268 Shares 2150 views

Cylinder buraka: odmiana opisu, zdjęcia, recenzje

Cylinder buraków został nazwany ze względu na wydłużony kształt. Ta rasa została wydana przez holenderskich hodowców i przez wiele lat cieszyła się dużą popularnością wśród letnich mieszkańców i rolników ciężarówek za ich skromną troskę i doskonałe cechy smakowe. Skład witamin, buraki są podobne do kapusty i marchewki, a regularnie spożywając ten produkt, można normalizować pracę jelita i układu sercowo-naczyniowego. W związku z tym, Cylinder buraka jest na żądanie. Odmianę opisano poniżej.


Jak wygląda warzywa?

To jest buraczka o cylindrycznej formie z bordową skórą i ciemnoczerwonym mięsem. Rozmiar główki wynosi 16-17 cm długości i 9-10 cm średnicy. Waga – od 200 do 500 gramów.

Odmiana jest uważana za środek późno, okres dojrzewania wynosi 120-130 dni. Smak warzyw jest słodki, więc można gotować różne potrawy. Również buraczka Cilindra jest doskonała do puszkowania, szybko zaparzona i dobrze przechowywana, skóra jej cienkiego, a także celuloza. Charakteryzuje się cylindrem buraka. Opis może być uzupełniony cechami tej odmiany.

Jak rośnie?

Ta różnorodność buraków jest uważana za wysokowydajną, ponieważ nie podlega szczególnej chorobowości. Buraka CYLINDER rośnie dobrze w miejscach, które znajdowały się pod ogórkami, kapustą, cebulą lub marchwią. Nie należy go rozmawiać na łóżkach po szpinaku i podobnych uprawach. Aby uzyskać lepsze zbiory i jakość buraka, potrzebny jest dobrze oświetlony obszar. Jej szerokość powinna wynosić około metra. Wygotowane buraki w rowki między rzędami.

Do uprawy tej odmian buraki nie potrzebują specjalnych umiejętności, bogate zbiory mogą być zbierane nawet przez niedoświadczonych rolników. Jak już wspomniano, smak buraka Cilindra jest słodki. Ale jakość smaku zależy bezpośrednio od składu gleby. Jeśli jest kwaśny, dodatek mąki dolomitowej do ogrodu pomoże. Wtedy burak nie będzie miał żył i białych pierścieni w wycięciu.

Przygotowanie nasion

Właściwy wybór materiału sadzeniowego stanowi ważny krok w procesie uzyskiwania dobrego zbioru. Jakość zakupionych nasion nie zawsze jest na wysokim poziomie, więc można je przygotować niezależnie. Ponadto oszczędza trochę budżetu. Jesienią należy przeprowadzić testy. Ważne jest, aby to zrobić dobrze. Powinny mieć mały rozmiar, regularny kształt cylindryczny, bogaty kolor burgundy na wycięciu. Nasiona jądra pod koniec wiosny. Po sadzeniu trzeba regularnie podlewać i poluzować glebę. Przed kwitnieniem ziemia jest koniecznie zapłodniona.

Kiedy większość nasion na gałęzi ciemnieje, należy ją wyciąć. Nie czekaj aż wszystkie ziarna dojrzały, w przeciwnym razie zaczną się kruszyć. Aby zebrać więcej materiału, łopatka powinna być związana z podporą. Ważne jest, aby odróżnić odmienne odmiany, aby zapobiec krzyżowemu zapylaniu.

Przechowywać nasiona w suchym i ciepłym miejscu. Ważne jest, aby nie dopuścić do ich hipotermii, ponieważ po sadzeniu mogą kwitnąć, co nie pozwala na wzrost korzeni. Przed siewem należy wybrać wielkość i przetworzyć. Leczenie zwykle odbywa się roztworem nadmanganianu potasu lub popiołu. Następnie nasiona muszą być nasączone przez 24 godziny w czystej wodzie.

Siew i pielęgnacja

Nasiona sadzone są pod koniec maja. Nadaje się zarówno do taśmy, jak i do siewu linii. Głębokość sadzenia wynosi około 3 centymetry. Lepiej posadzić trzy nasiona na raz, a kolejne pędy można usunąć. Cylinder buraka jest bardzo wrażliwy na ciepło, więc w pogodowych pędach pojawiają się po 3-5 dniach. Jeśli pogoda jest chłodna, kiełki mogą się nie pojawić przez kilka tygodni. Sadzenie nasion jest możliwe nawet w temperaturze gleby 6 stopni. Ostry zimny zatrzask może zabić całą uprawę.

Mocne pędy trzeba wydzielić: pierwsze 3 cm od siebie, a kiedy pojawia się listka – 10 cm. Nie trzeba wykonywać dalekiej odległości, w przeciwnym razie korzenie rosną (niektóre warzywa mogą wyrosnąć do 2 kg, co nie zawsze jest wygodne).

Ważne jest, aby regularnie podlewać i poluzować glebę. Różnorodność buraków Cylinder jest uważany za odporny na suszę, ale nadal potrzebuje podlewania. Kiedy kiełkuje nasiona, powstaje system korzeniowy, tworzą się korzenie.

Porada: w regionach, w których klimat jest zimny, lepiej jest uprawiać buraki z sadzonkami. Zatrudnienie jest dość czasochłonne. Podczas kiełkowania sadzonek pamiętaj o następujących zaleceniach:

  • Korzenie sadzonek można odciąć trochę;
  • Że roślina zakorzenia się, sadzonki powinny być nie więcej niż 8 centymetrów;
  • Przed przesadzeniem ziemia powinna być dobrze rozluźniona.

Cechy technologii rolniczej

Cylinder buraka nie lubi cienia, więc lepiej jest nie układać go za płotem, pod drzewami lub w cieniu wysokogatunkowego uprawy. Gleba w obszarze sadzenia buraka powinna być żyzna. W przeciwnym razie musi być karmione złożonymi nawozami. Sama roślina jest zazwyczaj karmiona dodatkami mineralnymi. Obornik nie jest używany, nie pozwala buraka na rozwój i rozwój. Z obornikiem wiele korzeni jest osadzanych w glebie, a także prowokuje do występowania gleby.

W nawozie mineralnym musi być obecny magnez i bor. Stymulują wzrost i rozwój warzyw korzeniowych. Dobrym nawozem dla warzyw jest popiół. Bębenek Cylinder lubi wysokie łóżka. Dotyczy to szczególnie obszarów mokrych. Jeśli gleba jest bardzo wilgotna i kwaśna, system korzeniowy rotacji warzyw.

Czyszczenie i przechowywanie buraków

Zbiór buraków rozpocznie się we wrześniu. Podczas zbioru szczyty są odcięte od razu, warzywa są suszone trochę (w słonecznej pogody można pójść prosto do łóżka) i wysyłane do przechowywania. W celu lepszego przechowywania, kopnij buraki w suchej i ciepłej pogody.

Aby zobaczyć, że uprawa korzeni jest dojrzała, jest możliwe z następujących powodów:

  • Bura wzrosła do odpowiedniej wielkości;
  • Na korzeniach pojawiły się małe korzenie boczne;
  • Dolne liście liści stały się żółte i zwiędłe, i zaczęły wysychać.

Aby utrzymać buraki przez dłuższy czas, ważne jest, aby podczas zbioru nie uszkodzić korzeni roślin. Kręgosłup powinien pozostać nienaruszony, więc lepiej jest wykopać warzywa łopatką i delikatnie odciąć liści. Uszkodzenia podczas zbioru grozi gniciem korzeni.

Możesz przechowywać buraki w dołku z ziemniakami lub w dużych pudełkach 10-15 kilogramów. Aby zwiększyć trwałość, można wlać warzywa piaskiem. Idealna temperatura przechowywania wynosi od 0 do 2 stopni, a wilgotność wynosi około 90%. W takich warunkach bulwy są świeże aż do lata, aż do nowego zbioru.

Cylindry buraczane: recenzje

A co mówią rolnicy warzyw o tym warzywu? Oto cechy wyróżniające:

  • Cylinder buraczany jest bardzo smaczny, plonujący, dobrze utrzymany. Produkuje doskonałe sałatki, zupy i kęsy.
  • Jest to prawdopodobnie najbardziej popularna odmiana buraków w naszym zespole. I to nie jest zaskakujące, bo ma wspaniały smak. To świetnie na bogaty barszcz i lekką przekąskę. I nawet w piwnicy aż lato, nie traci smaku i jakości. Co ciekawe, rośnie szybko (odmiany nie jest późno), ale dobrze.
  • Zbiory tego buraka są zawsze bogate i łatwo je rozwijać. Minimalna troska – maksymalny efekt!
  • Dzięki temu wydłużona forma buraka Cedr zajmuje mniej miejsca na łóżku. Bardzo dobrze jest posadzić je razem z innymi warzywami (na przykład między cebulkami). Pomaga to zaoszczędzić miejsce w ogrodzie, zwłaszcza jeśli jest ograniczona.

Wnioski

Podsumowując, można powiedzieć, że cylinder buraka, którego zdjęcie jest przedstawiony w artykule, jest rośliną nieselektywną. Czuje się dobrze w umiarkowanym klimacie z minimalną troską. Podnosząc Cylinder, należy monitorować kwasowość gleby i zapobiec zalewaniu. Zmniejszyć kwasowość gleby wapnem.