182 Shares 1279 views

Świąd: Przyczyny i zapobieganie

Jeśli nagle twoje miejsce skóry, nawet trochę, powinno być wezwanie do działania. Aby zacząć, spróbuj dowiedzieć się powód sam jego wygląd. Plamy na swędzenie ręce? Być może jest to spowodowane alergią na jakikolwiek produkt, lek lub kosmetyk. W tym przypadku wystarczy zatrzymać kontakt z alergenem, po którym odbędzie się swędzenie.


możliwe przyczyny

Jeśli więcej mówi się o alergii na żywność, należy zauważyć, że większość ciała reaguje negatywnie na wszystkie owoce cytrusowe, czekolada, kofeina, miód, orzechy. Jeśli masz swędzenie, myśleć o tym, czy nadużywanie mąkę i zbyt tłustych i pikantnych potraw. Być może jesteś fanem rozmaitych przypraw? Wszystko to może spowodować reakcję. Starają się dostosować swoją dietę i obserwować wyniki.

szczep nerwu

Inną prawdopodobną przyczyną może być dużo stresu lub stresu nerwowego. Kiedy zaczniesz się martwić, masz swędzące dłonie rąk, ale skóra jest absolutnie czysty, i wszystko idzie, po uspokoić. Koniecznie wydawać neurologa. Jeśli z jakiegoś powodu nie chcą lub nie mogą odwiedzić lekarza, stosowanie środków ludowej: napój nalewki z korzenia kozłka lekarskiego.

liszaj obrączkowy

Skąd wiesz, co swędzenie z powodu grzybicy? Jak rozpoznać chorobę? Spójrz na skórze: jeżeli przypuszczenie jest poprawna, zostanie ona pokryta plamami, które silnie wywołuje swędzenia i płatków. Nawiasem mówiąc, ta choroba jest bardzo niebezpieczna. W większości przypadków, chore zaczyna używać różne kremy i maści lecznicze, mleczka zrobić, starając się znaleźć „magiczne” recepty, opóźniając w ten sposób leczenia, który jest nie do przyjęcia z opryszczką.

Jakie kroki należy podjąć?

Więc, co zrobić, gdy swędzenie? Najlepszym rozwiązaniem jest, aby skontaktować się z ekspertem. Nie bądź leniwy, aby odwiedzić dermatologa i opisano go szczegółowo wszystkie symptomy. Jeśli masz szczęście i plamy pokrywające skórę, nie mają lishaynyh naturę, są szanse, twoje ciało jest tak „nerwowy” reaguje na żywność lub kosmetyki. W każdym przypadku lekarz zaleci odpowiednią kurację. Równolegle do tego, ma sens stosowanie specjalnych maści, które zawierają witaminy z grupy A, E i D. Nie zapomnij również, że w łuszczycy, zbyt często swędzenie. Stosowanie leków opartych na naturalnych składnikach – to pomoże złagodzić dyskomfort. Jeśli świąd jest tak silny, że nie można stanąć do wizyty u lekarza, smarować zmienioną chorobowo skórę maścią antyhistaminowy (swoją drogą, a to pozwala uniknąć łuszczenie).

profilaktyka

Aby podobny kłopot nigdy nie zostanie powtórzony, zrozumieć kilka prostych wskazówek: Należy dokładnie przestrzegać zasad higieny, dbać, aby nie kontaktować się z bezdomnymi zwierzętami, należy pamiętać, że ryzyko złapania każdą chorobę skóry jest szczególnie wysokie w transporcie publicznym. Pamiętaj, aby umyć ręce mydłem antybakteryjnym i nie pozwól nikomu dotykać swoje przedmioty osobiste (ręczniki, serwetki itp. D.).