699 Shares 9491 views

ulubiony Ludowa – Rosyjski akordeon

Fakt, że squeeze – rosyjskiej, nie ma wątpliwości. Po tym wszystkim, jest to narzędzie, możemy sobie wyobrazić, jeśli chodzi o święta państwowe. Może się tańczyć, czy płakać. W dawnych czasach był to niezbędny atrybut ślubu. Ale w dzisiejszych czasach istnieją koneserzy nadzwyczajnym dźwiękiem i przedsiębiorstwa wykonujące na nim żadnej muzyki, bo muzyka na akordeon opublikowane do tej pory.


Skąd to się bierze?

Ale ciekawe jest to, że pochodzenie tego narzędzia nie jest całkiem rosyjski. Z tego powodu istnieje wiele opinii. Mówi się, że pierwszy mistrz, aby jego życia w Niemczech. Ale wiadomo, że pierwotnie rosyjski akordeon w naszym kraju został wykonany przez Tula pana. Jednak model wziął modelu obcego, zakupione na targach. Nasi wykwalifikowani rzemieślnicy na modelu został odtworzony rosyjski akordeon. I nigdzie nie jest to nie podoba mi się sposób w naszym kraju, więc produkcja tych instrumentów w 19 wieku stopniowo rosła.

Co to jest?

Tuła akordeon był pierwotnie proste jednorzędowe. Oznacza to, że prawa i lewa połowa z nich był tylko jeden rząd przycisków. Stopniowo, narzędzie staje się skomplikowane i stał dwupasmowa. Dowiedziałem się, aby to zrobić w innych miastach. I każdy starał się wycisnąć rosyjski dostał swoją indywidualność. Aby to zrobić, to było urządzone na wszelkie możliwe sposoby. Przez co wystrój był na instrumencie, można było powiedzieć z dokładnością co było obszar to było robione.

Struktura instrumentu

Wszelkie wycisnąć, chociaż to brzmi inaczej, składa się z dwóch połówek skorupy, które są przyciski. Grając na klawiaturze po prawej stronie, akordeon gra melodię, a po lewej stronie towarzyszy się przez ekstrakcję lub akordy bas w zależności od produktu. W środku akordeon ma rosyjskiego futro. Brzmi to ze względu na fakt, że przez nich powietrze jest pompowane do niego, który działa na narzędzia zakładkach. Różnią harmonię i porządek, który jest dźwięk przycisku podczas ruchu mieszek.

prawdziwa miłość

Interesujące jest to, że zakochani ludzie na instrumencie grał na nim, niezależnie od tego, czy mają uwagi do harmonii czy nie. Melody podniósł na pogłoskach lub przeszła z jednego do drugiego muzyk. Więc to był samoukiem i twórczości Wasilija Terkin Twardowski. Przez całą wojnę, wyjechał wraz z tym narzędziem. Wiadomym jest, że akordeon specjalnie wysłany na front w celu podniesienia morale walczących. na początku roku 1941 tylko wysłała około 12.000 instrumentów. Ponadto, liczba z przodu tylko wzrosła. Nawet na pomniku w Smoleńsku, gdzie Terkin uwiecznił z pisarzem, trzyma on w ręku wycisnąć.

Zapisz pamięć

Istnieją inne pomniki na cześć instrumentu, lub osoby z nim związane. Nie na darmo w Saratowie harmonijka stałego pomnika. Po wszystkie narzędzia zaczęły produkować w tym mieście w 1870 roku był wyjątkowy. Otworzył warsztat Korelin NG, stopniowo pojawiły się liczne produkcje.

Po pierwsze, proste harmoniczne wytwarzane bez ozdób, podkreślając dźwięk, ale stopniowo zaczęła plamić obudowy w różnych kolorach, pokrywając je lakierem. Zapotrzebowanie na narzędzia była świetna, więc na czas stał się chałupniczych w branży. Harmony zaczęła produkować w dużych ilościach. Niestety, w naszych czasach Saratowie akordeon przestali robić fabryki. Poprzez stopniowe przyniósł upadek Związku Radzieckiego. Ale działa nowy warsztat, w którym utalentowani młodzi artyści pracować. Wytwarzają one Saratów akordeon, które stają się znów popularne ze względu na ożywienie zainteresowania w historii naszego kraju.

Kontynuując tradycję

Fakt, że zainteresowanie tym narzędziem nie gaśnie, aw naszych czasach, dowodzi istnienia programu telewizyjnego „Play, akordeon ulubionym!”. To wyraźnie pokazuje, jak popularne akordeonie na otwartych przestrzeniach naszego kraju, jak wiele osób nadal grać na tym instrumencie, a jeszcze bardziej słuchania, smutny i zabawy z nim. Początkowe problemy transferowe odbyły się w 1986 roku. Niestety, pierwsze jazdy Program G.Zavolokin zginął w wypadku samochodowym. W miejscu jego śmierci (95 km trasy Nowosybirsk – Horde) pomnik. Jest to ławka, na której siedzi Giennadij, trzymając na akordeonie na kolanach. Obok niego wznosi kota. Sprawa Zavolokin kontynuować swoje dzieci Anastazji Zachar.

Obecnie na rynku można znaleźć wiele akordeonu. Produkowane są jak my, a także w innych krajach. Drogie, konieczne jest, aby wycisnąć? Cena zależy od tego, jakie materiały dekoracyjne stosowane w jej tworzeniu. Można znaleźć wartość instrumentu jako 17.000 i 300.000 rubli. Drodzy odpowiednie muzycy zawodowi. Ci, którzy zamierzają studiować muzykę na tyle modeli i prostsze.

Warto zauważyć, że w muzyce szkoły przychodzą dzieci, które chcą nauczyć się tej trudnej instrumencie. W rezultacie, po kilku pokoleniach w interesie rosyjskiego akordeonu nie wyjdzie i będzie chętnie słuchać jej niezapomnianych melodii.