633 Shares 5658 views

Ozdobne byliny zimozielone na otwartym gruncie

Ozdobne byliny wielofunkcyjne na otwartym morzu to wspaniałe rośliny do tworzenia łóżek kwiatowych i różnych kompozycji kwiatowych i kwiatowych. W ogrodnictwie i kwiaciarstwie są bardzo ważne. Na otwartej ziemi są wieloletnie hibernujące, żyjące 20-50 lat. Żywym przykładem długiej wątroby jest roślina tau-sagyz. Przedstawiciele flory należą do roślin polikarpiowych. Mogą strzelać i rozkwitać corocznie.


Kwiaty wieloletnie na łóżka i posadzki

Aby utworzyć łóżka kwiatowe i różne kompozycje, musisz wybrać odpowiednie rośliny. Najbardziej odpowiednimi do ich tworzenia są wieloletnie hibernacje na wolnym powietrzu, ponieważ ich uprawa nie wymaga, aby ogrodnik podjął wszelkie środki w celu zachowania przedstawicieli flory zimą. Określenie "rośliny wieloletnie" łączy zarówno trawę, jak i drzewa z krzewami. Wybierając rośliny na łóżko kwiatowe ważną rolę odgrywają nie tylko ich skala kolorów, ale również stopień, w jakim mogą one być obok siebie, czas kwitnienia, skład gleby, fotofilność i higromiczność. Wszystkie te parametry powinny być podobne, w przeciwnym razie niektórzy przedstawiciele flory na łóżku kwiatu będą aktywnie rozwijać się i rozkwitać, inni będą wysychać i zanikać, a inni nie mogą wznosić w ogóle.

Rośliny

Wieloletnie hibernujące na otwartej przestrzeni są dość powszechnymi przedstawicielami zielonego świata. Istnieje wiele rodzajów roślin i kwiatów tego typu.

  • Rogersia. Jest kilka gatunków tego niezwykłego przedstawiciela flory. Większość z nich nie potrzebuje schronienia na zimę (z wyjątkiem trądziku różowatego). Wszystkie środki ochrony zimą ograniczone są do mulczowania torfu lub liści opadłych. Odporność na mróz szacowana jest na -23 C.
  • Astilba. Istnieje wiele odmian. Są to skromne rośliny, które kwitną od czerwca do września. Zima jest dobrze tolerowane. Część nad ziemią umiera w tym samym czasie.
  • Astratsiya. Bardzo nietypowy przedstawiciel flory. Jest kilka gatunków tej rośliny. Kwiatostany są umbellate. Astronomia jest kochana od cienia i toleruje dobrą zimę.
  • Anthemis. Ten przedstawiciel flory bardzo pięknie kwitnie i ma lacy jasnozielone liście, które tworzą grube krzaki. Antemis wzrasta nad poziomem gruntu o 30 cm. Zakład toleruje zimę dobrze.
  • Tulipan. Bulbous reprezentant flory, która ma wiele odmian i kolorów. Tulipan sadzenia i kwietniki wyglądają świetnie. Rośliny są nieprecyzyjne, a żarówka idealnie zimy w ziemi.
  • Rudbeckia. Niezwykły bezpretensjonalny, odporny na mróz wieloletnie drzewo, które bardzo piękne kwiaty. Łodygi rośliny mogą osiągać wysokość dwóch metrów, co czyni ją bardzo popularną przy tworzeniu żywopłotów, a także różnych zespołach. Kwiaty są żółte lub fioletowe.
  • Astra. Ci przedstawiciele flory są doskonale przystosowani do różnych gleb, z wyjątkiem nadmiernie wilgotnych gleb. Z braku opieki może znacznie wzrosnąć. Wolaj wystarczająco oświetlone obszary.

Nawozy

Podczas tworzenia kompozycji należy również wziąć pod uwagę możliwe nierówne zapotrzebowanie na nawozy i ich typy. Dlatego też należy wybrać podobne rośliny w zależności od potrzeb. Większość bylin jest nawożona nawozami azotowymi i potasowymi. Te ostatnie są wprowadzane w okresie wegetatywnym. Nawozy fosforowe są używane tylko w przypadku sadzenia roślin. Z prawidłowym rozmieszczeniem plantacji i odpowiednią pielęgnacją ogrodnika zawsze będą się cieszyły kwiaty wieloletnie. Zdjęcia takich kompozycji można znaleźć wszędzie.