516 Shares 2024 views

Zapalenie krtani: jak leczyć i diagnozować w czasie?

Zapalenie krtani – dość częstą chorobą, która występuje zarówno u dzieci jak i dorosłych. Dlatego też informacje o tym, co krtani jak leczyć tę chorobę i jak się do ostrzeżeń powinni zapoznać wszyscy.


Przyczyny i objawy z krtani. Zapalenie krtani nazywane chorobą, która towarzyszy zapalenie błony śluzowej krtani. Współczesna medycyna wyróżnia dwa główne postacie zapalenia krtani, które różnią się zarówno objawów i czynników prowadzących do rozwoju choroby.

Ostre zapalenie krtani jest najczęściej wynikiem innych chorób zakaźnych. Może to mieć grypę, szkarlatyna, zapalenie migdałków, krztusiec. Ponadto, choroba ta jest stałym towarzyszem błonicy, kiłę i gruźlicę. Czasami zapalenie może również występować jako niezależne, izolowanych i choroby wywołane przez przepięcia mogą być silne struny głosowe, do inhalacji korozyjne opary lub pył. W przypadku ostrego zapalenia krtani obserwowanego gorączka, ogólne osłabienie organizmu, suchy kaszel, ból gardła. Gardło pęcznieje, a struny głosowe nie mogą być całkowicie zamknięte. Mężczyzna skarży się na chrypkę, a czasem całkowita utrata głosu.

Przewlekłe zapalenie jest w większości przypadków powodowane przez palenie nadużywania napojów zawierających alkohol, stały wdychanie szkodliwych oparów i dymu. Ta forma choroby jest czasami nazywane chorobą zawodową nauczycieli, którzy stale nadużywania swoje struny głosowe. Główne objawy przewlekłego zapalenia krtani – w chrypka, ból gardła, suchy kaszel teasing, która jest znacznie zwiększona, gdy przeziębienia, wdychanie dymu, i przeziębienia. W niektórych przypadkach membrana krtani i narządów wokalnych zaczynają się tworzyć małe polipy.

Jak leczyć zapalenie krtani? Pierwszą rzeczą do zrobienia – to do lekarza, a przy pierwszym podejrzeniu zapalenia krtani. Jak leczyć choroba ta zna tylko doświadczonego specjalisty. Należy zauważyć, że metoda leczenia zależy przede wszystkim od wieku pacjenta, kształt i stadium rozwoju tej choroby.

Z reguły pacjenci przepisywane leżenia w łóżku, płukania, inhalacje i smarować rozwiązanie gardła Lugola. W celu usunięcia wykrztuśne kaszel przepisanych. Jeśli zapalenie krtani towarzyszy silny temperatury, może odbierać przeciwgorączkowe. Antybiotyki są przepisywane wyłącznie wtedy, gdy choroba jest spowodowana infekcją bakteryjną.

Przewlekłe zapalenie krtani, jak leczyć? Sposoby leczenia tej postaci choroby jest bezpośrednio zależna od przyczyny. Pacjenci muszą rzucić palenie, picie alkoholu i napojów gazowanych. Jeśli to konieczne, lekarz może przepisać antybiotyki i fizjoterapii. Czasami używać i metody chirurgiczne w leczeniu – w krtani polipektomii. Przychylnie do procesu odzyskiwania wpływa na zdrowie – leczenie ośrodek.

Zapalenie krtani jak leczyć w domu? Aby proces gojenia było szybkie i łatwe, pacjent powinien dbać o ich reżimu. Przez pierwsze kilka dni po zaostrzenie choroby zabrania się mówić, tak aby nie męczy strun głosowych. Ponadto, wdychane powietrze powinno być ciepłe i wilgotne, czyli tej choroby nie zamarza i supercool ciała. Ważne jest, aby przepłukać gardło z wywaru z ziół leczniczych. Z diety wykluczyć miód, przyprawy, pikantne i słone potrawy. Przydatne będzie gorącej kąpieli stóp i ciepłe okłady do szyjki.

Jak leczyć zapalenie krtani środków ludowej? Inhalacja jest najbardziej skuteczne w leczeniu zarówno ostrym zapaleniem krtani i przewlekłej postaci. Dla takiej procedury konieczne jest stosowanie olejów roślinnych, takich jak eukaliptus, szałwia i olejkiem rokitnika uszczelniaczem. Rozcieńczyć niewielką ilość oleju (niekompletny channuyu łyżką) w 300 ml wrzącej wody. Czas trwania jednego inhalacji 10 – 15 minut. Procedura ta jest zalecana do zrobienia co najmniej trzy razy dziennie przez dwa tygodnie.