189 Shares 4561 views

Ile należy odebrać dziecko w pierwszym miesiącu. Przyczyny braku masy: Poglądy lekarzy

Wzrost i waga noworodka – Ważne informacje rodziców nie będzie po prostu powiedzieć lekarzowi jeśli badanie dziecka. A potem, jak przybiera na wadze dziecka jest źródłem informacyjny informacji na temat zdrowia dziecka w ciągu pierwszych 12 miesięcy życia. Szczególnie młodzi zaniepokojeni rodzice następujący: ile powinien odbierania dziecka w pierwszym miesiącu, i co zrobić, jeśli waga nie pasuje do normy.

Ile powinien ważyć noworodka

Do tej pory średnia normalna waga tylko noworodki od 2,5 kg do 4,5. waga urodzeniowa zależy przede wszystkim od dziedziczenia (jeśli jedno z rodziców urodziło się w pobliżu, a następnie, najprawdopodobniej, że dziecko będzie tak), matka jedzenia, czekając na cud, a nasilenie ciąży. Wcześniaki lub w przypadku porodu mnogiego masy ciała dziecka może być niższa niż normalnie, ale sytuacja jest normalna, jeśli waga jest niska, a brak noworodka przybiera na wadze. Nie wolno nam zapominać, że w ciągu pierwszych 5 dni od wagi dziecka zmniejszy się średnio o 170-350 g Wynika to z fizjologii noworodka. Jeśli podzielimy ciężaru na rozwój noworodka, można zrozumieć, że dziecko należy do średniej masy lub dużych dzieci. Otrzymana liczba jest w przedziale 60-70? średnia waga dziecka. Ponad 70 – za mało wagi do jego wysokości. Mniej niż 60 – duża dziecka.

Ile należy dodać dziecku w wadze w pierwszym miesiącu życia

Zgodnie z prawami dzieci w średniej zyskać 500 – 1200 g przez pierwsze 4 tygodnie. Ale niektóre dzieci są coraz bardziej lub mniej, wręcz przeciwnie, niższe. Jeśli masa dodano przynajmniej na trochę mniej niż dolny próg, konieczne jest, aby natychmiast znaleźć przyczynę. Po tym wszystkim, na tym etapie, że waga jest bardzo ważne dla zdrowia dziecka. Niska waga, jak również duże, czasami negatywny wpływ na organizm pozostaje. Ale to nie znaczy, że wśród zdrowych dzieci nie jest tak, że byłby zdobył we wczesnym okresie życia, nawet do 2 kg. Dzieciak z małego przyrostu masy ciała może być problem z napięciem mięśniowym, co jest szkodliwe dla rozwoju umiejętności fizycznych, które prowadzą do rozwoju krzywicy, a wraz z wieloma innymi problemami. Ale z drugiej strony, dziecko może nadrobić jego następnego miesiąca. Tutaj wszystko jest indywidualne. I bez doświadczonym właściwe specjaliści trudno zrozumieć, czy konieczne jest alarm.

Co wpływa na niedobór masy ciała

Wiedząc, ile powinny przytyć noworodka w pierwszym miesiącu, można zrozumieć, co następuje:

  • Czy to wystarczy, aby dziecko objętości pokarmu to otrzymuje. Jeżeli dziecko jedzenia mleka matki mojej, konieczne jest, aby dokładnie sprawdzić, czy on chwyta się za klatkę piersiową i czy wystarczająco dużo mleka naprawdę dobrze. Konieczne jest, aby dać pierś na pierwsze żądanie dziecka, bo gdy nie ma wystarczającej ilości mleka będzie musiał nigdzie dostać kalorii dla wzrostu wagi. Jeśli dziecko otrzymuje się mieszaninę zamiast mleka matki, należy gotować zgodnie z instrukcją i dać odpowiednią ilość.
  • Pierś dziecko nie jeść. Może się to zdarzyć z kilku powodów, na przykład, mało lub dużo mleka, smak mleka uległa zmianie ze względu na jedzenie spożywane mojego ojczystego języka-tie na dziecko, kolka (wszystkie dzieci cierpią z powodu kolki w ciągu pierwszych 3 miesięcy), bóle głowy meteodependent choroby dzieci bułka tarta (pleśniawki w jamie ustnej, ból ucha, nosa duszno), ząbkowanie, zły nastrój, maloezhka dziecka.
  • Niekorzystna atmosfera w rodzinie, która doprowadziła do stresu matki i dziecka. Brak uwagi i opieki ze strony matki z powodu wielu rzeczy, które robi się domem. Jej wyczerpanie z niekończącej się pracy. Dziecko traci ciepło i obawy, płacz. Ale nie zapominaj, ile należy odebrać dziecko w pierwszym miesiącu. Niektóre rzeczy można przekazać gospodarstwo domowe lub opóźnienia i wziąć dziecko.
  • Niektóre problemy zdrowotne. Mogą to być choroby układu nerwowego dziecka, przewodu pokarmowego, krzywicy. Jak tylko wątpliwości, należy natychmiast skonsultować się z pediatrą bez zwłoki.
  • Prywatna farmacja matka ma wpływ na utratę wagi u noworodka.

Jak ustalić prawidłową masę ciała niemowlęcia lub nie

Tak, wiemy już, ile należy odebrać dziecko w pierwszym miesiącu. Ale dzieci są różne. Jest to wzór do obliczenia średniej stopy wagi dziecka. Aby to zrobić, należy wziąć ciężar dziecka zaraz po urodzeniu i złożyć z numerem 800, pomnożonej przez wiek w miesiącach. Odbiera średnią masę, która może być dziecko. Odchylenia od 10%. Jeżeli odchylenia powyżej normy, nie martw się zawczasu. Po pierwsze, należy skonsultować się z dobrym pediatrą, obserwować dziecko. Czasami przyczyną odchyleń na powierzchni. Z nadwaga dziecko może przejadać. Jest gorąco, pyta na drinka, ale wydaje się, że jest głodny. Przyczyny braku masy, jak opisano powyżej. Identyfikowanie dlaczego waga nie jest prawidłowa, można usunąć przyczynę tego i pomóc okruchy.

Zaufanie, ale zweryfikować

I na ogół lepsze niż Zdaniem pediatrów o powtórnych zwiększenie masy ciała, głównie dla własnej otuchy. Spokojny stan matki jest bardzo ważne, gdy mamy do czynienia z dzieckiem, jak czuje go. Lekarze też są różne. Doświadczony powiedzieć jedno, a młody profesjonalista ma wiele diagnoz na podstawie podręczników, aby dostarczyć. Z którego głowa wokół idzie. Lepiej udać się do innego lekarza i skonsultować czy wiedząc, ile należy odebrać dziecko w pierwszym miesiącu, widać, że dziecko jest szczęśliwe i zdrowe, a miejscowy pediatra stawia niejasnych diagnoz przerażające konsekwencje. Każde dziecko jest wyjątkowe i rozwija się na swój własny sposób. Dlatego też szukać lekarza, który ją rozumie. Po tym wszystkim, lekarze doświadczeni, przyjazną i odpowiedniego czasu. Dobrze, jeśli dzieci i ich matek są takie lekarzy.

Wiedzieć, ile należy odebrać dziecko w pierwszym miesiącu, trzeba każdą matkę, ale nie martw się, jeśli dziecko nie odbiegała od normy. Porady doświadczonego lekarza pomogą radzić sobie z sytuacją i ustawić tryb dzień okruchy do wagi było konieczne, a dziecko jest zdrowe. Po tym wszystkim, masy ciała w pierwszych miesiącach zależy ostatecznie i rozwój dziecka. Zdrowie dla Ciebie i Twoich pociech!