596 Shares 6776 views

Jak zrobić krzyżówki w słowo: najprostszy sposób i instrukcje

Wielu z nas lubi spędzać czas rozwiązując różnego rodzaju łamigłówki, krzyżówki i inne łamigłówki skanvordov. Zobaczmy, jak zrobić krzyżówki w Słowie, ponieważ można tworzyć je samodzielnie. Co jest najbardziej interesujące, to nie zajmie zbyt wiele czasu. Większość z nich zostanie przeznaczona na wymyślanie pytań i zadań.

Jak zrobić krzyżówki w Word: zasady ogólne

Chociaż nie będzie dotykać etap sporządzania krzyżówki, który jest połączony z wymyślanie pytań. Niech nas jednak wyłącznie na elemencie graficznym.

rozpocznie z faktu, że pytania zostały wynalezione i ma wstępną decyzję w sprawie lokalizacji odpowiedziach (pionowe i poziome). Teraz musimy zwrócić krzyżówki w programie Word. Najłatwiej zrobić krzyżówka używając standardowych narzędzi do pracy z tabelami. Jednak nawet ręcznie narysować tabeli nie jest konieczne, jest zautomatyzowana funkcja w edytorze tekstowym. Chociaż, jeśli ktoś lubi robić i rysunek, jednak na to czasu zajmie dużo więcej.

Jak zrobić krzyżówkę w „Słowie”: stoły wkładka

Więc jak to jest oczywiste, że trzeba wstawić tabelę. Jeśli spojrzeć na pasku narzędzi, istnieje w każdej wersji programu Word, można znaleźć specjalny przycisk, klikając na której użytkownik otrzymuje tabelę okienko obrazu.

Jak uprościć pracę? Tak, po prostu przytrzymaj lewy przycisk myszy, wybierz żądany zakres komórek w pionie i poziomie. Jednakże, jeśli wybrany zakres, którzy nie są zadowoleni, czy kompilator po prostu nie było wystarczająco, wkładka może być wykonana z tego samego menu i ręcznie określając liczbę komórek.

Dostosowanie wielkości oczek

Ale to był tylko pierwszy i najłatwiejszy krok w rozwiązywaniu problemu, jak stworzyć krzyżówkę w „Słowie”. Co mamy? Tabela włożona tylko natychmiast oczywiste, że komórki mają taką samą wielkość, poziomo lub pionowo, a w rzeczywistości wszystkich obszarów zazwyczaj w postaci kwadratów. Wniosek jest taki, że wielkość komórek trzeba wnieść w odpowiedniej formie. To jest po prostu to zrobić ręcznie, naciskając klawisz Enter lub przeciągając je myszą, nie chcesz nikogo.

Aby wyrównać, można użyć automatycznego narzędzia, które jest dostępne w edytorze tekstu. Po pierwsze, należy zaznaczyć wszystkie komórki. W tym celu, albo przytrzymując kursor przytrzymując lewy przycisk myszy w prawo iw dół tablicy alokacji zespół z menu. Jeśli coś innego niż tabeli na karcie nie jest najłatwiej użyć kombinacji Ctrl + A ( «Zaznacz wszystko"). Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu w tabeli z rozwijanego menu, wybierz Właściwości, które będzie wykorzystywał dwie zakładki: „Hałas” i „kolumna”.

Dla struny ustawić żądaną wartość wysokości i zapisać zmiany. Idziemy do następnej karty i ustawić taką samą wartość dla szerokości kolumny, ponownie zapisywania zmian. Teraz tabela jest już trochę jak w klasycznej strukturze krzyżówki.

Obramowanie i cieniowanie

Spójrzmy teraz na pytanie, jak zrobić krzyżówki w programie Word, z drugiej strony. Zdarza się, że w rzeczywistości wszystkie komórki nie są stosowane, co oznacza, że trzeba albo zrobić niewidzialny, lub wlać farbę, aby pokazać, że są one nieaktywne, a litery nie będą wymagane do nich.

Aby usunąć granice komórek na pasku narzędzi, należy użyć odpowiedniego przycisku, gdzie tylko te granice mogą wybierać z menu, które powinny być obecne w projekcie.

Jeśli trzeba tylko pomalować komórkę w konkretnym kolorze, należy użyć przycisku wypełnienia (po wybraniu jednej lub więcej komórek). Jest rzeczą oczywistą, że wszelkie procedury mogą być wywoływane z menu po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na przydzielonej komórki.

Wstawić numer referencyjny oraz opis zagadnień

Wszystko. Krzyżówka pozornie nabyte klasyczny wygląd. Ale to nie wszystko, ponieważ ten, kto ma zamiar rozwiązać, trzeba dokładnie wiedzieć, gdzie zaczyna się słowo-odpowiedź, która jest decyzja zadania z odpowiednim numerem.

Włożyliśmy w danej komórce, odpowiednie dane. Oczywiście, można zarejestrować je w normalnej czcionki określony dla całej tabeli, należy wykonać wyrównanie, na przykład, w lewo. Ale nie zapominaj, bo już w woli napisać literę strony wydrukowanej na krzyżówki trzeba, i odbędzie się, a jeśli numery zostaną połączone z tekstu odręcznego, to nie jest bardzo wygodne.

W związku z tym lepiej jest stosować to samo uzasadnienie lewy, ale całkowicie podawać górny naciśnięcie przycisku na górnym panelu (x 2). Od tego czasu i zapisu będzie bardziej wygodne, a widok będzie o wiele bardziej interesujące.

Wreszcie, na zakończenie, tematem „Jak zrobić krzyżówki w słowie?» Pozostaje do rozważenia wprowadzania tekstu zapytania. Najpierw trzeba się wydostać z tabeli. Aby to zrobić, można umieścić kursor w dowolnej komórce dna, a następnie przejść do przestrzeni strzałką w dół. Można zrobić proste, wystarczy użyć kombinacji Ctrl + End. Kursor zostanie automatycznie przeniesiona na przestrzeni znajduje się w jednej linii poniżej stworzony krzyżówki.

W ogóle, jak widzimy, nic skomplikowanego w tworzeniu krzyżówek to edytor tekstu Word nie. To wszystko sprowadza się do tylko wstawić tabelę i jego projekt. I za to masz wszystkie niezbędne narzędzia. Oczywiście, można dodawać zdjęcia, umieść je za tekstem (jak w tle), w ogóle, aby wydać do własnych upodobań.