738 Shares 6865 views

Kup herbaty

Obecnie praktycznie każdy sklep internetowy herbaty zawiera dużą ilość informacji herbaty. Jednak, niestety, duża część jej bardzo mało, to nie jest wykwalifikowany lub powtarzane wiele razy. Jednak chińska herbata – to prawdziwa nauka, która łączy w sobie wiele dziedzin ludzkiej aktywności. Chciałbym podsumować swoją wiedzę o herbacie i napisać krótki artykuł pozwala szybko nawigować odmian herbaty, a następnie wybierz Internet herbaciarni na własnym smakiem. Wśród ogromnej różnorodności herbaty z Chin wyróżnia się 5 głównych odmian: herbata czerwona, zielona herbata, biała herbata, oolong, pu-erh. Specjalne odmiany czerwonej lub zielonej herbaty zapachem świeżych kwiatów lub owoców egzotycznych.
Obecnie, pu-erh można nazwać najbardziej znanych odmian chińskiej herbaty na świecie. Puer jest domem Syshuanbanna obszaru położonego w południowej części regionu Yunnan, znajduje się w południowej części regionu Yunnan. Początkowo ta herbata jest popularny, ponieważ była uprawiana na własny użytek chińskich ludzie nawet podczas Tang. Ze względu na prostotę przechowywania w długim puteshetviyah prasowanej herbaty łatwo sprzedawane w całej Azji Południowo-Wschodniej. Wiele brykiety Puer w produkcji umieszczona pewną kodowanie. Aby zrozumieć, w jaki cena jest utworzona Puer herbatę, pamiętaj ustawienia, które wpływają na cenę. Cena herbaty zależy od poziomu produkcji i czasu surowców zapisaniem. Ze względu na zwiększone zapotrzebowanie na Puer w Chinach, istnieją już setki fabryk herbaty. Znaczna konkurencja między producentami promuje poziom produkcji i przetwarzania pasz. Maksymalna znane fabryki do produkcji Puer: Menhayskaya, Kunming fabryki Hayvansky zakładu "Xiaguan ostrzenia", "Sintszyazhen", "Tszinlun" innej.
Bardzo słynny chińskich herbat – oolong można kupić w specjalistycznych sklepach. Mówiąc o herbacie Oolong, pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl większości ludzi – „Nai Xiang Jin Xuan” odmiany „Tie Guan Yin”, „Da Hong Pao” Ale chińskie odmiany Oolong są ogromne. Pierwotnie oolong z Annecy powiatu w prowincji Fujian, gdzie według legendy, ogrodnik Wei Yin stać rozcieńczonego klasy Tie Guan Yin w swoim ogrodzie. Później produkcja oolong przeniesiony na temat. Tajwan lub w regionie Guangdong. Herbata oolong należący do ferementirovannomu. Podczas fermentacji, liście dokonywania tych odmian tracą naturalny ziołowy smak, ale zysk w zależności od rodzaju owoców, kwiatów, orzechów, mleka. Smak, zapach, a koszt oolong zależą bezpośrednio na miejscu zbiórki, warunki pogodowe, odmian krzewów herbacianych i rodzaju leczenia. Dobra herbata dostać nie tak łatwo. Aby wyjaśnić jakości herbaty trzeba wiedzieć najważniejszym wymogiem jest naturalnym liści herbaty mieliznę powinna być kompleksowa, bezpośrednia, bez zanieczyszczeń i kurzu. Oolong okrągły mieliznę głównie narażone przetwarzania wielostopniową, a zatem obecność poszarpanych krawędzi lub nawet połowę liści, które można zobaczyć na czajnik, względnie dopuszczalną. Ponadto należy pamiętać o herbatę Assam, kupić jeden masz również możliwość poprzez zasobu tematycznym.