjalisty, można łatwo skorzystać z tych zaleceń.