153 Shares 7490 views

8 żona Henryka Tudora, króla Anglii: nazwisk, historia i ciekawostki

Historia Tudor król Henryk VIII i jego sześć żon, prawie 550 lat jest przedmiotem zainteresowania nie tylko dla historyków, ale także dla ludzi w sztuce. Nie jest to zaskakujące, gdyż nawet bez regulacja ta nie jest gorsze najbardziej popularnych oper mydlanych.

Na temat licznych małżeństw monarchy napisano wiele książek i usuwa kilkadziesiąt filmów. Jednak nie wszystkie są prawdziwe, więc na pewno będzie zainteresowany, aby przeczytać udokumentowane fakty, które rzucają światło na public relations był Henryk VIII Tudor, jego żona i dziedzicami i dlaczego król nie mógł znaleźć kobietę, zdolnych uczynić go stać wzorowym ojcem rodziny.

pierwsze małżeństwo

8 Henry panował na tronie angielskim po śmierci ojca w wieku 17 lat. W pierwszym małżeństwie wstąpił na krótko przed. Co więcej, to małżeństwo nie tylko miłości, ale nawet jej adekwatność w zakresie wzmacniania pozycji Wielkiej Brytanii w Europie i wątpliwości w ojca młody król, a jego doradcy.

Żona przyszłego króla stał Ekaterina Aragonskaya – Hiszpański Infantka, która zresztą była wdowa po jego starszy brat Henry – Arthur. Była starsza niż żony, a ich małżeństwo przeciwieństwie do Kościoła katolickiego, który uzna ich bliskich krewnych. W celu uzyskania zgody papieża, Catherine nawet musiał złożyć przysięgę, że pomimo tego, że była żoną księcia Walii, pozostała dziewicą. Na podstawie tych wskazań, pierwszy związek małżeński hiszpańskiej infantki był nieprawidłowy.

Brak dziedzica

Po zostaniu królem, młody Henry całkowicie posłuszny żonie w sprawach polityki zagranicznej. W tym przypadku, królowa najbardziej dbał o interesy swojej rodzinnej Hiszpanii. Jednocześnie, każdy oczekiwał narodzin następcy Katarzyny, ale ona rodzi tylko urodzeń martwych lub umiera wkrótce po urodzeniu.

Wreszcie, w 1516 roku, rok po 7 latach małżeństwa, królowa była matką zdrowej córeczki, zwany Maria. Zgodnie z umową małżeństwa Katarzyny i Henryka w przypadku braku synów małżonków, tron miał przejść do jego córki. Jednak król bał się nawet na myśl, że na tronie Anglii byłby kobietą. Nadal mam nadzieję, że Katarzyna dała mu syna, ale następny i ostatni ciąża zakończyła się narodzin Królowej Kolejny martwy chłopiec, który dokonał prawdziwego zagrożenia dla dynastycznej kryzysu.

cudzołóstwo

Podczas gdy królowa próbowała bezskutecznie stać się tronu i jego matka przychodziła ciąży lub odstąpić od trudnego porodu, Henry szukał pocieszenia na boku. Najbardziej znanym z jego kochanek w tym okresie były Bessie Blount, która urodziła syna króla Fitzroy i Maria Boleyn.

Co ciekawe, w 1925 roku tytuł księcia nadano pierwszy chłopca Richmond i Jego Wysokości nawet nie ukrywa faktu, że ojciec tego dziecka, podczas gdy dzieci z drugiej pani nie rozpoznał, choć wszyscy byli pewni, że nie urodziłeś bez jego udziału.

Anne Boleyn

Według historyków, wszystkie żony Henry'ego 8 Tudor w mniejszym lub większym stopniu kochał tego niezwykłego człowieka. Jednak żaden z nich nie był adorowany, nienawidził, a później jako Anne Boleyn.

Była młodszą siostrą jego kochanki Marii, ale ma niezwykłą ambicję. Otrzymała znakomite wykształcenie w Brukseli i Paryżu, i świeciły na dworze. Zauważać oznaki zainteresowania ze strony króla, przyjemność spotkać się z nim rozmów intelektualnych, ale nie spieszy się zaakceptować jego zaloty.

Być może powodem jego niedostępność był los sióstr, która stała się małżonką Henryka, a następnie został opuszczony i zapomniany. Odmowa tylko rozpalił żar miłości króla. Aby osiągnąć jej przysługę, zaproponował rolę Anne żony Henryka Tudora 8, chociaż miał już żonę prawną.

rozwód

Uzyskaj 8 Henry Tudor Status żona był zaszczyt dla każdej dziewczyny, a Anna nie mógł pomóc, ale doceniam poświęcenie, za co Henry odważył dla jej dobra. Ona mocno inspirowane go i antagonizować Papież, który odmówił rozpuścić króla i Ekaterinu Aragonskuyu.

W wyniku długich negocjacji z papieżem, ten ostatni zgodził się, aby zapewnić, że śledztwo miało miejsce. Sędziowie mieli decydować o unieważnienie małżeństwa Henryka VIII z hiszpańskiej infantki jest grzeszny, jeśli zostanie udowodnione, że została podpisana między krewnymi.

Proces był niejednoznaczny, tak rozwścieczony króla i jego doradców znaleźli wyjście: Parlament uchwalił ustawę, na mocy której władza papieża nie rozszerza się na terytorium Anglii. Ponadto, w 1534 roku cały świat katolicki wzdrygnął się nauczyć, że w Londynie, podpisał akt supremacji. W tym dokumencie, Henryk VIII został ogłoszony głową Kościoła Anglii, co oznaczało całkowite zerwanie z Rzymem.

drugie małżeństwo

Status żony Henryka Tudora 8, Anne Boleyn pojawił się przed ludźmi po ślubie w styczniu 1533. Stało się to zaraz po zostało unieważnione pierwszego małżeństwa króla. We wczesnym latem tego samego roku został koronowany, a we wrześniu urodziła córkę, która miała później stać Queen Elizabeth pierwszy – jeden z najsłynniejszych władców w historii.

Narodziny drugiej córki jej zdenerwowany Henry, jak również późniejsze ciąże zakończyły się narodzin martwych dzieci, czuł się rozczarowany i wkrótce zaczął szukać powodu, aby pozbyć się irytujących Anna. Wkrótce kobieta została oskarżona o czary i zdrady, aresztowany i uwięziony w Tower. Po zakończeniu procesu, w którym obiecał, że jej mąż nie osiągnął miłość z zaklęć i miała kochanków, jest nadal realizowane, a pochowany w nieoznaczonym grobie.

Dzheyn Seymur

Ta pokojówka, którzy wzięli wolne gniazdo 8 żonę Henryka Tudora, stała się jego kochanką, zanim, jak żona poprzedniego monarchy została wysłana do rusztowania. W przeciwieństwie do Ekateriny Aragonskoy i Anne Boleyn była analfabetami, ale wygląda dokładnie tak samo jak kanonów urody czasu. Seymour Rodzina zachęcani Jane pozamałżeński z królem, chcąc wzmocnić swoją pozycję na dworze.

Późną wiosną 1533, niemal natychmiast po wykonaniu Królowej Anny, Henry i Jane byli małżeństwem, ale ona nie został koronowany jako mąż wątpliwości, czy mogła znieść mu dziedzica. 4 lata Henry Seymour wydał długo oczekiwany legalnego syna, ale zmarła kilka dni później od gorączki poporodowej.

Anna Klevskaya

Chociaż Anglia został następcą tronu po śmierci Dzhoan Seymur w wielu europejskich stolicach, ambasadorowie zostały wysłane. Kazano znaleźć kandydatów do roli żony Henryka Tudora 8. Portrety kobiet z królewskich imion zostało umieszczone w Londynie trzeba król wybrał jego narzeczonej. Jak się okazało, nikt nie chciał dać córkę w małżeństwie z człowiekiem, za którym były dwa stwierdzenia nieważności małżeństwa i kto wykonał matka jego dziecka.

Z wielkim trudem udało mi się przekonać ambasadorów Duke Vilgelma Klevskogo dać siostrę Annę w małżeństwie Henry'ego. Pod koniec 1539 roku księżna przybył do Calais, gdzie spotkała się ze swoim narzeczonym. Król był rozczarowany, ponieważ panna młoda nie była w ogóle jak dziewczyny w portrecie, który otrzymał. Wrócił do Londynu z wściekłości, i sprowadza gniew na boisku, że jego poślubiona „flamandzki mare”.

Mimo, że miał się ożenić, ale on stwierdził publicznie, że nie dotykać jego żonę. Mimo to Anna Klevskaya zdobył powszechną miłość na dworze, i był dobrym macocha do trzech synów króla. Wkrótce Henry postanowił zrezygnować z kory. Królowa nie oprzeć, tym bardziej, że mąż poprosił ją, by żyć w pałacu o prawach jego „ukochanej siostry”.

Ekaterina Govard

Przez 1540-go roku w Anglii króla Henryka VIII Tudora i jego żona stała się synonimem całej Europie. Nie mógł mieć nadzieję na znalezienie żony wśród dziewcząt z rodziny królewskiej, więc odwrócił wzrok na pań czwarta żona. Wśród nich, szczególnie lubił Ekaterina Govard, którą poślubił.

Kora początkowo wydawał się szczęśliwy, a Henry chociaż rok młodszy na 20. Ale młoda żona była zawilec, a wkrótce w jej orszaku byli młodzi mężczyźni, z którymi był przyjacielem zanim ona została królową. Kiedy usłyszałem o niewierności żony, Henry nakazał wykonanie jej w oczach tłumu.

Ekaterina Parr

Ta kobieta miała szansę napisać ostatni rozdział powieści „Henryk VIII i jego sześć żon.” W chwili, gdy król zaproponował do niej, ona owdowiała dwa razy, i to było w '31. Król był 50 i powiedział Lady Catherine miał nadzieję, że to będzie jego pociecha w starości. Nowa żona zaprzyjaźniła się z córką Henry'ego Elizabeth i jej mąż był zaangażowany w tworzenie jego syna Edwarda. Małżeństwo trwało 4 lata i zakończył się śmiercią monarchy.

Teraz, gdy wiesz kilka interesujących faktów o wydarzeniach, w których głównymi aktorami były angielski król Henryk VIII i jego sześć żon. Na szczęście każdy może poślubić tyle razy, ile chcesz, a do tego nie jest konieczne, aby odciąć głowę lub pogrążając cały kraj w otchłań wojen religijnych i cywilnych.