314 Shares 8219 views

Najbardziej znany zespół rockowy z XX wieku

Wiele znany zespół rockowy nadal zachwycają swoich fanów jego twórczości. Zespoły te osiągnęły światową sławę z jego twórczości i ciągłej pracy. Poniżej dowiesz się o niektórych z nich.


Lista znanych zespołów rockowych

W 1968 roku legendarny zespół Led Zeppelin z Wielkiej Brytanii został utworzony. Po istniała przez 12 lat, ci muzycy mają stać się jednym z tych, dzięki któremu otrzymał rozwój muzyki rockowej. Zespół został mieszanie w jego dźwięk, wiele stylów, takich jak hard rock, folk-rock, heavy metal, blues rock i inne. Ich muzyka jest popularna nawet dzisiaj. Od początku zespół sprzedał około 300 milionów egzemplarzy swoich albumów.

Może królowa wśród innych zespołów jest Królową. Właściwie nazwa grupy jest tłumaczony w ten sposób. Jest to brytyjski zespół rockowy założony w 1970 roku. Wiele znany zespół rockowy założony właśnie pod wpływem twórczości Queen. Muzycy znani są nie tylko świetna muzyka, wirtuoza gry, teksty pięknych i magicznym głosem wokalistką Freddi Merkyuri. Grupa Queen – jest to również wstrząsający obraz, zdolność do tworzenia pokazu, zarówno w koncertach i teledyskach. Niestety Mercury zmarł w 1991 roku, ale grupa nadal istnieje, a prawdziwi koneserzy można jeszcze odwiedzić swój ulubiony koncert zespołu.

Wiele znanych zespołów rockowych ewoluowały równolegle. Amerykańska grupa hard rocka Aerosmith, na przykład, również wykonany w odległej 70. roku. Niemal natychmiast stały się sławne, a od kilku lat z powodzeniem koncertował, grali w radiu. Jednak pod koniec lat siedemdziesiątych i początku lat osiemdziesiątych, niektórzy uczestnicy zaczęli problemy podczas przyjmowania leku. Obaj zdecydowali się opuścić zespół, ale po perswazji Aerosmith zjednoczona menedżera. Sprawa znowu poszło gładko, i wkrótce staje się jeszcze bardziej skuteczne niż w pierwszym etapie. Najbardziej znany zespół rockowy wciąż wydaje albumy, zachwyca swoich fanów.

Po hard rock zaczął rozwijać gatunku heavy metal. Ten styl grany przez wielu znanych zespołów rockowych, takich jak Led Zeppelin, Kiss, Guns'n'Roses, Deep Purple, Black Sabbath, AC / DC. Jednak zespół Iron Maiden, utworzona w 1975 roku, miał największy wpływ na rozwój tego gatunku. Oni sprzedali ponad 85 milionów płyt na całym świecie. Przez wiele lat, wokalista i lider zespołu jest Steve Harris. Koncertując i nagrywając płyty, a zespół trwa do dziś.

Byłoby niesprawiedliwe, by nie powiedzieć o słynnych Nirvana zespołów muzycznych. Wiele znany zespół rockowy, gra w stylu grunge są ich zwolennicy. I że „Nirvana” jest pochodzenie tego gatunku. Grupa powstała w Stanach Zjednoczonych w 1987 roku. Dwa lata później stały się one sukcesem, dał wiele koncertów i były jednym z najbardziej obrócony w grupach radiowych. W 1991 roku zespół wydał jeden z najbardziej znanych i najbardziej udanych komercyjnie albumu. W sumie były trzy albumy studyjne. Ten ostatni ukazał się w 1993 roku. W 1994 roku, lider grupy zmarł Kurt Kobeyn. O tym, co jest przyczyną jego śmierci, nadal twierdzą, jak jeszcze ludzie na całym świecie kochają twórczość Nirvany. Jest jeszcze ogromna ilość utalentowanych i znanych zespołów rockowych, a powyżej – tylko niewielka część z nich.