590 Shares 8656 views

Sadzenie dębu żołędzie: krajobrazu działce

Jesteś ponieść projektowaniu krajobrazu w jego kraju i określone rośnie dąb na stronie? Dlaczego nie! Nie można ograniczać się tylko do krzewów i drzew iglastych. żołędzie dębu sadzenie nie zajmie dużo czasu i nie ma nic skomplikowanego, po prostu trzeba znać pewne niuanse.


Jak można wyhodować piękne drzewa, aby to miłe dla oka?

Jeśli chodzi o dębem, tuż przed oczami pojawia się obraz tysiącletniego giganta. Należy zauważyć, że młode drzewa na dobrej glebie może szybko zyskać stały wzrost. Że nie jest mocno wyciągnąć, to musi być zawarta. Kwestia ta zostanie omówiona później.

lądowanie

Zacznijmy od tego, że sadzenie dębu żołędzie – sprawdzony i niezawodny sposób. Sama żołądź – jest duże ziarno, które kiełkuje z wdzięcznością. Jeśli uprawa nowych drzew, aby przyciągnąć dziecko, to będzie proces informacyjny i fascynujące. A w przypadku udanej próbie dziesięcioleci być historia opowiadać wnukom.

Jest też inny sposób – lądowanie dąb poprzez przeniesienie go z nowym otoczeniu. Innymi słowy, iść i wykopać drzewa w lesie. Ale w tym przypadku, gwarantują, że będzie przyzwyczaić, bardzo, bardzo małe. Dlaczego? Bo wyrastające z żołędzi kiełkować pierwsze, niech to bardzo dawno temu, możemy powiedzieć, rośnie w ziemi. Wykopać go z gleby bez uszkadzania prawie niemożliwe. A z „rannych” korzeniem drzewa nie przetrwają. Dlatego sadzenie żołędzie dębu daje większe szanse na sukces.

Zasadzić ziarno na kilka sposobów. Na przykład, najbardziej prozaiczny: późną jesienią dojrzałe żołądź umieścić w miejscu, gdzie będzie rosnąć drzewo. Zakopać głęboko, że nie jest konieczne, wystarczy złożyć trochę ziemi do ptaków nie zostało zgłoszone. Na wiosnę do rozmrożenia drzewo zaczyna kiełkować. 100% gwarancji, oczywiście, że nie, Żołądź i mogą gnić i być spożywane przez jakiegoś zwierzęcia. Ten sam proces może być powtórzony w wczesną wiosną.

Można uniknąć porażki poprzez sadzenie żołądź w domu w wysokim pojemniku. Przed które mogą być wyprane z nasion mydlanych, aby zniszczyć wszystkie pasożyty, których nie można zobaczyć na naszych oczach. Sadzenie najlepiej późną zimą. Po 2-3 tygodniach widać silną rostochku. Oni po prostu mają czas, aby zebrać siły, aby zmienić na „wielkiego” ziemi. Użyj tej samej gleby, wazony dla domu.

Można zasadzić żołądź i jesień, ale jest to kłopotliwe. Wszyscy długa zima i wczesna wiosna będzie musiał się nim zająć. Czasami młodych główką do końca okresu zimnej resetuje liści niż bardzo frustrujące swoich gospodarzy.

pielęgnacja

Sadzenie żołędzie dębu wymaga bardzo niewielkiej konserwacji. Od wystarczy regularnego podlewania.

To wtedy pojawiają się liście, to trzeba zrobić zapobieganie pleśni. Grzyb ten jest bardzo lubiący młodych pędów. Utrata liści roślin są niebezpieczne dla unformed.

Powstawanie korony

Młode drzewa jest lepiej, aby nie skaleczyć, jeśli nie jest celem zamieniając je w krzaki dębu czy sztukę topiary – tworzą kształt liści. Poczekaj na młody dąb rośnie na żądaną wysokość.

Aby ograniczyć wzrost niezbędnego do usunięcia niektórych z gałęzi z pnia i część wzrostu. Następnie drzewo będzie miało naturalnie piękną koronę. Jeśli nie masz skrawki wcześniejszych sprawach, w tym przypadku, to lepiej, aby przyciągnąć ten sakrament sąsiada ogrodnika.

Jak widać, sadzenie dębu żołędzie – proste. Najważniejsze jest to, aby robić to z miłością i cierpliwością. Młode zielone liście każda sprężyna będzie dziękuję i proszę oka.