368 Shares 1453 views

Kominki biopaliw: rodzaje, zasady działania, charakterystyka

Przekazać wieczór przy kominku do niedawna mogli tylko właściciele prywatnych domów, które są specjalnie wyposażonych do tego kominy. Zwykli mieszkańcy mieszkań miejskich, które nie były dostępne w zasadzie.


Ale pojawił się na rynku w kominkach biopaliw i romantyczny nastrój, ciepło i komfort, obejmujące człowieka, obserwując tańczące języki ognia żywych, stały się dostępne w każdym domu.

Klasyfikacja bio kominki

Osoby pragnące urządzić swoje mieszkanie lub powierzchni biurowej kominek bez fundamentalnej restrukturyzacji kanale, wybierz sala kominkowa na biopaliwo. Wybór z wymienionych produktów jest dość duży. Ale wszystkie proponowane modele są podzielone na kilka podstawowych grup:

 • Najbardziej popularny jest klasyczny. Ten tradycyjny portale-piece, które są często dokonywane w formie ściany lub kątowej ognisk i wykończone specjalnego wyrafinowania. Portale tych produktów są wykonane z hebanu, marmuru i innych drogich materiałów. Świetnie wyglądają w pomieszczeniach, którego wnętrze jest zaprojektowane w stylu empire.
 • Szeroki popyt ze strony konsumentów kominków biopaliwo produkowane jako pieców zainstalowanych oddzielnie. Opcje te są przeznaczone do stosowania we wnętrzach kraju lub nowoczesny. Specjalnie dla nich, są one wykonane w metalowej obudowie z wieloczynnikowej wykończenia.
 • Nowoczesne miejskiego stylu kominki, charakteryzujące się wieloma wariantami i nieprzewidywalności nieodłącznymi formami. Kominek komin biopaliw nie należy do wspomnianej grupy, w większości przypadków, jest minimalne. Wszelkie akcesoria i biżuterię. Proste geometrycznie dopasowane linie. zaawansowane materiały wykorzystywane do produkcji: tworzyw sztucznych, stali, szkła i aluminium. Różnią się one w miejscu instalacji. Najlepszy wybór dla miłośników high-tech.
 • Kominek – świeca. Takie mini-kominek będzie łatwo zmieścić się w każdą, nawet małe mieszkanie, przynosząc w swoim wnętrzu komfort i niepowtarzalny urok. Modele te są wykonane z kamienia naturalnego (marmur) i zwykle wyróżniają się różnorodnością kolorów i kształtów.

kominki klasyfikacji biopaliw w miejscu ich instalacji

Kominki biopaliw scenografów w praktycznie dowolnym miejscu. Są to modele:

 • Przymocowane do ściany. Struktury te mogą być niemal dowolny rozmiar. Ich zastosowanie pozwala realizować takie projekty jak terenie zagospodarowania przestrzennego, dekoracji sufitu aranżacji poprzez niszach.
 • Podłoga. Są one dostępne w wersjach stacjonarnych i mobilnych wyglądać świetnie w każdym pomieszczeniu centrum wyspy (kominek) i korzystać z estetyki konstrukcji drewnem kominki.

Biokominki wykorzystywane do rozwiązywania problemów projektowych

 • Wbudowany w specjalnych niszach. Najczęściej wizualnie naśladować opalany drewnem kominek i urządzone z kamienia naturalnego (granit lub marmur).
 • Kominki – tabela dekoracji. Ten mini-kominek, który jest najczęściej wykonany w formie pudełkowej, walca lub świecy, wyprodukowane z materiałów ogniotrwałych, ceramicznych, polerowanej stali lub szkła specjalnego. Produkty te są idealne do ustawienia z myślą o romantyczną kolację na świątecznym stole, stając się realną alternatywą dla klasycznych świec.

Jak te produkty

Niezależnie od producenta i modelu biokominków wszystkie mają wspólne elementy strukturalne: ramka, która jest elementem dekoracji, jednostkę grzewczą oraz zbiornik biopaliw, dla których w większości modeli stosowanych bioetanolu.

Specyfika pracy jest to, że sam nie jest spalane paliwo, spalanie oparów. Są karmione na specjalnym kanale na palniku i zapalić. Kominków biopaliwo jest konstrukcyjnie realizowane w regulacji płomienia (moc spalania) i pilota.

Obszar wokół palnika jest wypełniona ognioodpornych elementów dekoracyjnych, które imitują drewno lub węgiel. Dodatkowe wystrój sprawiają naturalnych kolorowych kamieni.

Główne parametry techniczne bio kominki

Wybór kominki biopaliwo, opinie o konkretnym modelu daje odpowiedź w pierwszej kolejności według parametrów takich jak:

 • moc. Opcja ta zależy wyłącznie od sposobu zasilania paliwem jest wyposażony w kominek. Powodem jest to, że długość zainstalowanego na jednostkę długości zależy jednoczesne strefy spalania: dłuższa, tym jaśniejsza i bardziej intensywne widoczny palnika. Dlatego duże wielkości piece jednocześnie zamontować wiele zsynchronizowanych bloków;
 • dostępność elektronicznych systemów sterowania jest postrzegane jako znaczący modelu plus. Dostępność automatyzacji umożliwia dostarczanie paliwa w trybie automatycznym, w celu sterowania procesem spalania zdalne czujniki służące do monitorowania CO 2 i ogrzewania;
 • rodzaj stosowanego paliwa. Do kominków modele bio dziś oferowane są kompozycje i ciekłego helu. Dla każdego z nich ma swój własny model urządzeń grzewczych. Różnice w składzie chemicznym, który jest w szczególnym biopaliw, cena śledzi dokładnie. Im bardziej skomplikowane struktury i technologie produkcji, a więc jest bardziej (średnia wartość z 200 do 750 rubli / l). Zalety pierwsza jest gwarantowana niemożność Cieśninę. Podczas spalania płomień ma ładne odcienie, brak ostrych zapachów. Zalety drugi jest uważany za kompletny brak osadów węglowych na palniku, a także okazja do wykorzystania w dużych kominków.

Wydajność bio kominki

Skład chemiczny paliwa wykorzystywane i konstrukcja bloku całkowicie wykluczyć możliwość iskrzenia, występowanie dym, płomień Zwraca wygląd niebezpiecznych gazów stosowanych u ludzi lub sadzy.

Jeden litr biopaliwa spalone wytwarza około 5 kW / h, co jest porównywalne z użyciem dwóch nagrzewnic średniej mocy. Cała ta energia idzie do ogrzewania powietrza w pomieszczeniu, w którym znajduje się kominek. To wyjaśnia, dlaczego średnia sprawność kominków wymieniona struktura jest wartość 95%.

Zalety kominków bio

Ten solidny i produkty mobilne, łatwe w instalacji i obsłudze. Płomień niezawodnie drzwi izolowane ze specjalnego szkła. Jako korzyści z posiadania wpływu na sprzedaży tych modeli, zauważył:

 • możliwość instalacji w dowolnym obszarze wewnętrznej;
 • podczas spalania nie są przydzielane sadzy i dymu, a zatem nie ma konieczności stosowania specjalnych osłon montażowych;
 • pełne bezpieczeństwo pracy;
 • Nie wymaga wdrożenia kompleksowej profilaktyki;
 • To wyklucza możliwość oparzenia;
 • Można go ustawić bez otrzymania uprzedniej zgody, itd

Biokominki dzisiaj – jest to świetna alternatywa dla klasycznego kominka, który pozwala cieszyć się grą życia płomień, nawet w najmniejszej przestrzeni, bez konieczności przeprowadzania skomplikowanej pracy na instalację komina.