222 Shares 3428 views

Objaw COURVOISIER: przejawy i pomoc

Układ pokarmowy pełni ważną funkcję – daje nam istotną aktywność. Oddziały układ łatwy do opanowania w porównaniu z innymi pokarmowego, ale bardzo duża złożoność jest zapewnienie pełnego funkcjonowania. Istnieje wiele wciąż słabo studiował patologii w narządach układu. Jeden z tych nieprawidłowości jest choroba zwana „objaw Courvoisier”.

Co jest objawem Courvoisier?

Ten objaw wielu specjalistów może być określona bez żadnych trudności, ponieważ objawy kliniczne nie można pomylić z niczym. Choroba ta charakteryzuje się poszerzonej pęcherzyka żółciowego. Najbardziej zdumiewające jest to, że jest bezbolesny i intensywne w dotyku. Również towarzyszący objawem jest żółtaczka. Bardzo często ludzie po prostu nie zwracają uwagi na ma żółty odcień skóry i wzrost ciała wewnętrznego. Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że jeśli to nie boli, to nie martw się. Jednak pojawienie się tego objawu może mieć wiele do informowania.

Przyczyny choroby

Objawy Courvoisier przejawia powodu zablokowania głównych dróg żółciowych w pobliżu guzów dużych brodawek dwunastnicy (brodawki Vatera) lub rak głowy trzustki. Najczęściej guz jest złośliwy. Z tego możemy wywnioskować, że objaw Courvoisier – to tylko konsekwencją głównej choroby u ludzi. Ten stan organizmu nie jest typowe dla tej choroby jako kamicy przewodowej.

Dlaczego woreczek żółciowy nie rozciągać?

Wzrost w pęcherzyku żółciowym i żółtaczka spowodowana przez niewłaściwe funkcjonowanie organizmu początkowo. Kiedy objawem Courvoisier-Terje, powodem tego może być nie tylko nowotwór złośliwy (choć zdarza się w większości przypadków). Nie może być kamica żółciowa. Właśnie w tym momencie staje się zakładnikiem sam. Co się stało, dlaczego to ciało nie jest rozciągnięty, pozwalając żółć iść, i po prostu podłączyć? Tutaj mechanizm jest w następujący sposób: bardzo pęcherzyka żółciowego staje się „baza” do występowania kamieni, równocześnie z tworzeniem elementów patogennych, cierpi z powodu przewlekłego zapalenia pęcherzyka żółciowego. Prowadzi to do zwłóknienia tkanki pęcherza i bliznowacenie doprowadzić do tego, że staje się sztywna, nierozciągliwy. Z tego powodu, przy najmniejszym zakłóceń – guz lub kamienia – pęcherzyka żółciowego jest zablokowany i nie może w dalszym ciągu w pełni działać.

Co jeszcze może towarzyszyć ten objaw?

Główne cechy ludzkiej kondycji, kiedy Courvoisier przejawia objawy opisane powyżej. Ale istnieją dane dotyczące skarg pacjentów w kilku innych stanach chorobowych. Wielu pacjentów donoszą, że często jest to swędzenie, czasem pojawia się uczucie ciężkości w nadbrzuszu i prawym górnym kwadrancie. Ponadto, niektórzy pacjenci twierdzą, że istnieją warunki, takie jak osłabienie i ciemny mocz. Wszystko to jest spowodowane zatruciem procesy uruchomione ze względu na zamkniętym fragmencie żółci.

Łącząc wszystkie te stany w jeden objaw, specjalista powinien zrobić więcej testów klinicznych i testów na obecność innych objawów. Jest to bardzo ważne, ponieważ będzie to zależeć od dalszego leczenia danej osoby. Wykonane testy, które wykrywają obecność tych objawów: Ortner, St George-Musso, Murphy. Jeżeli po analizie wyników ich działania są negatywne, to jest kwestia tylko tego zjawiska jako objaw Courvoisier.

Na potwierdzenie tej patologii można przeprowadzić takie środki zaradcze jak holetsistoektomiya, papillosphincterotomy transduodenalnym lub choledochotomy.