506 Shares 4621 views

"Rimantadine" i "Remantadin" – jaka jest różnica? Opis produktów, instrukcje użycia

Podczas choroby osoba próbuje znaleźć lek, który pomoże mu szybko i na pewno. W przypadku wątpliwości dotyczących stosowania tego lub tego środka, musimy przeprowadzić analizę porównawczą leków. W tym artykule omówimy dwa popularne leki. To jest "Rimantadine" i "Remantadine". Jaka jest różnica między nimi, dowiesz się dalej. Warto też wspomnieć o instrukcjach stosowania leków i ich opisywaniu.

"Remantadin" lub "Rimantadine": cena leków

Kiedy ktoś przepisuje ten lub ten narkotyk, zawsze pyta siebie: ile jest lekarstwa? Wielu farmaceutów i farmaceutów twierdzi, że czasami pacjenci szukają analogu przepisanego leku. Nie rób tego, ponieważ takie działania mogą prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji.

Cena Rimantadine wynosi od 50 do 80 rubli. Wszystko zależy od producenta. Za tę kwotę można kupić dwadzieścia tabletek. Jeśli mówimy o leku Remantadin, cena za niego jest w przedziale od 70 do 300 rubli. Koszt zależy od producenta, dawki i liczby kapsułek w opakowaniu. Dla porównania można powiedzieć, że chociaż korzyść leży w składzie "Rimantadyna" (tabletki).

Działanie leków

"Rimantadine" i "Remantadin" – jaka jest różnica? Substancją czynną obu leków jest chlorowodorek rimantadyny. Druga forma leku może mieć dawkę 50 lub 100 miligramów. Pierwszy lek jest podawany w dawce 50 mg. W związku z tym, że substancja czynna w lekach jest taka sama, możemy powiedzieć, co następuje. Są to analogi lub leki wymienne. W rezultacie mechanizm ich pracy jest taki sam.

Aktywność leku występuje, gdy wirus wchodzi do komórki ludzkiego ciała. Narkotyk styka się z mikroorganizmami chorobotwórczymi i nie pozwala im się rozmnażać. Ponadto blokowanie wirusów do komórek jest blokowane. Lek skutecznie eliminuje wiele zakażeń wirusowych. Ma również działanie immunomodulacyjne, co pozwala odzyskać siłę ciała.

Kiedy leki są zalecane?

Jakie są zeznania Remantine? Instrukcja dotycząca stosowania informuje, że lek jest przepisywany na zakażenia wirusowe, w tym grypę, zapalenie mózgu i inne. Także leki mogą być stosowane w celu zapobiegania opisywanym patologii.

Kiedy jest powołany "Rimantadine" (pigułki)? Instrukcja ta mówi, że wskazaniem do stosowania leku są środki zapobiegawcze i leczenie chorób wirusowych. Tak więc, jeśli porównamy, oba opisane leki mają te same powody do zastosowania.

Przeciwwskazania

Jakie środki zaradcze "Remantadin" i "Rimantadine" różnica? Pierwsze lekarstwo nie jest przeznaczone dla przyszłych matek. Także lek nie jest stosowany w leczeniu tyreotoksykozy, podczas zaostrzenia chorób wątroby, jeśli jest zwiększona wrażliwość na składniki.

Lek "Rimantadine" w postaci przeciwwskazań ma następujące sytuacje: ciąża, dzieci w wieku poniżej siedmiu lat, okres laktacji, choroby nerek, wątroby i tarczycy. Jeśli występuje uczulenie na substancję czynną, nie można używać leku. Jak widać, drugi rodzaj medycyny ma więcej przeciwwskazań. I to pomimo faktu, że substancja czynna obu leków jest taka sama.

Sposób użycia

Jakie inne leki "Remantadin" i "Rimantadine" różnią się? Instrukcje użycia wskazują na istotną różnicę w stosowaniu leków. Lek "Rimantadine" przeznaczony do zapobiegania jest zalecany w dawce 2 tabletek (100 miligramów) dziennie. Dla dzieci część leku jest określona przez ich wagę ciała i wynosi 5 miligramów na kilogram. Dzień to jedna recepcja. W leczeniu patologii stosuje się tę samą dawkę. Jednakże czas stosowania wynosi 5-7 dni.

Co możesz powiedzieć o składzie Remantadina? Na początek warto wyjaśnić, że preparat ma dwie główne formy uwalniania – tabletki 50 i 100 miligramów. Podczas obliczania dawki należy zawsze zwracać uwagę na to. Do profilaktyki stosuje się 50 miligramów leku (odpowiednio 1 lub 1/2 tabletki). Jeśli chodzi o leczenie choroby, to czas trwania kompozycji powinien wynosić co najmniej jeden tydzień. Również dawka wzrasta do 300 miligramów.

Oba leki są myte wodą. Korzystaj z kompozycji po spożyciu.

Zdarzenia niepożądane

Podobnie jak w przypadku wielu innych leków leki te mogą powodować działania niepożądane. Wśród nich można zauważyć reakcję alergiczną na składnik aktywny. Rzadziej występuje ból głowy, suchość w jamie ustnej, zwiększone tworzenie się gazu, ból w otrzewnej i tak dalej. Ponadto pacjenci czasami skarżą się na częste zmiany nastroju, zwiększone zmęczenie, drażliwość i bezsenność.

Nieprzyjemne reakcje mogą wystąpić także przed przedawkowaniem leku. Warto zauważyć, że leczenie opisanymi lekami zwiększa ryzyko udaru mózgu i zaostrzenia przewlekłej patologii sercowej. Dlatego przed rozpoczęciem korekty należy skonsultować się z lekarzem i przeprowadzić dodatkowe badania.

Specjalne instrukcje użycia

W przypadku leku Remantadine instrukcje dotyczące stosowania nie wskazują żadnych dodatkowych ograniczeń. Nie można tego powiedzieć o instrukcjach jego analogowych. Leku "Rimantadine" nie należy stosować jednocześnie z sorbentami. Takie preparaty mogą całkowicie wykluczyć pozytywny wpływ leku na organizm. Równocześnie nie można podawać leków przeciwgorączkowych jednocześnie z lekiem. Ograniczają skuteczność leku przeciwwirusowego.

Jeśli konieczne jest użycie opisanych środków, zaleca się przerwanie trzech godzin lub wybrać indywidualny sposób podawania leku. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z lekarzami, którzy leczą Twoją patologię.

Co powstrzymać konsumenta przed walką o zdrowie?

Dowiedziałeś się o lekach "Rimantadine" i "Remantadine". Jaka jest różnica między tymi związkami jest opisana powyżej. Jaki jest najlepszy wybór w leczeniu i profilaktyce?

Lekarze donoszą, że lek "Rimantadine" nie przeszedł takich kontroli jak jego analog. Dlatego w swoich instrukcjach – wiele efektów ubocznych i specjalnych instrukcji. Lek "Remantadin" w tym sensie jest bezpieczniejszy i może być stosowany u dzieci i młodzieży w czasie laktacji.

Jeśli nadal nie zdecydujesz się na wybór, zapytaj lekarza: "Rimantadine" i "Remantadin" – jaka jest różnica? "Lekarz poinformuje Cię o skuteczności obu leków, a także da cenną radę. Bądź zdrowy!