557 Shares 4780 views

Stephen King książka „Zielona mila”: referencje od wdzięcznych czytelników i krytyków powiedzieć

„Zielona mila” – książka uwielbiany przez czytelników na całym świecie, w głębi serca opowieść o zwykłych ludzi i koleje życia z niebanalną fabuły i bardzo wzruszający finał. Nie dość typowe dla stylu powieści Stephena Kinga „The Green Mile”, z których pochlebne opinie od ponad dziesięciu lat, bo to przynajmniej mistyka, a nie tyle z gatunku horroru. „Zielona mila” po prostu lektura obowiązkowa dla każdego, ponieważ jest jak traktat filozoficzny, gdzie wiele sensu. W 1999 roku film fabularny został zastrzelony na tej książki, które po prostu uwielbiam miliony na ten dzień. W realizacji filmu z udziałem autora książki – Stiven Króla.


„Zielona mila”: podsumowanie

Narracja idzie z twarzy byłego strażnika o imieniu Paul. Kiedyś pracował w więzieniu, „Cold Mountain”, który w stanie Louisiana. W chwili czytasz książkę, był dość stary i mieszka w domu opieki. Postanawia powiedzieć jedna z opowieści o jego życiu, co rzeczywiście wydarzyło się wiele lat temu, mój przyjaciel Elaine.

Ma to miejsce w 1932 roku, właśnie w tym czasie Paul pracował w bloku „E”, nie odbywa się najbardziej niebezpiecznych przestępców, którzy zostali skazani na śmierć na krześle elektrycznym. W tej instytucji wszystko to niesamowite urządzenie o nazwie „Zielona mila” ze względu na jasnozielonej linoleum, na którym więźniowie musieli iść na ich ostatniej podróży.

Paul jest odpowiedzialność z najgorszych – prowadzenie egzekucji. Inni oficerowie starają się traktować pracę spokojnie, po prostu wykonują swoje obowiązki, a także Pawła. Wyjątkowo tylko zachowanie przełożonego o imieniu Percy, on jest młody i porywczy, jego sadystyczny oczywiste, ten człowiek uwielbia drwić więźniów, ale zasadniczo jest to tchórz. Co zaskakujące, Paul, jest nawet bardziej ujemny niż przestępców. Ale Percy nie obchodzi, był spokrewniony z gubernatorem i dlatego czuje absolutnej bezkarności. Bardzo subtelnie oddaje ludzkie emocje Stiven Król. „Zielona mila”, którego podsumowaniem jest przed wami – głęboka praca psychologiczna.

Znajomość znaków

W tym czasie, o którym Paweł mówi w oddziale więziennym miał tylko dwóch więźniów. Jednym z nich było plemię Indian Cherokee, został skazany za to, że zabił człowieka w pijackim demontażu. Drugi przebywał w „Zielonej mili” przez krótki okres. Został przeniesiony do innej jednostki, a indyjski wykonany. A następnie w bloku „E” są jeszcze inne dwa znaki. Pierwszy – Francuz Delacroix, uczynił życie bardzo źle. Skazany na śmierć za zgwałcenie kobiety i zabił ludzi. A drugi – Dzhon Koffi, wysoki i potężny afroamerykańskiego z spokojny umysł, pod dokumentami Paweł dowiaduje się, że jest on skazany na śmierć za zgwałcenie i zamordowanie dwóch bliźniaczek.

Dziwna rzecz, ale może nie, ale w więzieniu jest w „Zielonej Mili” nagle znajduje się mała mysz, niespodziewanie przychodzi do ludzi, a potem znika. Percy natychmiast wziął niechęć do zwierzęcia, chce złapać i zabić mysz. Ale Delacroix oswojone okruchy, poprosił o pozwolenie, aby zostawić go w domu, a potem nauczył się kilku prostych sztuczek. Mysz staje się ulubieńcem całego więzienia, a jedynie Percy nadal go nienawidzi.

A następnie w bloku celi śmierci dostaje trzecią osobę, to Uerton był tylko dziewiętnaście lat, ale to jest bardzo niebezpieczne, jego okrucieństwo po prostu nie zna granic, jest maniakiem, który nie toleruje ludzi, świadomie okradł i zabił kilka osób, a do tego poszedłem do więzienia.

A potem jest dziwna książka. Paul jest bardzo przyjazne dla naczelnika, w tym wielkiego smutku, jego ukochana żona jest chora nieuleczalną formę raka i umiera tuż przed oczami. Głowica Paweł mówi wszystkim, że rozumie jego smutek, ponieważ sam Paweł był bardzo chory, miał zapalenie pęcherza moczowego, co daje mu wiele bólu. Pewnego dnia Dzhon Koffi sprawia niesamowite, czuł się źle Pawła, prosty dotykowy jest w pełni zarządzany z zapaleniem, wyciągając go jak cienka mgiełka, z ciała Pawła, a następnie pozwolić jej na ustach, jak stado szarańczy. Paul nie mógł uwierzyć własnym oczom, nie mógł zrozumieć, jak ten bandyta, który mówi jak retard, jest w stanie stworzyć. Teraz Paul dostaje dziwne, że człowiek obdarzony takim darem, może stworzyć zła.

Działka rozwój

A w tym czasie w „Zielonej Mili” jest wiele nieprzyjemnych zdarzeń. Uerton konfrontuje Percy kłótnia widzi Delacroix i nie może pomóc, ale śmiać się z tchórzostwa na sekundę. Zdecydowany zemścić Percy zabija myszy. Ale Dzhon Koffi ponownie zapisuje dzień i zwraca życia myszy. Okazuje się, że jest on w stanie tego zrobić.

To była ostatnia kropla, pozostali strażnicy więcej na zamierzają tolerować wybryki Percy rozpieszczeni i domagając się jego dymisji, Paweł mówi o nich. Percy i chciał iść do bardziej prestiżowym miejscu, ale stawia warunek: musi umożliwiać zarządzanie realizacją Francuza. Koledzy zgodzić, ponieważ wierzą, że nie może pogorszyć sytuację. Ale to nie jest tak, że wszystko układa tak, że Delacroix dosłownie spalona żywcem.

W tym czasie moja żona naczelnika gorzej, Paweł zdaje sobie sprawę, że Jan mógł używać swojego daru, żeby jej pomóc, ale jego wykonanie jest tylko kilka dni. Paul podejmuje bardzo ryzykowne posunięcie: on, razem z kolegami neutralizuje Percy, którzy je wprowadzają, bierze samochód i jedzie do domu Jana przyjaciela, w którym kobieta umiera. Dzhon Spa nią, z wyjątkiem, że choroba nie chcą opuścić swoje ciało, jak to było wcześniej. Siły zaczęli opuszczać przed nim, na jego samochód dostarczany z powrotem do muru więziennego.

wynik

Kiedy Percy był w stanie uwolnić się z kajdan, zaczął grozić każdemu i wszyscy w „Zielonej mili”, która będzie je nosić ze sobą i każdy oczekuje przemocy. Jest bardzo blisko do komory Jana, nagle łapie Coffey Percy i wydycha zataił chorobę w twarz. Z tego Percy od razu traci swój umysł i strzela sześć razy w Uertona, który w tym czasie po prostu spali.

Zdezorientowany strażnicy nie rozumieją, co się dzieje, ale Dzhon Koffi wyjaśnia, że nie popełnił przestępstwa, a dziewczynki zabite Uerton więc Kara Pan złapać prawdziwego zabójcę. Paweł zdaje sobie sprawę, że jego przeczucia nie są oszukiwani i John naprawdę niewinny. Potem Paul Coffey oferuje ucieczkę, ale John odmawia, on sam chce opuścić ten świat, ponieważ oni nie rozumieją bardzo wiele: przemoc, złość, małostkowość, niskie pasję obsesję, że wielu ludzi. John bardzo dobrze czuć ból odczuwany przez absolutnie każdego. I nie może już dłużej tego tolerować.

John Paul ma wydać na zielonym korytarzu na krześle elektrycznym. Sam Paweł rozumie, że nie jest już w stanie to zrobić. John umiera. Śledztwo w sprawie śmierci w areszcie ran postrzałowych wykazały, że winnego jednego ze strażników, który stracił rozum. Percy upekayut w szpitalu.

epilog

W tym momencie Paweł zatrzymuje narracji. Elaine dawna obok siebie w przytułku z Pawłem, prosi o jego wieku. I okazuje się, że już ponad sto lat, a trochę mysz, która wciąż jest z Pawłem ponad sześćdziesiąt. John przyznał im obu dar długowieczności, oprócz tego, że Paweł nie był szczęśliwy z tego powodu, ponieważ mąka za zabójstwo niewinnego człowieka prześladowało go przez te wszystkie lata. A poza tym, wszyscy jego krewni już umarł, był sam. Ostatnie słowa byłego strażnika w tej powieści staje się legendarny frazę: „Czasami zielona mila tak długo …”

Recenzje książki

W świecie prawie każdego znanego pod nazwą „Zielona mila”, opinie o tej książce, prawie wszystkie pozytywne. Niektóre z pierwszego filmu spojrzał, a potem czytać powieść. Ale ta historia po prostu odwrócił wzrok wielu ludzi w naszym świecie.

Jeśli szukasz książki z serdecznym historii i bohaterów nietrywialnych wybierz powieść napisał Stephen King – „The Green Mile” Recenzje książki jest bardzo pochlebne.

Film, nakręcony na produkcie, jest niesamowite. Dramat, patos, wielkie napięcie – wszystko to gama emocji wystąpić jednocześnie. Oderwać się od fabuły jest po prostu niemożliwe. Film sprawia wrażenie całkiem poprawne i książka – jest poza pochwały. Wielu powie, że książka nie jest o wiele bardziej niż w filmie, jak to często bywa. Film jest tak dobry, że nie jest zbyt różni się od powieści. Wszystko w nim jest harmonijny i przeniesiono dokładnie jak to było zamierzone przez autora.

„Zielona mila” – opinie rezerwacja których istnieją różne rodzaje, ale w większości pozytywne.

Większość czytelników są jednomyślni w twierdząc, że książka jest po prostu genialny. Niech to bardzo uciążliwe atmosfera, to mówi o zabójcach, rasizmu, kary śmierci, a życie jest niesprawiedliwe, ale oderwać się od czytania prawie niemożliwe. Jest to bardzo wzruszająca książka. Ta praca przez cały czas, i czytać sylaby King – przyjemność.

Jaki rodzaj pędu i zwroty użyte w powieści Stiven króla! „Zielona mila”, z którego notowania poszedł w świat, pełen aforyzmów o życiu i o ludziach. Oto niektóre z nich:

„Romans nigdy nie umiera, nawet dla tych, którzy mają więcej niż osiemdziesięciu”.

„W każdym wieku nie jest radość strachu i samotności, ale szczególnie w starszym wieku, są straszne.”

„Jest lepiej, aby przejść na raz, przed utratą nerwy i chce zrezygnować skok”.

„Lepiej śmieszne miłość, niż nic w ogóle.”

Wielu czytelników uwierzyć, że „Zielona mila” – najlepsza praca ze wszystkich jest to, że Stiven Król pisał. Powieść jest bardzo łatwe do odczytania. Fabuła czerpie z pierwszych stron. Czytać, aby przyzwyczaić się do atmosfery w pracy, przechodząc i zadowolony żywej historii razem z bohaterami. A jeśli po przeczytaniu obejrzeć film, uzyskać lepsze wyobrażenie o sytuacji opisanej w książce.

„Zielona mila”, przeglądy, które są liczne, po prostu nie może pomóc, ale podoba. I entuzjastyczne recenzje można znaleźć wiele. Każda osoba, nie obca współczucia, empatii, miłości, prawdziwej przyjaźni i tak dalej. Kiedy czytasz „Zielona mila”, czujesz się całkowicie różne i bardzo silne emocje, doświadczenie znaków życia, myśleć o bardzo poważnych problemów filozoficznych. Ta powieść to nie tylko warto, ale po prostu trzeba czytać, to rzeczywiście można uznać za klasyka literatury światowej. „Zielona mila” – książka z przeglądami co jest całkiem prawdziwe.

opinie

Jeśli chcesz przeczytać coś wartościowego, nie będą rozczarowani Stiven King. „Zielona mila”, w opinii krytyków, które uważamy, nie na próżno stać książka kultowa.

Napisane wiele doskonałych recenzji zajmujące się tego arcydzieła. Ich treść nie jest tak proste, jak w przeglądzie zwykłych czytelników, ale bardzo podoba mi się powieść, nawet ciężką krytyk.

Książka „Zielona mila” komentarze i opinie w odpowiednim czasie otrzymał z najbardziej wpływowych publikacji. Jedna z opinii wymienionych poniżej.

„Jest to jedna z najlepszych książek Stephena Kinga, jeśli nie nazwać najlepszym. Tutaj miłośnicy pisarza nie będzie widać przerażenie i znaleźć niesamowitą złożoność i realizm życia dramatycznej historii. Ta historia jest bardzo dobrym człowiekiem, narodził się, aby pomóc innym, posiadające dar uzdrawiania i dać ludziom życie. Tylko tutaj we współczesnym świecie, taka osoba nie znaleźć miejsce. Został uwięziony za przestępstwa, których nie popełnił i skazany na śmierć. I nawet w tych strasznych okolicznościach osoba jest skromny, miły dla wszystkich, którzy na to zasługują, a bezinteresowna, gotowi oddać swoje życie za drugiego. Ta postać stara się uczynić życie swoich współwięźniów i strzeże trochę lepiej wiedząc, że mieszka jego ostatnie dni na tym świecie. Kilka razy w książce nadal spełnia pewną mistykę, jest ukryty w niezwykły dar Dzhona Koffi, ale jego książka całkiem sporo, co nie jest typowe dla powieści Stephena Kinga. Tutaj jest w pełni uzasadnione, to tylko dodaje pewną działkę poignancy i nie psuje realizm, który jest pełen treści. Każda fraza w powieści jest bardzo pomysłowe i kolorowe, czytelnik zdaje sobie sprawę z głównych bohaterów i ich czyny, myśli i emocji. Bohaterami powieści są przedstawione dokładnie na żywo. Drogi minut spędzonych na czytaniu tej powieści, czasami chcę zamknąć oczy, wyobrażając sobie, co się dzieje w jej stron, a czasem – wołać, nie zastanawiać czasem – po prostu rozpłakała się. Od tej książce łzy pojawiają się nawet u dorosłych i odważnych czytelników. Zranienia, ponieważ wszystko dzieje się tylko w książce, że nie można nic zmienić i pomóc głównych bohaterów. Empatia z tamtejszych bohaterów po prostu gwarantowana. „Zielona mila” – to wspaniała książka, został stworzony, aby dać możliwość patrzeć na życie ze wszystkimi jego niesprawiedliwości i brutalności, nie zamykając oczy. Każdy powinien przeczytać tę książkę, aby wiedzieć czym jest życie. "

Stiven King „Zielona mila”, aby powiedzieć, że ludzkość, ze wszystkimi jego wadami nie jest jeszcze gotowy na przybycie na ratunek.

Adaptacja powieści, której autor – Stiven Król

„Zielona mila” – to nie tylko wspaniała książka, ale również wspaniały film, który został już wcześniej wspomniano. Stało się kult mistyczny dramat od twórcy grozy opowieści – Stephena Kinga. Premiera filmu odbyła się w grudniu 1999 roku. Film zdobył cztery nominacje do nagrody „Oscara” trzy „Saturn” i wiele innych nagród i nominacji. W reżyserii Franka Darabonta z udziałem znanych aktorów: Tom Hanks i Maykl Klark Duncan.

W filmie „Zielona mila”, którego jest tak pochlebne opinie w formie książkowej, jak przez wiele lat, osób w każdym wieku. Z obrazka publiczność w zachwyt do tego dnia, chociaż folia może być przypisana do klasyki światowego kina. Obraz nie jest nowy, to jest bardzo znane wielu, ale nie rozumieją lub nie wnikają to jest po prostu niemożliwe.

Osoby, które oglądały ten film, dzielą się na dwa obozy. Pierwszy przegląd filmu w kółko, chcąc odświeżyć dawne emocje. Po drugie, widząc go ponownie, już nie chcę powtarzać, ponieważ film jest pełen niesprawiedliwości i bólu, z którym w pełni ludzkiego życia.

Bardzo poważne tematy społeczne poruszył w swojej książce „The Green Mile” Króla. Recenzje pracę nawet wyrafinowanych czytelników są pełne entuzjazmu i emocji. Nawiasem mówiąc, Stiven Król mówi, że ten film jest najlepsza filmowa adaptacja jego powieści. Prawdopodobnie dla aktorów i reżysera filmu, to był najlepszy komplement, bo usunąć całkowicie ucieleśnieniem idei autora do życia. I okazuje się nie tak często.

ciekawostki

Tom Hanks osobiście chciał grać swoją postać o imieniu Paul w starości, ale makijaż wyglądał na bardzo przekonujące, że wiek nie dodawać, ponieważ materiał filmowy z nim gra inny aktor – Debbs Greer. Niestety, ta rola stała się ostatni w życiu.

Nie jest tajemnicą, że Stiven King – wybitny osobowość i nieprzewidywalne. On osobiście odwiedził zestawu. I to jest najbardziej przyciąga atrapę krzesło elektryczne na której fabuła wykonywany przestępców. Oczywiście, pisarz chce się usiąść na nim, ponieważ model wyszedł bardzo realistyczny, że stworzony na podstawie tych próbek w połowie XX wieku. Ku zaskoczeniu załogi King przyznał, że był bardzo wygodne i nawet przyjemne siedzieć na urządzeniu. Potem zaproponował Tom Hanks wypróbować ten eksperyment na sobie, ale on grzecznie odmówił, bez wychodzenia z roli, mówiąc, że jest tam strażnik, nie skazany na śmierć.

Dopiero teraz powinni wiedzieć, że istnienie tej książki, na krześle elektrycznym – historycznej niedokładności. Po tym wszystkim, w czasie, kiedy powieść rozwija, Louisiana wykonany niebezpiecznych przestępców inaczej, przez powieszenie. Tylko krzesło elektryczne , a także w książce i filmie wyglądał spektakularne.

wynik

Bardzo poważne problemy filozoficzne podniesiony w dziele „The Green Mile” Króla. Recenzje nowatorskiego rave wśród rosyjskich czytelników, a wśród społeczności międzynarodowej jako całości.

Jeśli nie mieli okazję przeczytać tę powieść przez wielkich mistrzów mistyczne historie, należy zrobić to szybko. W każdej bibliotece elektronicznego posiada produkt, który jest tworzony Stiven King – „The Green Mile” Opinie są zazwyczaj uwzględniane.

Wystarczy przygotować się do faktu, że książka będzie wycisnąć z wami wszystkimi emocjami, do ostatniej kropli, przyczyna obaw, nadziei, lęku i ostatecznie, być może w sposób niekontrolowany szloch nad odczytu. Ale warto.

Przeczytaj tę pracę, nawet jeśli nie jesteś fanem tego gatunku, w którym Król pracuje. „Zielona mila” – książka, która musi być odczytywane, bez względu na kraj zamieszkania, bez względu na to, ile może być rok.