264 Shares 7074 views

Dowiedz się więcej o tym, co ten klawisz Numpad 1

Dziś będziemy mówić szczegółowo, co klawisz Numpad 1. Jest obecny w zwykłym urządzeniem wejściowym. klawiatury komputera – nie jest oczywistym elementem. Oprócz wszystkich znanych tsifirnyh i znaków alfabetycznych ma szereg specjalnych przycisków, które zapewniają bardziej wygodny system operacyjny. Niektóre pozwalają na szybkie przechodzenie między różnymi częściami dokumentu, podczas gdy inne są odpowiedzialne za funkcje odzyskiwania danych dla błędów krytycznych. Te ostatnie obejmują kombinację Ctrl-Alt-Del.


lokalizacja

Porozmawiajmy o tym, co kluczowego Numpad 1, gdzie się znajduje i jakie funkcje przypisane do niego. Powiedział gorąco klucz może być w 2 miejscach. Na komputerach osobistych, znajduje się tuż przy specjalnym rozszerzonym „kalkulator”, który składa się z liczb i innych elementów. Numeryczny 1 klucz na laptopie może znajdować się głównie w obszarze wejściowym jak wielkość urządzenia sterującego jest ograniczona w tym przypadku parametry fizyczne urządzenia. Jeśli używasz standardowego komputera PC, aby znaleźć cały zestaw elementów Num-snap. On stoi sam, a przyciski numer „2”, „4”, „6” i „8” są uzupełniane przez strzałki. W drugim przypadku, klawiatura Lb przylega do innych elementów napędowych. Zaczyna się obok „u”, „W”, „G” „H” i następnie w dół. W postaci zasady, w tym przypadku, wartość na klawiaturze numerycznej barwione inny kolor. On nie zakłóca normalnego użytkowania, ale to jest łatwe do wykrycia.

włączenie

Już krótko opowiedział o tym, co klawisz Numpad 1, a teraz zastanowić się, jak go uaktywnić. Aby rozwiązać ten problem, ponieważ istnieją dwa sposoby. Jeśli klawiatura jest oddzielne, można osiągnąć wynik naciskając przycisk NumLock znajdujący się nieco nad klawiaturą. Co do zasady, po włączeniu lampki. Na laptopie w przypadku trzeba pomieścić zintegrowany zacisk Fn. Mówimy o przyciskach znajdujących się pomiędzy „luki” i Ctrl. W rezultacie, musimy „kalkulatora” będzie aktywna. Istnieje pewna niedogodność, ale to nie jest tak dużo, aby zrezygnować kompaktowe urządzenie.

wartość

Elementy zainteresowania został wprowadzony jako kalkulatora, a także operatora, który zapewnia szybką pracę z różnymi edytorów tekstowych. Funkcje są wymienione w notacji PgDn, PgUp, Home. W przypadku wyłączenia klawiatury uświadamiają sobie możliwość przesunięcia kursora na stronie dokumentu lub innym polu tekstowym. Teraz, gdy wiesz, co to Numpad 1 klucz.