338 Shares 7199 views

Lek „agomelatyna”, instrukcje użytkowania

Preparat „Agomelatyna” instrukcja określa odprowadzane w postaci tabletek, z których każda jest 25 mg substancji czynnej – agomelatynę. Lek należy do klinicznych i farmakologicznych grupy leków przeciwdepresyjnych.


Farmakologiczne działanie jest oparte na zdolności agomelatyny intensywnym uwalnianiem dopaminy i noradrenaliny w najbliższej okolicy kory mózgowej. Liczba zewnątrzkomórkowej serotoniny nie ulega zmianie.

Medycyna „agomelatyna” poprawia stan pacjentów cierpiących z powodu przewlekłego stresu do umiarkowanej ciężkości, poczucie rozpaczy i bezradności. Normalizuje desynchronizacja rytmów okołodobowych.

Tabletki agomelatyny „(” analogi czynnej reprezentowane Drugs „agomelatyny” i „Melitor”)   Przyczynia się to do przywrócenia naturalnych snu, tworzenie melatoniny i dalsze obniżenie temperatury ciała. Stabilne dodatnia dynamika u pacjentów z wydłużonym depresji po upływie 6, 8 tygodniach leczenia dawka dzienna wynosi od 25 mg do 50 mg.

W badaniach klinicznych, włączony w stabilnego efektu terapeutycznego u pacjentów ze złożonym zaburzeniem depresyjnym leczonej lekiem przeciwdepresyjnym zalecanej dawki „agomelatyny”.

Instrukcja wskazuje, że lek ten nie zakłócają funkcji pamięci, stężenie, przy 25 mg fazy dozowania zwiększa snu wolnofalowego, bez zmiany ilości snu REM, ich trwania. Ponadto, środek aktywny promuje leczenia zaburzeń w sferze seksualnej, normalizowanie faz pobudzenia i orgazm. Pacjenci waga nie wzrosła, ciśnienie krwi pozostała niezmieniona na częstość akcji serca nie wpływa na lek. Po zniesieniu agomelatyny poczuciem uzależnienia nie powstaje.

Medycyna „agomelatyna”, oświadczenie, wskazania

Lekarz przepisuje lek w leczeniu zaburzeń depresyjnych u dorosłych.

porcjowanie

Tabletki są do podawania doustnego stosowanie 1 raz przed pójściem do łóżka. Początkowo lekarz prowadzący zaleca przy 1 tabletki agomelatyny „lek”, która, w odniesieniu do substancji czynnej wynosi 25 mg agomelatyny. Jeśli obraz kliniczny nie ulega poprawie po podaniu dwóch tygodni, dawkę zwiększa się do 2-tabletek oznacza, że 50 mg leku.

W trakcie leczenia jest konieczne w celu monitorowania funkcji wątroby. Lek jest przeznaczony do długoterminowego przebieg leczenia trwający do 6 miesięcy przed wygaśnięciem wszystkich objawów stanu depresyjnego.

Skutki uboczne leku „agomelatyna”

Złożoność niektórych skutków ubocznych w leczeniu leku jest to, że trudno jest odróżnić objawy choroby i negatywnych skutków terapii. Najczęstsze działania niepożądane występujące w trakcie leczenia, należy rozważyć nudności i zawroty głowy, które szybko. W większości przypadków nie jest wymagane odstawienie leku.

Wśród naruszeń w pracy układu nerwowego jest dowodem ból głowy, senność, bezsenność, migrena, parestezje.

Wśród zaburzeń psychicznych istnieją dowody wystąpieniu alarmu, pobudzenie, omamy, zachowania samobójcze, choć objawy te mogą być objawem choroby.

Wśród nieprawidłowości w układzie pokarmowym jest danych na temat występowania nudności, biegunka, zaparcia, bóle brzucha.

Ewentualne nieprawidłowości w systemie wątrobie.

Wśród innych nieprawidłowości w organizmie istnieją dowody na pocenie się występuje, wyprysk, świąd, wysypka, zaburzenia widzenia, ból pleców i ogólne zmęczenie.

Przeciwwskazania

Jest to niemożliwe w niektórych przypadkach „administrować” agomelatynę. Przewodnik zawiera listę warunków, w których ta aplikacja jest przeciwwskazane środek terapeutyczny:

  • niewydolności wątroby;
  • w połączeniu z silnym CYP1A2 inhibitorami izoenzymu;
  • dla dzieci w wieku poniżej 18 lat;
  • u chorych z nietolerancją laktozy;
  • nadwrażliwość na jednym ze składników preparatu.

Lek „agomelatyna” i alkohol są niekompatybilne. W sprawie mianowania leku u pacjentów w podeszłym wieku należy zachować szczególną ostrożność.