197 Shares 5961 views

Gruźlica płuc, jej objawy, diagnoza i leczenie

Określenie „gruźlica” jest znana prawie wszystkich ludzi. Nawet ci, którzy nigdy nie zetknął się z choroby, mieć jasne wyobrażenie o tym, jak to jest niebezpieczne dla ludzi. Niestety, w Rosji nie było raczej napięta na TB i niekorzystna sytuacja dzisiaj. Choroba ta jest przekazywana bezpośrednio drogą kropelkową infekcji, co oznacza, że rozprzestrzenia się bardzo szybko. Gruźlica jest spowodowany przez różdżki Kocha, do płuc. Wnikając do organizmu ludzkiego, prątkiem Kocha, jest w stanie wpływać na inne narządy – organów, skóry, kości i oczy.


Gruźlica płuc – jest jednym z istniejących form gruźlicy, występujących częściej. Osoba źle gruźlicy płucnej i staje się nośna źródło infekcji. Czynnikiem sprawczym choroby jest bardzo łatwo podnieść, nie jest wymagane u pacjentów z gruźlicą płuc mieć bliski kontakt. Wand mogą być wdychane w każdym publicznym miejscu (niemal bez wyjątku). W zdrowej osoby statystyk, prawdopodobieństwo zachorowania na gruźlicę płuc wynosi od 4 do 6%.

Pierwsze oznaki gruźlicy płucnej i diagnostyki

Pierwsze objawy gruźlicy płucnej jest nieznaczne i ledwie zauważalne. Bardzo często gruźlica mylone z innymi chorobami układu oddechowego – zapalenia oskrzeli, zapalenia płuc. To dlatego, że podobne objawy. Pierwszym objawem gruźlicy płuc jest często uważane za znaczące i pozornie bezprzyczynowa odchudzania. Po wystąpieniu infekcji wirusem dramatycznie osoba może stracić na wadze około 10 kg. Po tym, jest drażliwość, pocenie się (szczególnie w nocy, we śnie), zmęczenie. Obok znajduje się ból w klatce piersiowej podczas oddychania i kaszel.

W celu dokładnego rozpoznania wymaga rentgenowskich. Również zidentyfikować Mycobacterium tuberculosis z plwociny i krwi.

Klasyfikacja gruźlicę

Obecnie istnieje bardzo duża liczba rodzajów i form gruźlicy płucnej. Oto odmiany choroby, występujące najczęściej:

 1. Podstawowym gruźlica – w ludzkim ciele zachodzi dzięki penetracji Koch Bacillus w płucach. Zapalne zmiany powstającą w wyniku szybkiego mnożenia prątków gruźlicy.
 2. gruźlica wtórny występuje często z powodu reaktywacji początku (pierwsza komora) zapalenia lub ponownego zakażenia. W tym przypadku, znak ciała infekcji i dalszy rozwój tej choroby znacznie różni się od strumienia pierwotnego na gruźlicę.

Na podstawie częstości występowania gruźlicy płucnej wyróżnia się:

 • rozsiana gruźlica;
 • gruźlica prosówkowa ;
 • gruźlicze zapalenie opłucnej ;
 • gruźlica naciekający ;
 • guzki;
 • gruźlica ogniskowej ;
 • gruźlica jamiste;
 • gruźlica marskością;
 • fibro-jamiste gruźlica płuc.

Leczenie gruźlicy płuc

W Rosji istnieją 4 główne metody walki z tą chorobą:

 1. zwinąć terapii i chirurgii;
 2. chemioterapia;
 3. Sanitarny zabieg spa (w tym przestrzegania ścisłej diety);
 4. leków (witaminy i hormony). Metoda ta jest stosowana częściej niż inni.

Oprócz podstawowych metod jest wspólne leczenie gruźlicy płuc środków ludowej.

Należy rozumieć, że we współczesnym świecie, diagnoza „gruźlica płuc” – nie jest to zdanie. Przy prawidłowym i terminowym leczeniu tej choroby może łatwo pozbyć. Należy przestrzegać wszystkich wskazówek lekarza prowadzącego, przestrzegać diety, pozbyć się złych nawyków, takich jak tytoń i alkoholu, i, oczywiście, strzeżcie się stresu.