713 Shares 9431 views

Wzrost skacze u niemowląt: cechy, norm i odchyleń

W ciągu pierwszych dwunastu miesięcy, rodzice mogą obserwować skoki wzrostu u niemowląt. Są one całkowicie naturalnym etapem rozwoju dzieci. Jest to nie tylko ich fizyczne wzrostu. Ale także rozwój umysłowy. Jednak nie zawsze pokrywają się ze sobą (wzrost fizyczny skacze dużo więcej). Rozwój plemię dzieje jest nieregularny. Jakoś przypadkowo, nagle zaczną robić coś nowego, że nie był w stanie zrobić wczoraj. Wtedy w ich rozwoju jest krótka przerwa, a potem – kolejny skok.

Rodzice są ważne, aby pamiętać, że dla okruszków z każdego takiego skoku – trudny okres, bo jest po prostu nauczyć się przystosować do nowych doświadczeń, uczuć do niego. Wiele dzieci są trochę boi się zmian, które dzieją się na nich. Dorośli też mogą mieć nie słodki. Aby zaspokoić ich chadushek, matki i ojcowie potrzebują czasu. Rodzice są zobowiązani do pomocy małe dziecko w tym okresie ich życia. Kiedy skoki wzrostowe występują u dzieci poniżej jednego roku, nagle powiększył muszą być przechowywane blisko matki.

Jaki rodzaj wyścigów?

Wyłącznie wszystkie dzieci przeżywają trudne czasy. Odbywa się to w 5, 8, 12, 19, 26, 27, 46, 55, 64 i 75 tygodni. Dzieci często kapryśne, płacz, radzenia sobie z nimi jest dosyć trudne. Każdy zryw wzrostu u dzieci, objawy, które są wymienione poniżej, niesie ze sobą rosnącą niezależność pulchną chłopca, a on musi jakoś się do tego przyzwyczaić.

Ale takie trudne okresy życia są równie nagle, jak się. Rodzice mogą w końcu odetchnąć, bo dziecko jest w pełni zajęty tylko opanowali umiejętności. Ale to nie trwa tak długo, jak chcesz, ponieważ w pierwszym roku życia, te okruchy skacze dużo.

Karmienie piersią na wyścigach

Doświadcza wzrostu przepięcia u niemowląt, matek nie należy panikować. Będąc na pierwszym miesiącu okruchów życia zazwyczaj ssać pierś matki jest znacznie dłużej i częściej. Dobrze jest zwiększyć ilość mleka wystarczy, by upewnić się, że ciało jest aktywnie rosnące malucha.

Mama nie powinna oprzeć. Lepiej jest karmić dziecko jak on potrzebuje. Odmowa tym okresie życia dziecka w mleku matki byłoby błędem brutto.

Każdy wie, że im dłużej pipsqueak ssie, tym więcej mleka wytwarzanego w niej, co w rzeczywistości jest on potrzebować. Zaledwie kilka dni mleko będzie więcej, i chrząszcze zjedzą jak poprzednio.

Jakie są tempo wzrostu u dzieci?

Aby nie martwić się ponownie, rodzice mogą zobaczyć, jak dziecko rozwija je na takich parametrach:

  • gdy pipsqueak osiągnie 4-5 miesięcy wieku, masy powinna zostać zwiększona dwukrotnie;
  • pierwszy rok od wagi powinna być zwiększona do trzech razy;

  • w pierwszych sześciu miesiącach normalnego przyrostu masy ciała co miesiąc jest uważany za 800 g;
  • w drugiej połowie normalny przyrost wagi na miesiąc uważa się za 400 g

O ile jeszcze w brzuchu matki dziecka na każde 7 dni rośnie o około 2,5 cm (jest to okres od 4 do 6 miesiąca ciąży). W ciągu pierwszego roku życia, tempo wzrostu maleje nieznacznie (o swoich pierwszych urodzin o ćwierć metra wzrostu zrywu u niemowląt i Kalendarz udostępnia następujące dane :. do dwóch lat – 8-12 cm, trzy dziecko rośnie tylko 10 cm, a następnie normy – to dodatek do wzrostu każdego roku o około 4 centymetrów.

Możliwe powody łamania zasad

Standardowa reguła może zostać uszkodzony z powodu pewnych zmian w rozwoju dziecka, na przykład, krzywica, niedokrwistość, zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego, układu hormonalnego … Jeśli maluch jest karmione piersią, że matka powinna upewnić się, że dziecko jest wystarczająco dużo mleka. Jeśli nie, być może trzeba suplementacja formule.

Wskaźniki dzieci poniżej jednego roku – wzrost, waga, wielkość i obwodu głowy klatki piersiowej są zapisywane w karcie dziecka. One zweryfikowane z normą wskaźników, które pozwolą czas lekarza, aby wykryć ewentualne odchylenia. Istnieje wiele czynników, które wpływają na sposób, w jaki zmiany i wzrost wagi dziecka (osoba musi koniecznie wziąć je pod uwagę).

1. płeć dziecka. Dziewczyny zazwyczaj lepiej i rozwijać się wolniej niż chłopców (około kilku centymetrów wysokości i pół kilo wagi).

2. Dziedziczenie (jeśli rodzice byli super, nie jest zaskakujące, że ich parametry i powtórzyć dziecko).

3. Konieczne jest, aby wziąć pod wzrostu i wagi konta na okruchy wrodzonych.

4. Stan zdrowia dziecka – ząbkowanie Zubikov, doświadczeń, zakażenie …

5. Typ podawania (butelki nabiera masy szybszy).

6. Wrodzone błędy w narządach wewnętrznych.

Wszystko to powinno być brane pod uwagę w ogólnej ocenie stanu zdrowia dziecka.

Skoki prawidłowo rozpoznać

Kiedy zanchivaetsya pierwszego miesiąca życia maluch zaczyna się pierwszy etap. To jak zrywu wzrostu (ciało noworodka rozwija się bardzo szybko) i skoku ze swoich zmysłów. Teraz pipsqueak stopniowo zwraca uwagę na fakt, że coś się zmieniło wokół niego, coś się dzieje. Ale fakt, że opracowała zmysły nie oznacza, że uprawy i przeróbki zdolności do nowych doznań. A wynik z oczekiwaniami – dziecko boi się dzieje.

Używając swojego instynktu, stara się znaleźć ochronę przed wszystkim, co dzieje się z matką, a ponieważ nie mógł jeszcze powiedzieć to to, że robi to, co robi: krzyczy.

Okres ten charakteryzuje się tym, że maluch śpi znacznie gorzej, zwłaszcza jeśli jest on sam w swoim łóżeczku. Cicho i bez płaczu dziecko może leżeć na przykład, żołądka niektórych rodziców, nawet jeśli wcześniej, że nie rozpoznał. Teraz jest coraz bardziej potrzebne jako osłodę piersi matki z przeciwnościami. Ich wygląd i zachowanie noworodka matce daje do zrozumienia, czego naprawdę potrzebuje, i najwyższy komfort.

Co matka, gdy nie jest rozwój skok?

Co najważniejsze – nie bój się skokami. Pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl moją matkę, to jest to, co małe dziecko chce jeść, a ona nie miała wystarczającej ilości mleka, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na żywność. Drugi – to okruchy brzuch ból. Następnie zostaje on przeniesiony do lekarza.

Ale w tym okresie, najważniejszą rzeczą na dziecko – matka, zawsze w pobliżu. Tylko ona będzie w stanie go uspokoić i dać poczucie bezpieczeństwa. Dlatego wzrost udarów u niemowląt nie powinien straszyć matkę, ponieważ była tylko w tej chwili jest najważniejszą osobą dla dziecka.

Pomoc jest dość prosta w tym okresie:

  • O ile to możliwe do przeprowadzenia śmieci na rękach: głos mojej matki, zapach, ciepło, nawyk trzymania noworodka – wszystko dla niego bardzo ważne.
  • Nie należy przerywać karmienia piersią, nawet jeśli matka uważa, że mleko nie jest wystarczające.
  • Spokojny maluch: przytulać, tak, że z jednej strony leżącego osła, a drugi trzymał rękę mojej matki na głowie, który będzie siedzibą w zgięciu łokcia. Więc dziecko słyszy bicie serca matki. On szybko się uspokoił, zwłaszcza gdy matka kołysania zaśpiewać piosenkę lub poklepał po tyłku.

Czuje dziecko podczas rozwoju przepięciami

Tak, rozumiemy, że wszystkie nowe umiejętności każdy przynosi zryw wzrostu u niemowląt. Kalendarz i objawy, co dzieje się w tym okresie pomogą młody i niedoświadczony matki wiem, w jakim wieku ich dziecko spadnie pierwszy trudny etap. Po tym wszystkim, dzieci przechodzą przez nich w tym samym czasie (z niewielkimi zmianami). można wyróżnić tych ośmiu faz. Pojawiają się one w pierwszych czternastu miesięcy od urodzenia dziecka.

Najważniejsze jest, aby zwracać uwagę na moją matkę – zwiększa apetyt dziecka. Jego zachowanie staje się wymagający i kapryśny. Rozważmy skoki wzrostu u niemowląt przez tydzień.

Pierwszy kryzys zaczyna się około 4 tygodniu (wspomniano powyżej). Dziecko uczy się czuć dużo, ale nie może jeszcze wyjaśnić swoje uczucia.

Drugi skok występuje na początku ósmego tygodnia. Dziecko widzi, słyszy, wyróżnia się smakiem, wąchania. A wszystko to nowość przeraża go ponownie. Podobnie jak wcześniej, to jest bardzo potrzebne do mamy.

Trzeci skok (12 tygodni) – płynne przejścia. Teraz maluch uczy się kontrolować ciało i jego okolic. Czuje ich ruchy mogą wziąć zabawkę i przesunąć go w inne miejsce.

Czwarty skok (19 th tygodni od pierwszego roku życia) sprawia, że jest to możliwe do zrealizowania dziecko na całym świecie. Teraz małe dziecko wie, że nie można po prostu dotrzeć uchwyt do ulubionej zabawki, ale również wziąć go kręcić, do smaku.

Piąta skok (początek 26 tygodnia) umożliwia okruchy zrozumieć związek obiektów wokół niego. Zdaje sobie sprawę, że tej odległości. W tym okresie dziecko może zarówno odpoczynek w ramionach mojej matki, i przejść do jakiejś książki lub zabawki.

Szósty skok wystąpi na 37. tydzień. To jest świat kategoriach. Chłopak wie, że wszystkie rzeczy są różne ze sobą. Rozpoczyna się szybki rozwój zdolności mowy okruchów.

Siódma skok „dogania” z dzieckiem w 46. tygodniu. Jest sekwencje świata. Chrząszcze po raz pierwszy zaczyna zbierać coś, coś zaprojektowany.

Ósma skok występuje w 55. tygodniu (niektóre dzieci mogą rozpocząć się na 51.). Jest to program świecie. Rzadkie już w pełni świadomi tego, kim rodzice, babcia, ciotka, a ktoś – obcy (lekarz lub sąsiada, na przykład). On jest w stanie wykonać kilka prostych kroków, w porównaniu do pierwszego skoku, dzieciak jest prawie niezależna. Ale on nadal potrzebne mamie.

Skocz lub sprawdzić?

Jakie są wzrost skacze u niemowląt i jak zachowywać się matka w tym czasie, mamy już do czynienia z. Pozostaje zrobić kilka ważnych akcentów. Skoki ramy czasowe mogą się nieznacznie różnić. To zależy od tego, co każde dziecko jest wyjątkowe i rozwija się na swój własny sposób. Co do zasady, każdy skok trwa dwa lub trzy dni. W rzadkich przypadkach, został opóźniony przez tydzień. Dlatego cierpliwość rodzicielski będzie bardzo pomocne.

Okresy te mogą równocześnie zniszczyć cały ustalony reżim dnia, harmonogram snu i jedzenia. Ale nie panikuj. To powinno być łatwe, aby przetrwać, dając dziecku w tych dniach, jak wiele uwagi, jak to możliwe. Mama musi być spokojny, cierpliwy, i starają się całkowicie skoncentrować się na potrzebach dziecka.

Całkowicie naturalny proces zmieniania rozwój fizyczny i psychiczny należy uznać za zryw wzrostu u niemowląt. Stół może dać ogólne pojęcie, ale nie należy zapominać o osobliwości rozwoju i innych im podobnych (było to już wspomniano powyżej).

I kolejny ważny punkt: matka musi uznać taką czasie kryzysu i nie mylić go z testem malucha granice tego, co jest dozwolone (nawet małe dziecko często zorganizować takie testy do rodziców). Jeżeli, zgodnie z kalendarzem opracowanym przez kryzys, że dziecko jest tylko w wieku, kiedy powinien się dalej skakać, co oznacza, że nowy okres krytyczny nadal przyszedł w jego życiu.