551 Shares 6576 views

Zweryfikować – co oznacza, że aby zidentyfikować kontakt. Jak działa weryfikacja w Viber?

Zweryfikować – co oznacza, że w celu sprawdzenia i potwierdzenia tożsamości. Proces ten w ostatnich latach aktywnie praktykowane 5 zasobów Internetu i usług. Dobrym przykładem – praca z systemów płatniczych i bankowości internetowej. Na przykład, wiązanie z portalu „Yandex” PayPal lub karty kredytowej, musisz przejść przez proces weryfikacji. Nie tak dawno temu taką procedurę w swoim produkcie i przedstawił właścicielom popularnej Komunikator Viber. W dalszej części tego artykułu powiemy więcej o szyfrowaniu i oznacza, że „w celu sprawdzenia kontaktu.”


Komunikacja poprzez „Vayber” stał się bezpieczniejszy

Nie tak dawno temu, w kwietniu 2016 roku, nazwany firma za przykładem swoich głównych konkurentów i WhatsApp zainstalowane oprogramowanie na nową funkcję bezpieczeństwa – szyfrowanie end (szyfrowanie end-to-end). Pierwszym krajem, w którym został użyty: Białoruś, Tajlandia, Brazylia, Izrael, ale po prostu 2 tygodnie nowego systemu bezpieczeństwa, aby upewnić się, że wszyscy użytkownicy Viber. system szyfrowania działa na urządzeniach:

 1. Android;
 2. iOS;
 3. mac;
 4. Szt.

Ta aktualizacja jest starannie opracowany przez ekspertów z firmy od kilku lat, jak w swoim czasie, Michael powiedział dziennikarzom Schmiel (Operating Officer w firmie).

Co jest ochrona i jakie korzyści przynosi klientom

Po pierwsze, trochę o jakie korzyści otrzymanych przez użytkownika. To, przede wszystkim, szyfrowanie korespondencji i zawartości. Ponadto, użytkownik będzie mógł zweryfikować kontakt w „Vaybere”. Co to znaczy, można powiedzieć w kilku słowach: funkcja ta jest dodatkowa ochrona przed hakerami konta. Wdrożony i zdolność do ukrywania czat. Następnie trochę więcej o każdym innowacji.

Poprzez szyfrowanie ukryje swoją osobistą korespondencję i wspólne dialogi z upadkiem osobom trzecim. Odnosi się to nie tylko do hakerów i pracowników dewelopera, a nawet służb bezpieczeństwa. Szyfruje wszystkie treści, które są przesyłane przez „Vayber”:

 • korespondencji grupy;
 • dialogi osobowych;
 • połączeń głosowych;
 • połączenia wideo;
 • fotografie przesyłane w ramach programu;
 • przekazywane wideo.

Aktualizacje wprowadzone w wersji 6.0 Viber, a więc tych, którzy go zainstalowanego, mogą być pewni o bezpieczeństwo danych osobowych.

Teraz jest funkcja „ukryć czatu„w menu czatu. Aby uzyskać do niego dostęp, można uzyskać jedynie znajomości hasła, które ustawia właściciela gadżetu. Zatem osobista korespondencja jest jeszcze bardziej chronione.

„Vayber” zainspirowany social networking i możliwość umieścić Husky wszedł pod zdjęć i filmów. Teraz, nawet wychodzenia z trybu przeglądania, można oznaczyć zdjęcie lub obraz, który Ci się spodoba.

Kolejnym ważnym krokiem w kierunku ochrony informacji – zdolność do zweryfikowania. Oznacza to, że kontakty w „Vaybere” tylko zaufać. Proces ten będzie powiedzieć trochę więcej.

W jaki sposób weryfikacji

Rozwój twórców pomyślany jako niezawodne narzędzie w zwalczaniu spamu i niechcianych kontaktów w posłańca. Dzięki tej nowej funkcji, nie można się martwić o stale znudzony reklamy i jeszcze bardziej podejrzane spamnyh lub nawet wirusowe linki.

Dla wygody użytkowników, twórcy przedstawili dwa kroki przed skontaktowaniem się zweryfikować. Oznacza to, że można wybrać, czy aby przejrzeć wiadomość, lub lepiej jest zablokować kontakt. Drugi etap wchodzi w grę, jeśli użytkownik zdecyduje się poprosić treść wiadomości. W tym przypadku do wyboru 3 scenariusze:

 • skarg przycisk spam;
 • po prostu blokowanie niechcianych użytkowników;
 • dodać kontakt do swojej listy.

W ten sposób minimalizuje przepływ spam w Messenger, a prawdopodobieństwo włamania swoje spadki konta.

wniosek

Do tej pory liczba klientów przekroczyła 700 Viber milionów ludzi, są rozproszone po całym świecie. Był tylko nieznacznie gorszy WhatsApp. Obecny remont zrobione „Vayber” bardziej bezpieczne, a użytkownicy nie można się martwić o ochronę prywatności. Teraz, aby swobodnie rozmawiać, kontakt musi być zweryfikowana. Oznacza to, że po przejściu w prosty sposób, z rodziną i przyjaciółmi będzie w stanie komunikować się bez trudności, a od hakerów i spamerów będzie cię chronić. komunikacja osobisty jest zawsze bezpieczna, dzięki wprowadzeniu poprzez szyfrowanie i ukrytym czacie.