855 Shares 8012 views

Nie działają przyciski na laptopie, co robić?

Nowoczesny styl życia wymaga niezwykłych działań na rzecz mobilności i wydajności. Dziś nasz niezastąpiony asystent staje się laptop. Połączenie z Internetem jest w tandemie z urządzeniem elektronicznym pozwala osobie czuć niemal wszechmocny. Istnieje jednak druga strona medalu – osoba staje się zależny od elektroniki. I to jest – oczywistym faktem!


Technologia w ręce dzikusa …

Jeśli kluczowy moment uszkodzony laptop, nie działają niektóre przyciski lub rozładowanego akumulatora, to obrót wydarzeń może doprowadzić do rozwoju skryptu nie jest tęcza. Szczególnie jeśli wziąć pod uwagę czas do przeprowadzania transakcji transakcji online lub przelewem bankowym.

Nieostrożny ruch ręki – i patrzył z przerażeniem, jak filiżanka kawy rozlana na klawiaturze ukochanego laptopa. Kontynuacja resuscytacji charakter do niczego znaczącego nie spowoduje. Płyn przenikający jeszcze udowodnić swoją zdolność destrukcyjną. Po chwili widać przez włączeniu urządzenia, nie działają przyciski na laptopie. Może wtedy nie będzie chciał dużo kawy …

W obu powyższych przypadkach, laptop, oczywiście, nie jest winien. Winić naszą ludzką arogancję, pewien niepokój i oczywiście skrajne niedbalstwo. Oczywiście, technologia jest przeznaczony przede wszystkim do ludzi i pomóc złagodzić niektóre z procesów. Dlatego celem tego artykułu – aby pomóc prawidłowo reagować na nieoczekiwane przejaw „przeznaczenie użytkownika.” Po tym wszystkim, kto ma wiedzę, uzbrojony!

Co robić i gdzie się udać?

Zgodnie z prawami fizyki, płyn był wewnątrz pracy urządzenia elektronicznego jest w stanie całkowicie unieruchomić całą notebooka lub innego urządzenia część sprzętu. W tym przypadku, ofiary stał się częścią klawiatury. Ponieważ moduł klawiatury laptopa jest przymocowany do obudowy za pomocą kilku elementów konstrukcyjnych, a laptop jest połączony z płytą główną przez krótką pętlą Proces jest samo-demontażu uszkodzonych części w niewydolności może mieć wpływ na wartości dalszej naprawy. Dlatego pierwszą rzeczą, którą należy zrobić właściciel cieczy elektroniczny asystent został rozlany do komputera, jest odłączenie akumulatora i skontaktować się z serwisem.

Ważnych i przydatnych wskazówek

1. Nie działają przyciski na klawiaturze laptopa oraz touchpad, i trzeba zakończyć ważną zadanie? Ponadto, praca wykonywana jest na dysku twardym laptopa, a stracili wszelką nadzieję na korzystny wynik? Jest to alternatywna metoda zarządzać wejście informacje o urządzeniu za pośrednictwem interfejsu przenośnego komputera.

Standardowa klawiatura USB włożona do złącza komputera przenośnego, na pewno pomoże rozwiązać sytuację.

2. Jeżeli klawiatura nie reaguje po naciśnięciu klawisza, upewnij się, że żadne urządzenia nie przebijał przycisków lub poddane uszkodzeniami mechanicznymi.

3. Jeśli nie działają przyciski na laptopie, najprawdopodobniej, system wymaga specjalnego sterownika, ponieważ niektóre klucze serwisowe są funkcjonalne dopiero po zainstalowaniu specjalnej „drewno”. Zwykle klawisze funkcyjne laptop: jasność, głośności, przyciski nawigacyjne, etc ..

4. Bardzo często powodem, że przyciski nie działają na laptopie, to sam system operacyjny. Ponowna instalacja systemu operacyjnego – efektywne rozwiązanie w celu upewnienia się, że nie jest to błąd oprogramowania powoduje problem.

5. W niektórych przypadkach, klucze niezdolności winowajcą może być spalane mikrokontrolera. W tej sytuacji, wizyta w centrum usług nie da się uniknąć, ponieważ proces czasochłonny części zastępujących wymaga specjalistycznej wiedzy i doświadczenia w zakresie instalacji uszkodzonego elementu.

Konkludując

Jeśli powyższe przypomnienie nie pomoże, i nadal nie działają przyciski na laptopie, nie należy próbować demontować urządzenia samodzielnie i zastosować metodę „włócznia”. Manipulacja niedoświadczone ręce mogą prowadzić do poważnych problemów. To jest bardziej celowe, aby zwrócić się do specjalistów. Bardzo często, wyeliminowanie awarii koszt właściciela laptopa warte ani grosza. Nie jest konieczne, aby być zdenerwowany przed czasem i narazić ulubionego komputera zagrożonych zniszczeniem przez własną rękę!