285 Shares 7624 views

Anatolian Karabash: opis, treść, zdjęcia, cena

Daleko nie każdy wie jak to wygląda na psa rasy Anatolian Karabash. Jednak jest to bardzo ciekawe zwierzęta. Fakt, że pies tej rasy są i będziemy rozmawiać dalej.


Historia i opis

Anatolian Karabash lub Anatolian Dog – turecki rasa psa. Pierwszy z jej przedstawicieli urodziło się na płaskowyżu Anatolii. Jej przodkowie byli przedstawiciele rasy Kangal że niekontrolowana Krzyżował z miejscowymi psami.

Niektórzy ludzie wierzą dzisiaj Karabash Anatolian psa. Jednak pogląd ten nie jest do końca prawdą, ponieważ głównym celem tych gigantów jest chronić stada przed drapieżnikami.

Jako rasa rozwinęła się w trudnych warunkach klimatycznych, a jej przedstawiciele byli ciągle na zewnątrz, Anatolian Karabash stają się mniej wrażliwe na mróz, ciepło. Te psy nie wybredna z jedzeniem i są bardzo wytrzymałe.

charakter

Anatolian Karabash pies – jest to bardzo niezależne i inteligentne zwierzę. Dlatego przedstawiciele tej rasy potrzebuje autorytatywnego hosta, który będzie w stanie pokazać swojego zwierzaka, że liderem w ich związek będzie dokładnie to. W przeciwnym razie pies nie będzie posłuszny swojemu właścicielowi i będzie działać zgodnie z własnym zrozumieniu.

Jeśli wychować psa prawidłowo, Anatolian Karabash stajesz się wierny i niezawodny przyjaciel, ale także strażnik i ochroniarz, obok którego zawsze można czuć się bezpiecznie. Przedstawiciele tej rasy świetnie dogadują się z dziećmi. Dlatego możliwe jest, aby rozpocząć swój lud rodzinnych.

wygląd

Anatolian Karabash zewnętrznie podobna do przedstawicieli takich ras jak kuvach i Pirenejach. Z nich ma bardziej smukłą budowy ciała, szybkość i zwinność. W ogóle, Anatolian Dog – duży silny mięśniowy pies z masywną głowę, długie silne nogi i długi ogon. Te zwierzęta nie mają wyraźne przejście od czoła kaganiec. W tym samym powierzchnia nieco przedłużony czaszkowych kości szerokości oczy mały owalny, nisko osadzone uszy, trójkątny nos czarne. Zgodnie ze standardową wysokości pokrycia w kłębu ich przedstawiciele może zmieniać się od 71 do 81 centymetrów, a waga wynosi od 40 do 65 kilogramów. Więc co można nazwać prawdziwym gigantem psy rasy Anatolian Dog.

Karabas ma krótkie, proste i bardzo grubą warstwą miękką podkładu. Szyja włosy są dłuższe niż w innych częściach ciała, tworząc coś w rodzaju kołnierza. W ogóle, wełna rasy doskonale chroni je przed mrozem, ciepłem i pogodą. Jeśli chodzi o kolor, standard pozwala któregokolwiek z jej wariantów. Jednak psy są najczęściej czarne, pręgowane, płowe lub piaszczysta kolor.

Pielęgnacja i konserwacja

Od Anatolian Karabash dotyczy ras krótkowłosych, pielęgnacja nie jest trudna do kieszeni płaszcza. Tak, te psy nie potrzebują regularnego szczotkowania. Konieczne jest jedynie w okresach linienia podkładową grzebień ze specjalnym grzebieniem.

Należy pamiętać, że przedstawiciele tej rasy od wieków żyli w wolnym powietrzu i są w ciągłym ruchu. Dlatego są one niezbędne do poważnego wysiłku. W związku z tym zakładzie Anatolian Karabash lepiej, jeśli masz dom z dużym ogrodem, gdzie mógłby być na tyle na igraszki na świeżym powietrzu. Jeśli mieszkasz w mieszkaniu miasta, być gotowi zapłacić na spacer ze swoim psem na kilka godzin każdego dnia w każdej pogodzie, w przeciwnym razie będzie odczuwał dyskomfort, a nawet może zepsuć charakter.

zdrowie

Przedstawiciele tej rasy mają dobre zdrowie. Są one jednak skłonne do wielu chorób, takich jak dysplazja stawu biodrowego i powiek entropion. Długość życia tych gigantów wynosi średnio od 10 do 13 lat.

cena

Więc Ile Anatolian Karabash? Cena szczeniąt tej rasy wynosi średnio 1 do 2 tysięcy dolarów. Wynika to z faktu, że psy są dość rzadkie. Jednak należy pamiętać, że nie wystarczy do identyfikacji porządek sumę na zakup zwierzaka. Bądź przygotowany na to, że treść takiego dużego psa będzie drogo kosztować.