705 Shares 8644 views

Jak stworzyć sieć między komputerami w domu?

Każdego roku coraz więcej komputerów pojawiają się w naszym życiu. W naszych czasach, nie byle biuro wyposażone jest w dziesiątkach komputerów, połączonych w jedną sieć LAN. Kilka komputery stały się normą, a nie tylko w pracy, ale także w domu – oprócz stacjonarnego PC, wiele rodzin nabyć kompaktowych laptopów lub netbooków, które są wykorzystywane do różnych celów. I bardzo często właściciele tych urządzeń chcą wiedzieć, w jaki sposób stworzyć sieć między komputerami.

Na początek przyjrzyjmy się, dlaczego możesz potrzebować domowej sieci LAN? Jeśli na komputerze biurowym, wszystko jest proste – na giełdzie operacyjnego plików i danych pomiędzy pracownikami w dużej mierze decyduje o szybkości i wynik pracy kilku pracowników w domu podłączony do jednej sieci komputerowej może znacznie ułatwić życie ich właścicieli.

Po pierwsze, sieć lokalna będzie można przesyłać pliki o dowolnej wielkości z jednego komputera do drugiego, a użytkownicy nie będą musieli zapisać je na dysku lub nośniku wymiennym, a następnie spędzić czas kopiowania. Po drugie, ze względu na sieć lokalną wszystkie gospodarstwa domowe będą mogli oglądać filmy, słuchać ulubionej muzyki i czytać książki z dowolnego komputera podłączonego do „lokalke”. I po trzecie, jeśli jeden z domowej sieci komputerów podłączonych do Internetu, ten kanał, jeśli chcesz mieć możliwość korzystania z komputerów i innych właścicieli, że jest to bardzo wygodne i ekonomiczne rozwiązanie.

Pomimo faktu, że wiele komputerów od dawna dostępny w wielu domach, nie wszyscy użytkownicy wiedzą, jak stworzyć sieć między nimi. Ale to nie musi powodować u specjalisty i zapłacić mu pieniądze. Tworzenie sieci w domu własnymi rękami można praktycznie każdy doświadczony użytkownik komputera, a ten artykuł pomoże radzić sobie z możliwymi trudnościami w konfiguracji komputerów, gdy łączą się „lokalke”.

Najpierw musimy sprawdzić, czy wszystkie komputery mają karty sieciowe. Jeśli komputer został zakupiony przez dłuższy czas, urządzenie może nie pojawić się w nim, ale gdy nie jest zbyt drogie i można go kupić w prawie każdym sklepie specjalności. Posiadanie laptopa w większości przypadków nic się martwić – prawie wszystkie współczesne laptopy są wyposażone w karty sieciowe.

Następnie należy sprawdzić, czy wersja systemu operacyjnego kontrolowane przez komputery, które chcesz połączyć się z siecią lokalną. Wynika to z faktu, że w sieci, na przykład, dwa komputery z systemem Windows XP nie zajmuje dużo (co najważniejsze dokładnie postępuj zgodnie z instrukcjami w sekcji „Konfiguracja połączenia sieciowego”). Jednocześnie sieć pomiędzy Windows 7 i XP, aby uzyskać tę samą pracę o wiele trudniejsze. Będzie to wymagało kroki, aby wykonać kilka prostych, ale niejasne „czajniczek” działanie.

Po pierwsze, sprawdź, czy prawdą jest podłączony kabel zasilający (świeci na kartach sieciowych podłączonych komputerów powinna świecić zielone światło), a następnie usiąść do komputera z systemem „siedem”. Otwórz „centrum sterowania siecią” (można go znaleźć w „Panel sterowania”, który znajduje się w katalogu głównym menu „Start”) i stworzyć „grupę domową”. Następnie należy mieć dostęp do folderów i plików na tym komputerze i włącz go do szyfrowania 40-bitowego lub 56-bitowego, jak Windows XP nie obsługuje inne rodzaje szyfrowania. Wyłącz hasło do ogólnego dostępu i zapisać zmiany zrobione. Przed skonfigurować sieć, przejdź do komputera z systemem Windows XP, a w wierszu „Run” (znajduje się w „Start”), wprowadź nazwę komputera do „Siedem”. Po PC znajdzie swoją „sąsiada”, lokalna sieć będzie gotowa do pracy!

Nie należy zapominać, że przed utworzeniem sieci, wybierz pliki do komputera i folderów, które będą udostępniane z sieci domowej. W przeciwnym razie, użytkownicy nie będą mogli pracować w sieci, pomimo faktu, że „lokalku” zostanie ustawiony w prawo.