112 Shares 5878 views

Aterskleroz wieńcowa, aorty, naczyń kończyn dolnych, tętnice nerkowe, mózgowe miażdżycy – objawy, leczenie i profilem

Choroby serca w ostatnich dziesięcioleciach zwykle zajmują wiodącą pozycję wśród najczęstszych patologii. Główną przyczyną rozwoju wielu chorób serca i naczyń krwionośnych jest wzrost poziomu cholesterolu we krwi, co prowadzi do rozwoju miażdżycy. Miażdżyca jest nazywany przewlekłe choroby tętnic, charakteryzuje się osadzanie na wewnętrznej ścianie lipoprotein i cholesterolu, a następnie przez wytworzenie tkanki łącznej, ze zwłóknieniem złogów, z owrzodzeniem, zwapnienie i zakrzepicy.


Objawy miażdżycy

Kiedy miażdżyca obserwuje się często występowanie uszkodzeń grupy naczyń. Zgodnie z tym klinicznie izolowanych miażdżycy statkom serca, miażdżycy tętnic, klatki piersiowej i aorty brzusznej z głównych tętnic kończyn dolnych, mózgowych naczyń nerkowych, miażdżycy tętnic. Objawy choroby w tym samym czasie, oczywiście, będzie inna.

Jeżeli wpływa na krążenie wieńcowe mięśnia sercowego pogarsza, rozwoju choroby wieńcowej, która objawia się dławica piersiowa lub zawał mięśnia sercowego.

Miażdżyca nerek powoduje pielo- lub przewlekłego zapalenia kłębuszków nerkowych, wyrażające wygląd obrzęk, zwiększone ciśnienie tętnicze, nieprawidłowe zmiany w moczu.

Miażdżycowych głównych tętnic nóg prowadzi do bólu nóg podczas chodzenia, przechodząc sam, drętwienie, uczucie zimna w stopach.

Jeśli obraz kliniczny jest zdominowany przez mózgowej miażdżycy, objawy choroby są związane z krążeniem krwi w tkance mózgowej. Pacjenci skarżą się na częste zawroty głowy, zaburzenia pamięci, bezsenność, zmęczenie, ból głowy, szum w głowie.

Różnicować miażdżycy mózgu, którego objawy mogą występować w innych chorobach, może to być bardzo trudne i to tylko przez doświadczonego lekarza. Mózgowe miażdżycy naczyń mózgowych prowokuje rozwój różnych powikłań choroby, z których najpoważniejszą jest udar mózgu.

leczenie miażdżycy

Leczenie pacjentów z objawami miażdżycy powinna rozpocząć się do zaleceń dotyczących diety. Dieta przypisany do zmniejszenia poziomu aterogennych lipidów, powodując wzrost poziomu cholesterolu w organizmie, jak określono za pomocą testu krwi.

Zaleca się, aby drastycznie zmniejszyć w diecie wielonienasyconych kwasów tłuszczowych w różnych tłuszczów zwierzęcych, śmietana, śmietana, masło, żółtka jaj, sera. Oprócz tych ograniczeń, to konieczne jest zwiększenie wykorzystania produktów, który składa się z nienasyconych kwasów tłuszczowych, włókna i złożone węglowodany. Muszą zostać zastąpione przez gotowanie tłuszczu zwierzęcego olejów roślinnych, zmniejszyć zużycie soli.

Leczenie miażdżycy farmaceutycznych powinny być stosowane tylko wtedy, gdy zalecenia dietetyczne nie są skuteczne przez kilka miesięcy. Jeśli nie ma wystarczającej leczenie dietetyczne, przedstawia przypisanie leków, które mogą pomóc obniżyć poziom lipidów we krwi. Leki te są nazywane lipidów. W tej grupie leków obejmuje statyny, leków – fibrynowego wiążące kwasy żółciowe, kwasy w kwas nikotynowy.

Najlepszy efekt w leczeniu miażdżycy jest stosowanie statyn. Hipolipemizujące leki do leczenia pacjentów z miażdżycą są podatne na tę chorobę trzeba brać przez całe życie.

Miażdżyca w dowolnym miejscu, w tym miażdżycy tętnic mózgowych, którego objawami są skłonne do stopniowej progresji, lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Zapobieganie chorobie jest zrównoważony zbilansowana dieta, aktywność fizyczna wystarczające zwalczanie otyłości. Po trzydziestu lat wymagany monitoring lipidów i cholesterolu we krwi.