159 Shares 9421 views

Zapalenie oskrzeli u dziecka? Objawy każdy rodzic powinien wiedzieć!

Maluch kaszle. Rodzice zobaczyć oskrzeli u dzieci, objawy, które są już uznawane za chore dziecko nie jest pierwszy raz. Konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem lub może sam zwalczyć chorobę za pomocą środków medycznych i ludowych?


Kaszel u dziecka

Jeśli dziecko ma kaszel, żaden amator nie powinno być rodzice. Potwierdzić, że jest to zapalenie oskrzeli u dzieci objawów, które czasami są niejednoznaczne, gdyby lekarz. Nawet jeśli rodzice są w 100% pewien, choroby, które zostały narażone, nie zaniedbuj ekspertyzy. Pediatra słucha dziecka klatki piersiowej z stetoskop i na podstawie analizy wniosków. Niech rodziny i wiem, jak wystąpiła choroba, ale bez znajomości charakteru oskrzeli odpowiedniego leczenia nie może być przypisany. Może to dodatkowo musi dokonać dziecka X-ray, aby mieć pewność, że to nie jest zapalenie płuc.

Czym jest zapalenie oskrzeli?

Zapalenie oskrzeli oskrzeli to szkody, niezależnie od przyczyny, to powstały. Kaszel może wystąpić po infekcji bakteryjnej lub wirusowej, z powodu alergii, po wystawieniu na niektóre substancje toksyczne.

Czasami zapalenie oskrzeli powstaje jako choroby podstawowej. W niektórych przypadkach, kaszel – to niekorzystne objawy niektórych zakażeń dziecięcych, takich jak krztuścowi.

Klasyfikować choroby, co następuje:

 • zapalenie oskrzeli;
 • obturacyjna;
 • ostre zapalenie oskrzelików – zapalenie mniejszych dróg oddechowych.

Jak można odróżnić od innych chorób oskrzeli? Objawy u dzieci Komorowskiego, słynnego ukraińskiego pediatry, opisane w następujący sposób:

 • zaczyna to zapalenie oskrzeli z suchym kaszlem i wyczerpuje chorego w nocy;
 • kaszel zmienia swój kształt stopniowo jest mokry;
 • na początku choroby charakteryzuje się gorączka i ból głowy;
 • kaszel trwa kilka tygodni lub nawet ponad miesiąc.

Leczenie zapalenia oskrzeli

Najważniejsze jest, aby zrozumieć, co lekarz, diagnozowania zapalenia oskrzeli u dzieci, których objawy pojawiają się jasne – to jest przyczyną choroby. Każda forma zapalenia oskrzeli jest traktowany czysto indywidualny.

Może wymagać antybiotyki i środki przeciwbakteryjne, leki na obniżenie temperatury. Małe dzieci można podawać lek w syropie lub użyć czopka doodbytniczego.

Następnie koniecznie zimnych mieszanek, które początkowo mają do czynienia z suchym kaszlem, i pomaga w rozcieńczaniu plwociny i odprowadzania go.

Jako środek do suchej syropy na kaszel stosowane „Sinekod” „Gerbion” „Stoptusin”. Aby ułatwić odkrztuszanie brać narkotyki „Mukaltin”, „Ambrobene” i inne. Wybór któregokolwiek leku zależy od stanu i wieku dziecka.

Jeśli zapalenie oskrzeli, alergiczny, używać leki przeciwhistaminowe i starają się obliczyć i usunięcie alergenu. Aby to analizować, że doszło do nowego domu w ciągu ostatnich 2 miesięcy? Zabawki zakupione nieznanego pochodzenia nową pościel, umieścić na koszulce z dzieckiem jasne wzory pachnące zdobytą nieznanym proszku do prania?

zapobieganie chorobom

Jewgienij Olegovich Komarovsky uważa, że zapobieganie zapalenie oskrzeli u dzieci – bardzo ważny aspekt w odzysku.

 • Powietrze w pomieszczeniu nie powinna być zbyt suchy, to powinien kupić nawilżacz lub umieścić baterię pod niecki wodą.
 • Regularnie wietrzyć pomieszczenie.
 • Chodzenia ze zdrowym dzieckiem powinna być na świeżym powietrzu i nie gazowych ulicach, aw pobliskim parku lub parku.
 • Upewnij się, że nos dziecka nie był zatkany, wyczyść go z goo.
 • Dziecko żywności muszą zawierać owoce i warzywa.

A co najważniejsze: kiedy nie było zapalenie oskrzeli u dzieci, objawy choroby do osoby, którą trzeba leczyć choroby, nawet jeśli odbywa się to bez temperatury. Rozpoczęty oskrzeli może prowadzić do obturacyjnych, a następnie wywołać astmę. Pozbyć się go nie jest tak prosta z tego osłabiającym choroby.