868 Shares 3462 views

Zaburzenia rytmu serca – co to jest patologia?

Każdy z nas zna uczucie mocą serca. U zdrowych ludzi, to pojawia się, gdy pobudliwość nerwowa, po wielkim obciążeniem fizycznym lub przy wysokich temperaturach. Często stan ten wynika z nadużywania kawy lub tytoniu i mocnej herbaty.


Kołatanie serca może mieć inne przyczyny. Często towarzyszy mu gorączka. Często jest również objawem różnych schorzeń naczyń krwionośnych i serca. Chorzy czują się takie warunki, nawet przy niskich stresu fizycznego. Kołatanie serca może występować w spoczynku. W tym przypadku często towarzyszy uczucie strachu.

informacje ogólne

Zaburzenia rytmu zawał mięśnia – to zaburzenia rytmu serca. Co powoduje tę chorobę? Jest patologia w związku z pojawieniem się pewnych problemów w mięśniu sercowym.

Wśród nich są następujące:

– brak tworzenia się impuls, który pojawia się w jednym z „jednostki” serca łańcucha przewodzenia;

– nadmierną aktywność mięśnia sercowego;

– blok przedsionkowo-komorowy, który występuje w wyniku zaburzeń tętna serca.

Dlaczego jest arytmia serca

Co przyczynia się do tej choroby? Lista schorzeń, które wpływają na występowanie arytmii jest bardzo szeroki:

– nieprawidłowości w funkcjonowaniu układu hormonalnego;

– zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej;

– toksyczności leków i alkoholu;

– Efekty uboczne leków;

– choroby serca.

Łamanie rytmu bicia serca występuje często w okresie dojrzewania. Są one związane ze zmianami zachodzącymi w organizmie. W rezultacie, i to jest arytmia serca. Jakie są te zmiany? Należą neurologiczne, płuc i zmiany endokrynologiczne w organizmie. Czasami rytmu serca u młodzieży jest związana z częstymi emocjonalnych huśtawek charakterystycznych dla tego wieku.

Naruszenie pulsu rytmu często obserwuje się u kobiet w okresie ciąży i menopauzy. Arytmie często towarzyszy otyłości, osteochondroza i innych chorób.

To sprzyja rozwojowi choroby i miażdżycy. To patologia towarzyszy skurcz naczyń. To zjawisko jest niezgodny ukrwienie wszystkich organów. Że wywołują choroby i różnych chorób serca. Arytmie mogą być zdiagnozowane podczas EKG.

objawy chorobowe

Szereg cech wskazujących na fakt, że dana osoba ma arytmię serca. Jakie są objawy? Z reguły jest to ból w klatce piersiowej. Pacjenci skarżą się na duszność, a także szumy uszne. Zauważyli oni, zwiększona potliwość, nudności i zawroty głowy.

Co zrobić, gdy arytmia serca?

Często arytmie są objawem lub powikłaniem patologii. W związku z tym, gdy należy arytmii do leczenia chorób ostrych lub przewlekłych.

Ekspert powołany przez właściwy przebieg terapii. Jest ona przeprowadzana za pomocą leków antyarytmicznych. Ich lista obejmuje leków adrenoblokatornoy grupę. Ten "Inderal" "Concor", "Atenolol", "Egilok". Używany jako antagonistów wapnia. Grupa ta obejmuje leki diltiazem „” oraz „” werapamil. Przydzielony gdy leki arytmii „Sotaleks”, „Kardaron”, „Propanorm” i inne.